Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klocek NJerzego komentujcie tutaj


NJerzy

Recommended Posts

Witaj.

Jak sprawuje sie Twoj piecynek przy prawdziwych mrozach? Jak dlugo palisz zeby naladowac bufor? Na ile godzin wystarcza wody w buforze? Pisales kiedys, ze duzo ciepla ucieka przez szybe. Czy cos z tym robiles? (podwojna szyba etc.)

No i jak z oczyszczalna? Zloze zamarzlo?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj.

Jak sprawuje sie Twoj piecynek przy prawdziwych mrozach?

Jest trochę za mały, docelowy będzie ponad 2 razy większy.

Mrozy u mnie sięgały -19C, przez te dni zużyłem oprócz drewna 180 kWh prądu - tak po 20-30 kWh na dobę

 

 

Jak dlugo palisz zeby naladowac bufor? Na ile godzin wystarcza wody w buforze?

Jak na zewnątrz jest około 0 C to palę 6 ostro lub 10 godzin słabo, i to wystarcza na dobę.

Bufor wystarcza nawet w największy mróz jaki był - ogrzałbym samym prądem ładując tylko w II taryfie.

 

 

Pisales kiedys, ze duzo ciepla ucieka przez szybe. Czy cos z tym robiles? (podwojna szyba etc.)

To będzie w docelowym kominku

 

No i jak z oczyszczalna? Zloze zamarzlo?

Brzegi trochę zamarzły, reszta jest pokryta obfitą roślinnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek: na drzewie kilka metrów od domu mam dwójkę takich lokatorów:

 

http://killer.iweb.pl/forum_users/Jerzy/Dom/2grudnia2009P1020890.JPG

 

http://killer.iweb.pl/forum_users/Jerzy/Dom/2grudnia2009P1020892.JPG

 

Zaglądają mi całymi dniami przez okna do salonu i sypialni. Na noc znikają a rano są ponownie dokładnie w tym samym miejscu.

 

Ale piekna ta sowa uszatka. :-)

Sowy sa super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj Jerzy,

 

Czy mógłbyś podzielić się szczegółami na temat ilości zużytego prądu i drewna do ogrzewania Twojego domu podczas ostatnich miesięcy? Bardzo jestem tego ciekaw, bo w najbliższym czasie zamierzam przystąpić do montażu bufora i instalacji ogrzewania podłogowego wraz z kominkiem w oparciu na podobnych rozwiązaniach, jakie zastosowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witaj Jerzy,

 

Czy mógłbyś podzielić się szczegółami na temat ilości zużytego prądu i drewna do ogrzewania Twojego domu podczas ostatnich miesięcy? Bardzo jestem tego ciekaw, bo w najbliższym czasie zamierzam przystąpić do montażu bufora i instalacji ogrzewania podłogowego wraz z kominkiem w oparciu na podobnych rozwiązaniach, jakie zastosowałeś.

 

Zużyłem około 4800 kg drewna - różnej jakości, ponad 1/3 mokrego. Zużycie prądu małe - mniej niż tydzień, gdyby całośc zebrać - mniej niż 1000 kWh.

Ogólnie zapotrzebowanie na paliwo dokładnie pokryło się z obliczeniami teoretycznymi.

Na przyszły sezon zamierzam mieć wyłącznie suche drewno lub brykiety drzewne, większy i dużo lepszy kominek z lepszym sterowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oczyszczalnia działa bez zmian - ponieważ była pokryta zeschniętymi roślinami i śniegiem, w tym roku nie zamarzła.

 

Pokost jest w puszkach 1 l, alkid kupowałem Hartzlack - coś 0,7 litra. Dokładne proporcje nie mają aż tak istotnego znaczenia. Do zagruntowania można użyć sam rozcieńczony pokost, do kolejnych warstw dodając coraz więcej alkidu.

Po 2-3 tygodniach jak to wyschło pokryłem pastą z mieszaniny pół-na-pół wosku pszczelego i carnauba, rozpuszczonego na gorąco w terpentynie. Teraz po zimie jak śnieg całkiem zniknie umyję taras i ponownie napastuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy - pamietam, ze zrobiles osadnik 3-komorowy w swojej oczyszczalni. Czy w trzeciej komorze cos jeszcze sie osadza? Pytzm dlatego, ze rozwiazania komercyjne zwykle ograniczaja sie do max 2 komor.

Ja wkrotce bede wykonywal podzial na komory w kregu betonowym, ktory kupilem i zastanawiam sie nad czy nie wystarcza 2 komory. Znacznie ulatwiloby mi to wykonanie rewizji. Z drugiej strony jezeli u Ciebie w 3 komorze cos sie jeszcze osadza to zrobie 3 komory.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy - pamietam, ze zrobiles osadnik 3-komorowy w swojej oczyszczalni. Czy w trzeciej komorze cos jeszcze sie osadza? Pytzm dlatego, ze rozwiazania komercyjne zwykle ograniczaja sie do max 2 komor.

Ja wkrotce bede wykonywal podzial na komory w kregu betonowym, ktory kupilem i zastanawiam sie nad czy nie wystarcza 2 komory. Znacznie ulatwiloby mi to wykonanie rewizji. Z drugiej strony jezeli u Ciebie w 3 komorze cos sie jeszcze osadza to zrobie 3 komory.

Pozdrawiam.

 

Jak się kiedyś przyglądałem to była wyraźna różnica w przejrzystości wody pomiędzy 2 i 3 komorą. Oczywiście w pierwszej najgorzej. U mnie komory są jednakowe, ale można zrobić pierwszą na 1/2 pojemności a drugą i trzecią po 1/4 - łatwiej wykonać. Jeśli robisz z kręgów i dasz pokrywę centralnie, nie będziesz miał problemu z rewizją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy....

 

 

Wszystkiego dobrego na te Święta Wielkiej Nocy, wiele uśmiechu i radości, miłości, szybkiego przemeldowania i meblowania oraz reszty przeprowadzania. Co by Ci w ogródkach wszystko rosło i trawą świeżą porosło , aby zające latały i kury na jajkach siadały...

http://www.blogi.szkolazklasa.pl/privefiles/blog-3238/zajac.jpg

 

 

Życzy Arnika z rodziną :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Jerzy - bacznie czytam twoje poczynania i planowałam tak jak ty zrobić bufor plus kominek. Mam domek o pow 144m2 i z audytora wyszło mi zapotrzebowanie na ciepło roczne 8800 KWh i teraz się zastanawiam jak bym grzała tylko bufor w 2 taryfie czy by się to opłacało czy raczej nie? ( w domu wszędzie podłogówka )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 8 months później...
Uruchamiania jeszcze nie zrobiłem ale dzisiaj zrobię. Kabelki od wszystkich gniazd mam poprowadzone do miejsca gdzie stoi odkurzacz. Podłączę zasilacz 12V i przekaźnik do tych kabelków, a do przekaźnika 230V i odkurzacz - to będzie wersja podstawowa - włożenie węża w gniazdo włącza odkurzacz.

Jeśli będę chciał mieć włącznik na wężu to zastosuję najprostsze sterowanie na pilota, bo cena węża z włącznikiem jest powalająca.

 

Witam!

Przeczytałem dziennik i gratuluję zdrowego podejścia do budowy jak i wszystkich działań "zrób to sam".

Zainteresowałem się wykorzystaniem odkurzacza przemysłowego jako centralnego i proszę - są już ludzie, którzy to zrealizowali.

Mógłbyś NJerzy zdradzić jak po latach sprawuje się to rozwiązanie?

I dodatkowo podpowiedzieć czy używałeś do instalacji rur dedykowanych OC czy wykorzystywałeś inne (nie umiałem tego doczytać) ?

A może jakieś spostrzeżenia co zrobiłbyś inaczej lub nie robił wcale (oczywiście ciągle w tematyce odkurzacza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...