Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowy "Kastora"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

strzelin jest polozony niedaleko wroclawia okolo 36 km. najlepiej kierowac sie z wroclawia na klodzko.

tak stan zero juz za nami w przyszlym tygodniu mury :D , a co do kosztorysu to nie mam za bardzo czasu by do niego sumiennie przysiasc i napisac :cry: . lecz obecnie ceny sa tak zroznicowane, a przede wszystkim maja tendencje wzrostowa :evil: wiec wedlug mnie nie ma co opierac sie na kosztorysach inny przedsiebiorcow, gdyz ten sam dom bedzie inaczej wyceniony na dolnym slasku a inaczej na mazurach...ale postaram sie to zrobic, przed zakonczeniem budowy :lol:

pozdrawiam hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my budujemy zgodnie z projektem 36 + 5 styropian + struktura. sa pewnie ludzie ktorzy powiedza ze wystarczy sam suporeks i struktura bez docieplenia, ale ja jestem innego zdania :lol:

a co do strony internetowej to troche ich jest w sieci np.:

http://www.polbetkom.pl/index.php?id=belix

albo

http://grupa-prefabet.pl/reda/pl/asortyment/beton-komorkowy-bloczki-plytki.html

ale osobiscie radze udac sie po bloczki do psb, mozna liczyc na niezle upusty i rabaty przy wiekszych zakupach, no i doradza w razie watpliwosci

pozdrawiam hej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsumie juz sie pytalem o grubosc sciany was:p ale co tam. a wiesz moze czy moge sobie ot tak sobie zminic grubosc sciany? np wpisujac tylko w dziennik? zastanawiam sie jak bedzie kozystniej cenowo czy 24 plus 10 lub 15 styropian czy ten 36 plus 5styropian, a jaki bedzie wtedy wspolczynik cieplnosci? bo jeszcze nie ejstem w takim stopnou co bym to obliczyl :p aha i jaka cena za szt i m2 Bk 36? dopiero zaczynam rozglodac sie w tym tygodniu z nim ale zeczywiscie ejst tanszy od porothermu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak...nie mozesz zmienic grubosci scian nosnych bez wiedzy architekta, to nie jest takie proste...

co do budowy - osobiscie jestem za "docieplaniem" scian, a nie budowaniu drugiej sciany ze styropianu. jezeli chodzi o ceny bloczkow z betonu komorkowego bialego 36x24x59 to w moich okolicach jest to koszt 12,76zl z Vat/szt, czyli metr kwadratowy to koszt 86,78zl z Vat/mkw , (ale ceny sa zroznicowane tak wiec u ciebie moze byc to tansze lub drozsze...) + 50mm styropian scienny zwykly 10,50zl Z Vat za mkw daje nam razem 97,28zl

natomiast ten sam bloczek o wym 24x24x59 za 8,22zl/szt z Vat, gdzie mkw kosztuje 55,92zl z Vat + 150mm styropian zwykly scienny 31,40/mkw z Vat to 87,32zl/mkw, czyli 9,96zl taniej ciensza sciana (na sucho bez kleju, kolkow, robocizny itd...) :wink: wybor nalezy do ciebie scooby

pozdrawiam hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZieki za info:p nikt tak szczegłowo mi nie napisal, no ale wsumie sciana 25plus15 jest tansza.

kastor ma 123 m2 do ocieplenia plus 11 na podaszu co razem daje

134x87,32 =11 700,88 dla sciany 25 + 15

134x97,28= 13 035,52 dla sciany 36 +5

Roznica jest 3 tys co nie jest az tak uciazliwe . tylko pytanie jest czy stopien przenikania ciepla jest radykalnie inny?umiesz obliczac U? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie to obliczyc, ale mysle ze stopien przenikania ciepla bedzie mniejszy przy scianie 36+5 styropian. beton komorkowy ma dobre wlasciwosci jezeli chodzi o izolacje cieplna. niektorzy wykonawcy proponuja, by przy scianie wykonanej z tych wlasnie bloczkow (36x24x59) niepotrzebne jest docieplenie styropianem. ale co budowa, to inne podejscie do sprawy... pozdrawiam hej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bloczki juz sa, wiec zamieszczam link do strony producenta, cos o samych bloczka...

http://www.grupa-prefabet.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=40&Itemid=33

milej lektory (cos dla ciebie scooby).

no i byle teraz pogoda dopisala, nie wymagam cudow, nie musi byc goraco hehe, tylko bez deszczu i cieplo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...