Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARAS - płytki tarasowe, gres, płytki drewnopodobne


moniqa_1977

Recommended Posts

Pytanie jak w temacie - czy ktoś z Was spotkał się z gresem zewnętrznym/ płytkami,

które wyglądem udanie imitowałyby drewno? 8)

 

Bo już nie wiem, co innego wymyślić, żeby pogodzić estetykę (drewno, drewno, drewno!) z funkcjonalnością (gres)? :evil:

 

Jeśli jest coś takiego, to jakiej firmy i w jakiej cenie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, szukam czegoś takiego na taras.

 

Wprawdzie marzy mi się na tarasie podłoga prawdziwie drewniana, ale wzyscy mnie od tego pomysłu odwodzą :evil:

Ciągle słyszę, że drewniany taras jest nietrwały, że wymaga duuużo konserwacji, że jest trudny w utrzymaniu itd itp.

 

No to wymysliłam kompromis ;) - płytki "drewniane" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
mam 40 m/kw tarasu na gruncie i poszukuję płytek takich,aby położyć jak polbruk nie na klej,podobno Leyer Malbork ma coś takiego,ale nie mogę znalezc do nich strony,a może coś podobnego o wymiarach 40x40 lub mniej w rozsądnej cenie-jestem z Olsztyna więc może coś z tych stron pilnie proszę o pomoc dzdzdzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 2 years później...

Pierwszy jest jakościowo zapewne lepszy,ale bardzo drogi.Drugi tańszy,ale nawet importerzy informują,że często trudno jest dobrać stopnice,elementy narożne,czy płytkę podstawową o tym samym odbarwieniu.Mam możliwość kupić Korziliusa z PJ (poza jakością),który w cenie będzie zbliżony do Aragonu.Mam dość duży taras,a samych stopnic potrzebuję około 120,

Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tymi klinkierami zapraszam do dyskusji.

jabol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Proszę o pomoc w znalezieniu dobrego gresu do wykończenia tarasu, balkonu i wejścia od frontu.

Zdecydowaliśmy się na kolor ciemnoszary (elewacja jasnożółta, dach zielony, kostka na działce grafitowo - żółta, żaden brąz ani beż nam nie pasują :-(

Na razie widzielismy tylko płytki z Nowej Gali (Travertino i Signum)

Co jeszcze możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 months później...

Moi sasiedzi maja plytki Korziliusa na schodach, i niestety popekaly im po pierwszej zimie. Kladl im je plytkarz-amator i mysle, ze mogla to byc glowna przyczyna pozniejszych problemow.

Natomiast moj szwagier mial taras (40 m2, niezadaszony) wylozony jakimis tanszymi plytkami i czesc z nich odpadla/popekala po kilku latach. Nie wiem na ile byl to problem tanszych plytek, czy moze nieodpowiednio wykonanych dylatacji, albo niewystarczajacego odwodnienia. W tym roku usunal plytki i zlecil wykonczenie tarasu deskami z drewna tropikalnego.

 

O tym jak klasc plytki na schodach/tarasie, tak aby nie popekaly czy odpadly, mozna przeczytac w instrukcji zamieszczonej na stronie Korziliusa (do pobrania):

Instrukcja_instalacji_Stopnice.pdf

 

Opinie na temat plytek (m.in. Korneliusa), kostki brukowej, plyt kamiennych na schodach i tarasach, mozna znalezc w nastepujacych watkach:

Czym obłożyć schody wejściowe ????

Dlaczego odeszły płyki na tarasie?

Schody wejściowe do domu - czym wykończyć?

Płytki schodowe KORZILIUS (Vulcano)- opinie?

łukowe schody wejście do domu i taras

 

My jestesmy zdecydowani na wylozenie schodow/tarasu plytami z granitu.

Jest to dosc drogie rozwiazanie, ale chyba najbardziej trwale.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
  • 2 weeks później...

polecam zrobić taras z desek - thermo jesion

Thermojesion jest drewnem jesionu poddanym obróbce termicznej w wysokich temperaturach, rzędu 200°C. Oprócz zmiany koloru na ciemnokoniakowy (w całej grubości) drewno to staje się również o około 50% bardziej stabilne niż zwykły jesion. Do obróbki termicznej nie używa się żadnych środków chemicznych, dlatego thermojesion jest materiałem ekologicznym.

 

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu. Mogę podesłać na maila zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...