Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cena projetu indywidualnego ?


peterp

Recommended Posts

Witam ! Ile z doświadczenia wynosi obecnie cena projektu indywidulanego (z VATem) w Warszawie lub innym dużym mieście. Planuję budowę domu jednorodzinnego, piętrowego do 250m2 z wbudowanym garażem - nie interesuje mnie przeróbka istniejącego projektu ze względu na nietypową działkę. Czy zwyczajowo zawiera to też projekt wykonawczy /przyłącza/ ? Dziękuję za pomoc,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie ma nic zwyczajowo. wszystko określa umowa.

najpierw trzeba określic zakres projektu: budowlany czy także wykonawczy; z projektami instalacji wewnętrznych, przyłączy, projektami wnętrz; przedmiary, zestawienia, kosztorysy.

Przy minimalnym zakresie i u najtańszych kilka tysięcy złotych, przy maksymalnym zakresie i w renomowanych pracowniach kilkadziesiąt tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja place 6000 + Vat. Wyszukalismy gotowy projekt,jednak dach nie pasowal do warunkow zabudowy,a autorka projektu nie wyrazila zgody na zmiane kata nachylenia. Znalezlismy architekta,facet na emeryturze,dorabia sobie,ale w dalszym ciagu przynalezy do izby architektow id,itp-to ponoc wazne.

Dom 166 m2 ,dach czterospadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam wycenę na 5000zł. Dom 282m/2 dwurodzinny (nie blźniak) - wygląda jak jednorodzinny ale są dwa odrębne miszkania - jedno znajduje się na parterze 70m, a drugie ma parter i piętro 212m.. Projekt obejmuje wszytskie elementy i przyłącza. Architekt jest z Warszawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam wycenę na 5000zł. Dom 282m/2 dwurodzinny (nie blźniak) - wygląda jak jednorodzinny ale są dwa odrębne miszkania - jedno znajduje się na parterze 70m, a drugie ma parter i piętro 212m.. Projekt obejmuje wszytskie elementy i przyłącza. Architekt jest z Warszawy.

 

Witaj,

czy mogę prosić namiary na tego architekta na priva? Czy wycena obejmuje też adaptację czy tylko projekt? My też chcemy zrobić projekt domu dwurodzinnego. Pracownia z ktorą rozmawialiśmy chce 6500 pln za projekt i 1200 za adaptację. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

9000 - niby adaptacja projektu gotowego - ale tyle zmian, że właściwie indywidulany. W tej cenie wszystko do uzyskania pozwolenia na budowę : "adaptacja", proj. inst. wew., zagosp terenu, no po prostu wszystko co trzeba :wink:

Ani razu nie byłem w ŻADNYM urzędzie :p 8)

Odebrałem juz papierek :D

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Na kwotę około 3000 FV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

U mnie w Poznaniu za projekt indywidualny chcą od 8-15tys. za zwykły prosty domek w kształcie klocka, jaki był budowany w latach 80-tych. I to nie mówię o renomowanych biurach projektowych tylko o mniejszych np. 1-osobowych. Jeśli ktoś może mi polecić kogoś tańszego to proszę o namiary.

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ile z doświadczenia wynosi obecnie cena projektu indywidulanego (z VATem) w Warszawie lub innym dużym mieście. Planuję budowę domu jednorodzinnego, piętrowego do 250m2 z wbudowanym garażem - nie interesuje mnie przeróbka istniejącego projektu ze względu na nietypową działkę. Czy zwyczajowo zawiera to też projekt wykonawczy /przyłącza/ ? Dziękuję za pomoc,

 

P.

 

W Warszwie - na kilkanacie wyslanych zapytan za dom blizniak 250 i 200 m2 - indywidualnie, choc juz z gotowa moja koncepcja z wymiarami mowili mi za sam projekt bez instalacji od 5000 do 66000 zł (150 zł za mert lub 3% kosztów budowy domu - jakis obled)

 

Najardziej mnie rozrzut zdziwil tych cen - bo rozumiem 30-40% - ale nie 400%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi polecić sprawdzonego archtekta w woj śląskim bliżej katowic , obecny za dom około 140m2 plus garaż z projektami przyłączeń i załatwieniem pozwolenia na budowę żada 8500 plus vat , działka o nietypowym kształcie , wstepna propozycja projektu nas nie zachwyciła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...