Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cena projetu indywidualnego ?


peterp

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 157
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Znalazłem architekta (pod krakowskiego), który robi projekt architektoniczno-budowlany za 3000 +VAT . Instalacje następne 3500 + VAT. Dom 160 m2 + garaż 2 stanowiskowy w bryle. Czy powyższa cena jest OK i czy same instalacje można zrobić taniej.

 

Ceny nie są wygórowane, co więcej wydają się niskie. Pomyśl tak: za projekt gotowy np. Muratora płacisz w tej chwili ponad 2 tys. Do tego musisz mieć adaptację pod warunki i w zależności od ilości zmian w tym projekcie płacisz (w Łodzi wiosną za adaptację Konkursowego z Muratora ze zmianami ceny jakie ja usłyszałem wahały się od 5 do 8 tys :o wraz z przyłączami). Za projekt indywidualny ze wszystkim architekt chciał 12500.

Oczywiście nie namawiam na najdroższych (sam też odrzuciłem najdroższą propozycję) ale są też architekci, którzy za 3 tys zaprojektują całą chałupę ale potem na etapie budowy będziesz miał urwanie głowy bo ciągle będzie coś nie tak w konstrukcji. A najgorsze, że będziesz musiał w tym mieszkać przez kolejne lata z przeświadczeniem, że dom jest konstrukcyjnie skopany... nie wiem czy warto.

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam zupełnie odwrotnie i nie opieram się jedynie na teorii. Sam zleciłem projekt indywidualny, który wykonał mi architekt za 4000 tys zł łącznie z adaptacją projektu i wszelkimi instalacjami. Dom już stoi i w żaden sposób nie jest skopany architektonicznie. Co więcej mam doświadczenie również z projektem gotowym domu , w którym rozwiązania konstrukcyjne groziły zawaleniem garażu!!!Nie chcę dokłądnie opisywać na czym polegał ten problem ale konsultowałem go z kierownikami budów , architektami i wsyzscy zgodnie twierdzili, że to błąd.

Oczywiście nie można generalizować ale cena projektu indywidualnego to cena tylko nico wyższa od gotowego a projektujesz dokładnie to co się podoba wedle swojego uzaniania.

Wszelkie zmiany w projekcie gotowym to już koszty porónywalne z nowym gotowym projektem.

 

Na marginesie jak można rządać za projekt 12 czy nawet 15tys!!! Przecież ta praca nie jest warta takiej kwoty. Bo dlaczego są architekci za 3000 i są za tą samą pracę 20tys? To tak jak z wykonawcami domu 3 lata temu chcieli za wybudowanie mojego domu( mówięo Warszawskich fachowcach ) 30tys a teraz chcą 70tys??? To chyba jakas paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie jak można rządać za projekt 12 czy nawet 15tys!!! Przecież ta praca nie jest warta takiej kwoty. Bo dlaczego są architekci za 3000 i są za tą samą pracę 20tys? To tak jak z wykonawcami domu 3 lata temu chcieli za wybudowanie mojego domu( mówięo Warszawskich fachowcach ) 30tys a teraz chcą 70tys??? To chyba jakas paranoja

 

Cena jest pochodną podaży i popytu - dlatego za tą samą robotę 3 lata temu płaciłeś 30 tys a teraz 70.

Czy praca przy projektoiwaniu od zera nie jest warta 12 tys? Nie jestem przekonany, wszystko pewnie zależy od projektu i od projektanta. Ja się na to nie zdecydowałem i wybrałem projekt gotowy, który mi się bardzo podobał - ze zmianami,które wprowadził mi projektant przy adaptacji. Teraz podoba mi się jeszcze bardziej :)

A co do teorii i praktyki przy projektach - za projekt i nadzór przy budowie dużych budynków dobre pracownie biorą od 1 do 9% wartości inwestycji. W negocjacjach zwykle pracownie podają 7 % wartości. Nie mówię tu o budynkach 100 czy 200m2 ale raczej 10 czy 20 tys m2.

Znam budowę która kosztowała ponad 120mln zł - koszt architekta wyniósł ponad 1,5mln i to po baaaardzo dużych negocjacjach. Nawiasem mówiąc jest to budynek o niespotykanych założeniach architektonicznych w skali kraju.

 

Oczywiście budowa domów jednorodzinnych to inny segment rynku i dlatego ceny są bardzo zróżnicowane. To samo dotyczy etapu projektowania jak i budowania. Zgodzisz się chyba, że podobną robotę można wykonać przy pomocy pana Kazia za 500 zł i firmy za 5000zł. Nie zawsze firma zrobi to lepiej, ale też nie zawsze opłaca się oszczędzać.

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie namawiam na najdroższych (sam też odrzuciłem najdroższą propozycję) ale są też architekci, którzy za 3 tys zaprojektują całą chałupę ale potem na etapie budowy będziesz miał urwanie głowy bo ciągle będzie coś nie tak w konstrukcji. PozdrawiamYa

 

Widzisz, cena nie zawsze jest odzwierciedleniem jakości i braku kłopotów. My kupiliśmy projekt gotowy. I nie chodziło o koszty, ale projekt nam się spodobał i spełniał moje oczekiwania, więc zrezygnowałam z indywidualnego. A indywidualny mogliśmy mieć "po kosztach", bo mamy kilku znajomych architektów. I nie żałuję.

 

Za to w rodzinie budowany jest dom za którego projekt właściciele zapłacili 15 tys pln. Robiony w dość znanej pracowni. I jaki był efekt? Już na etapie koncepcji były "babole" poprawiane przez wszystkich. W czasie budowy też rozrywkowo nie było, pod względem konstrukcyjnym również. Dziś ten projekt może kupić każdy za niewiele ponad 2 tys pln.

 

A korzyści cenowych też nie widzę. Myśmy za projekt, jego adaptację, przygotowanie do pozwolenia plus wszystkie projekty przyłączy zapłacili ok. 9 tys. Zaoszczędziłam też czas na spotkaniach i dyskusjach z architektem. Po adaptacjach dom jest taki jaki chcieliśmy.

Jest jeszcze jedna przewaga projektu gotowego - najczęściej można go zobaczyć na żywo. Zanim kupiliśmy projekt byliśmy w 2 takich samych domach. To jest akurat bezcenne :wink:

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna przewaga projektu gotowego - najczęściej można go zobaczyć na żywo. Zanim kupiliśmy projekt byliśmy w 2 takich samych domach. To jest akurat bezcenne :wink:

 

Tamtu

 

Podpisuje się obiema łapami! też widziałem nasz projekt w realizacji i co więcej - sporo dowiedziałem się na forum o tym projekcie - to jest też źródło inspiracji i pomysłów na zmiany. Źródło nieocenione !!! :)

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usilnie poszukuje taniego architekta z Poznania lub okolic Wielkopolski.

Bardzo proszę o namiary.

Ostatnio wyslalam kilkadziesiat wiadomosci i jestem zdziwiona, że tak bardzo rozbiezne są ceny od 3000 do 250000

W zasadzie projekt mamy już zrobiony, ponieważ walczyliśmy z nim pol roku, wiec architekt zbytnio sie nie przemeczy.

Domek parterowy jednorodzinny 115m2 o bardzo prostej konstrukcji z poddaszem uzytkowym bez podpiwniczenia z garazem w bryle domu. Dach dwuspadowy o kącie nachylenia 40-42st. wyłącznie z oknami połaciowymi.

Chcemy wydac do 4000 tys. bez projektów branżowych.

Z góry bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usilnie poszukuje taniego architekta z Poznania lub okolic Wielkopolski.

Bardzo proszę o namiary.

Ostatnio wyslalam kilkadziesiat wiadomosci i jestem zdziwiona, że tak bardzo rozbiezne są ceny od 3000 do 250000

W zasadzie projekt mamy już zrobiony, ponieważ walczyliśmy z nim pol roku, wiec architekt zbytnio sie nie przemeczy.

Domek parterowy jednorodzinny 115m2 o bardzo prostej konstrukcji z poddaszem uzytkowym bez podpiwniczenia z garazem w bryle domu. Dach dwuspadowy o kącie nachylenia 40-42st. wyłącznie z oknami połaciowymi.

Chcemy wydac do 4000 tys. bez projektów branżowych.

Z góry bardzo dziekuje.

Ja w zeszlym roku zaplacilem za projekt domku parterowego z poddaszem mieszkalnym, 195m2, dach dwuspadzisty 45st 10 tys brutto. Projektant troche sie z nami nameczyl (5 koncepcji, a finalnie miks dwoch z nich). Dodatkowo garaz wolnostojacy na 2 samochody z pomieszczeniem gospodarczym (w sumie 70m2) za 2500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, zastanawiam się nad budową garażu - miałby to być dobudowany do domu garaż o pow. ok 40 mkw z dachem 2 sp. (garaż murowany, konstrukcja dachu drewniana) i zastanawiam jaki byłby koszt projektu. Z góry dziękuję za informacje.

 

Tak jak pisalem powyzej ja zaplacilem za projekt 2500 PLN. Mysle ze za gotowy projekt takiego garazu zaplacisz o polowe mniej. Mi zalezalo aby pasowal do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, co to jest za projekt za 3-4 tyś ??

 

Przeciesz to mają być projekty indywidualne. Myślę, że same obliczenia konstrukcyjne, wytrzymałościowe itp. to jest jeden z mniejszych problemów w projekcie indywidualnym - i tak pewnie robi się je za pomocą jakieś programu komputerowego. W projekcie chodzi przede wszystkim o jak najlepsze rozplanowanie pomieszczeń, dopasowanie usawienia domu do działki i stron świata, kształt i wygląd domu, funkcjonalność, dostosowanie projektu do charakteru i potrzeb właścicieli itd.

 

A to jest przede wszytkim praca twórcza, wymagająca wobraźni przestrzennej , estetyki, zmysłu plastycznego, uzdolnień graficznych, przemyślenia i wizji.

 

Według mnie ten własnie aspekt jest najważniejszy i za te 3-4 tys. to chyba nie można tego wszytkiego oczekiwać. Sądzę, że dobry projekt średniego domu to kllkanaście tyś. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo!

opracowanie projektu indywidualnego domu jednorodzinnego wraz z branżami do pozwolenia na budowę to około 3 miesiące. zastanówcie się proszę ile Wy sami zarabiacie przez 1 kwartał??? w cenę projektu budowlanego wliczona jest praca: architekta, konstruktora i 3 instalatorów czyli w sumie 5 osób. czyli architekt musi ze swojej doli opłacić 4 osoby.

nie przyjąbym zlecenia za mniejsze pieniądze.

uważam że projekt indywidualny poniżej 5 tys. zł. nie może być wart wydanych pieniędzy i nie będzie odpowiednim materiałem do budowy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Za projekt indywidualny dla domu o powierzchni 275m2 zapłaciliśmy 10 tyś zł. z VAT. Wstępna cena miała być 12 tyś ale dostaliśmy zniżkę za długi czas oczekiwania (6 miesięcy).

 

W cenie jest projekt architektoniczny, konstrukcje, projekt instalacji WOD-KAN, projekt instalacji CO z kolektorami słonecznymi, projekt instalacji elektrycznej,projekt zjazdu z drogi publicznej.

Większość spraw w urzędach załatwiał architekt.

Dodatkowo dom był wyzwaniem dla architekta (wąska działka 12x100 m)

Udało się upchać dom 275 m2 w tym garaż 32 m2 (dom będzie w granicy działki, szerokość 8m).

 

Projekt wykonywany w Katowicach.

 

Poniżej kilka wizualizacji budynku:

 

http://www.informatycy.info/allegro/dom/elewacja1.jpg

http://www.informatycy.info/allegro/dom/elewacja2.jpg

http://www.informatycy.info/allegro/dom/elewacja3.jpg

http://www.informatycy.info/allegro/dom/perspektywa1.jpg

http://www.informatycy.info/allegro/dom/perspektywa2.jpg

http://www.informatycy.info/allegro/dom/perspektywa3.jpg

http://www.informatycy.info/allegro/dom/RZUTY.jpg

 

na wiosnę chcemy rozpocząć, czekamy na pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić dobrego architekta w celu wykonania projektu indywidualnego domu w Bydgoszczy lub okolicach

 

Znalazłem coś takiego

 

 

PomocAllegro staje się zielone

 

* Allegro

* Rejestracja

* Sprzedaj

* Moje Allegro

* Szukaj

* Usługi

* Społeczność

 

Allegro - Aukcje internetowe. Największy i najbezpieczniejszy serwis aukcyjny

Allegro › Dom i Ogród › Budownictwo i Akcesoria › Pozostałe

 

Szukaj w tytułach i opisach

Szukaj w Pozostałe

Dodaj tę kategorię do ulubionych

Sprzedaj swój przedmiot w tej kategorii

 

 

Projekt INDYWIDUALNY ARCH.- BUDOWLANY DOMU powiększ Kliknij, by powiększyć

 

Projekt INDYWIDUALNY ARCH.- BUDOWLANY DOMU (numer 472019174)

 

Jak kupować? Opis

 

Dane

Cena Kup Teraz: 35,00 zł

Do końca: Zakończona

(czw 13 lis 2008 22:56:53 CET)

Dodaj do obserwowanych aukcji

Sprzedający SsiedemM (19)

Zadaj pytanie Sprzedającemu

Pokaż inne przedmioty Sprzedającego

Lokalizacja Niwy gm Osielsko

Koszt przesyłki pokrywa Kupujący

 

Nie było ofert kupna

 

Dla Sprzedającego:

wystaw przedmiot ponownie

 

 

Transport i płatność

Opcje dostawy Formy płatności

Odbiór osobisty

 

Wpłata na konto bankowe (płatność z góry)

Poproś o udostępnienie Płatności Allegro Czym sa Płatności Allegro?

 

 

Opis

Stan Nowe

 

 

Aukcja przeznaczona przede wszystkim dla województwa kujawsko-pomorskiego. Zainteresowani z innych województw (projekt na odległość) proszeni o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

Aukcja dotyczy jednego metra kwadratowego powierzchni użytkowej indywidualnego projektu architektoniczno-budowlanego

 

Wykonujemy projekty architektoniczno-budowlane wg koncepcji autorskiej lub inwencji własnej inwestora. Wykonujemy adapracje projektów gotowych oraz projekty zagospodarowania działki. Atrakcyjne ceny. Zdjęcia przedstawiają przykładowe rozwiazania. Przykładowa cena projektu domu jednorodzinnego w zakresie podanym ponizej to koszt około 4000-7000 zł za dom o powierzchi do 200m2 w zależności od stylu, przyjętej technoligii, rozwiązań konstrukcyjnych

 

Dokumentacja projektowa składajaca się czterech egzemplarzy projektu architektoniczno-budowlanego, a w każdym z nich:

- projekt architektoniczny,

- projekt konstrukcyjny,

- projekt instalacji wewnętrznych elektrycznych,

- projekt instalacji wewnętrznych sanitarnych.

 

Część rysunkowa projektu architektoniczno-budowlanego jest sporządzona w skali 1:50 (architektura), 1:20 (konstrukcja), 1:50 (instalacje sanitarne i elektryczne).

 

Projekt architektoniczno-budowlany wykonywany przez nas, składa się z opisu technicznego oraz części rysunkowej.

 

Opis techniczny obejmuje

 

- przeznaczenie i program użytkowy obiektu budowlanego, jego charakterystyczne parametry techniczne w szczególności (kubatura, zestawienie powierzchni oraz wysokość i długość),

 

- formę architektoniczną i funkcję obiektu budowlanego, sposób jego dostosowania do krajobrazu i otaczającej zabudowy,

 

- układ konstrukcyjny obiektu budowlanego, zastosowane schematy konstrukcyjne (schematy), założenia przyjęte do obliczeń konstrukcji oraz podstawowe wyniki tych obliczeń, rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe podstawowych elementów konstrukcji obiektu, kategorię geotechniczną obiektu, warunki i sposób jego posadowienia oraz zabezpieczenia przed wpływami eksploatacji górniczej, rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe wewnętrznych i zewnętrznych przegród budowlanych,

 

- rozwiązania zasadniczych elementów wyposażenia budowlano-instalacyjnego, zapewniające użytkowanie obiektu zgodnie z przeznaczeniem, w szczególności instalacji i urządzeń: sanitarnych, grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, gazowych, elektrycznych, telekomunikacyjnych, piorunochronnych, założenia przyjęte do obliczeń instalacji oraz podstawowe wyniki tych obliczeń, z uzasadnieniem doboru, rodzaju i wielkości urządzeń,

 

Część rysunkowa obejmuje

 

- elewacje w liczbie dostatecznej do wyjaśnienia formy architektonicznej obiektu budowlanego oraz jego wyglądu zewnętrznego ze wszystkich widocznych stron, z określeniem graficznym lub opisowym na rysunku wykończeniowych materiałów budowlanych i kolorystyki elewacji,

 

- rzuty wszystkich charakterystycznych poziomów obiektu budowlanego, w tym widok dachu lub przykrycia oraz przekroje,

 

- w stosunku do budynku ogrzewanego - rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe przegród zewnętrznych wraz z niezbędnymi szczegółami budowlanymi,

 

- zasadnicze elementy wyposażenia technicznego, umożliwiającego użytkowanie obiektu budowlanego zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym: (instalacje oraz urządzenia budowlane: sanitarne, grzewcze, wentylacyjne, gazowe, elektryczne oraz piorunochronne).

 

Przeanalizujemy każdą propozycję. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

 

 

Kontakt:

[email protected]

tel. 608678015

 

Pokaż zdjęcie w nowym oknie

 

*

*

*

*

*

 

 

Wyświetleń: 646

 

up

 

* O nas

* Prasa

* Reklama

* Praca w Grupie Allegro

* Program Partnerski

* Usługi i narzędzia

* Bezpieczeństwo

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

 

Sam nie korzystalem ale jestem ciekaw czy to solidny projektant bo mam zamiar skorzystac w przyszłosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...