Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cena projetu indywidualnego ?


peterp

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 157
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

właśnie dostałam dzisiaj wycenę od architekta-rozbudowa istniejącego domu(100m2)- dokumentacja architektoniczna z projektem zagospodarowania działki (czy trzeba drugi raz projektować działkę?mieszkam na niej 3 lata...) wg tego pana ma kosztować 2000 zł + konstruktor 3000(ponoć ekspertyza 1000+projekt konstrukcyjny 2000).

oprócz tego wycena zawiera tzw. pracę projektową (wraz z inwentaryzacją,układem funkcji i wizualizacją 3D) dla powierzchni około 200m2 - 3000 zł.

czyli projekt rozbudowy ( w efekcie 200m2) łacznie to 5000 dla architekta+ 3000 dla konstruktora.

 

Wg mnie to bardzo dużo patrząc na Wasze posty.

BTW- czy ktoś może polecić porządnego konstruktora z okolic W-wy? (Nadarzyn,Pruszków,Piaseczno itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już mam dom i chcę go tylko rozbudować- 45 m2 powierzchni użytkowej + garaż 24m2. Od pracowni proejktowej,z której mam projekt gotowy usłyszałam,że owszem ,mogą mi zrobić projekt rozbudowy domu ale to już projekt indywidualny, a taki kosztuje 150 zł/m2. czyli za te 45 m2 będzie 6000 zł plus garaż 80 zł/m2=7920 zł....

jestem spod W-wy, a pracownia to Archipelag z Wrocławia.....

raczej nie skorzystam:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się pod komentarz Grzegorza, jako uzupełnienie poczytajcie sobie wątek o wycenach prac hydraulików. Np. za położenie paru rurek w domu (c.o., kanalizacja, woda) 8.500 zł. podejrzewam że zajmuje to panu hydraulikowi max. 2-3 tygodnie, w domu zaprojektowanym za np. 5 tys. Ładne porównie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferta na projekt indywidualny ROZBUDOWY DOMU o 45m2+garaż 24m2:

analiza i ekspertyza konstrukora - 3000 zł

projekt z planem zagospodarowania działki i inwentaryzacją - 4500 zł

 

plus 9% za umowę o dzieło

razem-7500+9%

 

w tych 4500 jest tylko 45m2 powierzchni mieszkalnej +garaż,bez wizualizacji w 3d,bez projektu funkcji, wnętrz itp.

 

kiedy czytam o Waszych projektach indywidualnych na 220m2 za 4500,to wierzyć mi się nie chce....

CZy to cena z kosmosu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Poznań 2009r. - 185m2 - projekt domu piętrowego z płaskim dachem (nowoczesna bryła). Koszt kompletnego projektu bez instalacji - 10.000 brutto

 

Osobiście uważam, że jeżeli miałbym budować jeszcze raz to ponownie bez namysłu sięgnę do mojego architekta po indywidualny projekt i nie będę żałował kilku tysięcy względem gotowca. Wszystko w projekcie odzwierciedla nasze potrzeby a do tego dzięki kreatywności architekta doszło kilka świetnych "atrakcji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie iem skad bierzecie teceny. Odwiedzilam 4 warszawskie biura projektowe i za kompleksowy projekt z wykonawczym i instalacjami wlacznie ceny zaczynaly sie od 140 zl netto za metr co przy 200 metrowym domu daje 28000 pln netto.
za m2 biora przy dużych budynkach, blokach, biurowcach itp itd. W Katowicach ostatnio rozmawiałem - było 100 zł za m2 do negocjacji, pewnie z racji braku zamówień...

Ja warszawskich nie odwiedzalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...