Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WIERCENIE STUDNI Piaseczno, Góra Kalwaria, okolice Warszawy


Recommended Posts

Witam formumowiczow szanownych:)

Od dzis jestem posiadaczem studni.

Wykonanie: URGOT

POLECAM ze wszechmiar.

Fantastyczna robota. Dobry kontakt, wyczerpujace informacje. Studnia w ciagu jednego dnia. Profesjonalny montaz, rachunek, objasnienia, dobre porady.

 

Studnia ma 14 m. Najpierw wycena, cena dotrzymana, wykonanie z MMSem z placu budowy. Zapraszam na prv - chetnie dam referencje:)

Dziekuje i polecamy

 

Piotr i Lenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Witam,

 

Mam pytanie do szanownych forumowiczów.

Robię głębinową studnię wierconą, odległosc od granicy działki to 7m, od mojego szamba będzie docelowo koło 20 m.

W rejonie będzie budowana kanalizacja przez gminę - czy przepisy mówią coś o odległości studni od sieci kanalizacyjnej (na pweno o szambie, idywidualnej oczyszczalni scieków i lokalnego rozsączenia).

Drugie pytanie - sąsiad na działce obok jeszcze nie rozpoczął budowy, co jeśli będzie chciał miec przydomową oczyszczalnię ścieków z rozsączaniem blisko granicy z moją działką. Czy fakt, że za płotem ma studnię uniemożliwi mu zrobienie oczyszczalni ścieków bliżej niż 30 metrów od mojej studni?

 

Z góry dzięki z odpowiedzi,

 

Pozdrawiam,

 

Cooba16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...

Witam.

 

Wysyłam maile na podany adres i od razu mi wracają. Jestem zainteresowana wierceniem studni w miejscowości Gołków, najchętniej teraz w maju. Proszę o informację jak mogę skontaktować inaczej niż mailowo.

 

 

Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Telefon do studniarza (Pan Kamil) wysyłam na priv. U mnie woda była na ok 30 m

 

Wiercili, wiercili, aż się dowiercili (rozpoznajecie rejestrację? tak, to nasz dyżurny forumowy studniarz urgot - polecam!)

 

Polecam ze wszech miar obiema rekami sie podpisujac. Facet przyjechal na czas. wszystko zrobil b.starannie. Wyjasnił, MMS zdjecie studni, gwarancja, porada. jeszcze pompe taniej kupil.. jestesmy bardzo zadowoleni:)

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam.

Choć zadam pytanie odnośnie studni, ale z innej beczki.

Mam studnię z kręgów na głębokość około 10 metrów.

Woda jest używana sezonowo.

Woda jest zażelaziona - to widać bo rurki w domu są koloru rdzy.

To mi jednak nie przeszkadza !!!

Większym problemem jest zapach tej wody - pak przyjadę po 1-2 tygodniach nieużywania woda w domu śmierdzi jajkiem i przy spuszczaniu jej w domu jest nie do wytrzymania. FETOR !!!!!!!!!!!

Co jest ?????

Woda jest czysta i ładnie wygląda, choć czasami biała a czasami żółta.

Studnia jest przykryta betonową klapą - możne to ma wpływ ???

Podłoże w jakim była kopana to glina - tak zwana "siwucha" miała różne kolory przy kopaniu.

Wodę mam na 6 -7 kręgów na 10 w ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że przez ponad 4 lata jak jest ta studnia - myjemy się w niej i pijemy po przegotowaniu.

Po myciu na skórze zostaje nieprzyjemny zapach. Po ugotowaniu ma taki metaliczny posmak, ale w czajniku ma tyle osadu, że szkoda gadać.

Od tylu tal nie było problemów żołądkowych ani problemów dermatologicznych (u dzieci też ich nie było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

no to odwrocmy kierunek plyniecia wody ;)

pytanie: miejscowosc Grochowa - wykonywales tam odwierty.

woda na glebokosci okolo 30m.

czy pomiedzy powierzchnia a tymi 30 metrami jest moze jakas warstwa chłonna?

pytam bo wode gruntowa to mam 3,5 cm pod powierzchnia a jak z rynien poleci to Noe normalnie

 

N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
:)

Struktura ziemi była naprawde wyjątkowa Pod trzeciorzędowymi iłami trafiliśmy w czwartorzędowe piaski czyli młodsze osady pod starszymi. Mało tego że woda jest to jeszcze ma niską zawartość żelaza co w tej okolicy jest również sytuacją naprawde naprawde ale naprawde wyjątkową. Pozdrawiam

 

Wydaje mi się, że u mnie jest to samo ( w końcu jesteśmy sąsiadkami :) ) mam studnię na cele budowlane na głebokości 4,5 metra.. Panowie, którzy wiercili, zarzekali się, że pod iłami nie ma na pewno już wody, no i tak zostało..

Wodociągu mieć na razie nie będę, więc tylko "czarodzieja" mi trzeba, który mi studnię wykopie i tą wodę znajdzie..

Mogę dostać ofertę wstępną i terminy wolne na pw?

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...