Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WIERCENIE STUDNI Piaseczno, Góra Kalwaria, okolice Warszawy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 225
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam was.

 

Interesuje mnie studnia we wsi Grochowa koło Zalesia.

A dokładnie w jej północnej części pod lasem.

 

Wiercił ktoś studnię w tamtych okolicach i orientuje się na jakiej głębokości jest woda? Wystarczy taka do podlewania i budowy. I jaki jest koszt takiej studni?

 

Aha i czy znacie jakieś sposoby na szukanie wody? I ile coś takiego kosztuje lub można zrobić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być do 30m. Jeżeli masz działke rzędu 1000m2-2000m2 to szukanie wody metodą elektrooporowa czyli geofizyka nie ma sensu. Prawda jest taka że jeżeli woda jest to w każdym miejscu na działce jak nie ma, to jest szansa z 0,5% że będzie w innym miejscu na działce. Tak więc próbny odwiert na wszystko odpowie.

Napisz na [email protected], prześle więcej info

Dodam że terminy na koniec maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
U mnie przynajmniej ze studnią nie było problemów.

Jak narazie to cały czas pod górke przez te deszcze.

Ekipa w umówionym terminie przyjechała, pomogli mi wyznaczyć miejsce pod studnie i wzięli sie do roboty.

Po chyba 4 godzinach leciała woda.

Studnie mam głębinową w rurach 120mm. Podobno nie ma potem problemu z doborem pompy.

Polecam ekipe forumowego urgota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Struktura ziemi była naprawde wyjątkowa Pod trzeciorzędowymi iłami trafiliśmy w czwartorzędowe piaski czyli młodsze osady pod starszymi. Mało tego że woda jest to jeszcze ma niską zawartość żelaza co w tej okolicy jest również sytuacją naprawde naprawde ale naprawde wyjątkową. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Mam studnie z 1985 roku. Używałem ją blisko przez 8 lat po czym przyłączyłem się do sieci wodociągowej i tak słuch o studni zaginą... Jednak w tym roku zrobiłem ogród, który potrzebuje ogromnych ilości wody wraz z ciśnieniem. Postanowiłem więc spróbować uruchomić istniejącą studnię wąskorurową (1 1/4'), której głębokość wynosi 22,5m a filtr dł. 2m i szerokość 2'

Hydrofor (nowy o mocy 1450W) wprawdzie zaciągnął wodę, ale wydajność filtra pozostawia wiele do życzenia ( ok 700l/h)

Teraz mam pytania do Państwa czy istnieje jakaś możliwość wyczyszczenia filtra czy bardziej opłaca się wiercenie nowej studni? A jeżeli wiercenie to może nowy odwiert być w miejscu byłego?

 

Bardzo proszę o odpowiedź

 

Pozdrawiam

 

Piter :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po piersze proponuje dokonać pomiaru głębokości do lustra wody.

Jeżeli jest mniej niż 7m to ok jeżeli jest głębiej niż 7m to pozostaje wiercić studnie głębinową z pompą zapuszczaną do środka.

Spadek wydajność studni to zjawisko spowodowane albo spadkiem przepuszczalności filtra albo oniżeniem się poziomu wody.

Nie proponuje wiercić nowej studni w tym samym miejscu - kolmatacji czyli zjawisku zatykania filtra ulega również warstw wodonośna w najbliższej okolicy - lepiej odsunąć sie ze dwa metry.

Czyszczenie filtra będzie droższe niż wywiercenie nowej studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Lustro wody znajduje się na blisko 5m, więc pewnie pozostaje mi wiercenie nowej studni...

Jeszcze mam do Pana jedno pytanie... Hydrofor jest firmy IBO, a jego wydajność wynosi 6000l/h. Jakim sposobem mógłbym osiągnąć taką wydajność (jeżeli oczywiście jest ona do osiągnięcia w praktyce) oraz jakie optymalne wymiary powinien posiadać filtr i z czego powinien być zbudowany?

 

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5m to jeszcze nieźle. Trzeba zacząć od tego że I B O jest made in china. Czy faktycznie ma taką wydajność kto wie Gdyby studnie pompowano jakąś espą czy nawet starą dobrą pompą grudziądzką lub apollo i leciało mało wody to faktycznie studnia do kitu. Czy studnia jest w miare sprawna można sprawdzić zalewając ją wodą - jeżeli wchłania wode to i ją oddaje. Wydajność studni można zwiększyć przybliżając pompe do lustra wody np przez postawianie ją w wykopie czy kręgach.

Co do konstrukcji studni to nie filtr czy rury dają wode tylko warstwa wodonośna Jeżeli będzie marna to żadne cuda nie pomogą. Filtr do takiej studni powinien mieć z 2m długości i do tego solidna obsybka filtracyjna.

Uff to chyba wszystki triki o studni typu abisynka Powodzenia pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź :D

 

Przed załączeniem pompy woda zaciągnięta była przez pompę ręczną z opuszczonym tłokiem i już wtedy był problem ponieważ strasznie odbijało (jakby wytworzyło się jakieś podciśnienie) ale woda leciała, choć z wolna... Może to już o czymś świadczyło...

A odnośnie tej pompy to nawet nie wiedziałem ze china :cry: na etykiecie pisze made in POLAND no ale pewnie to tylko etykieta z Polski :D

Następnym razem kupuję głębinową Grundfossa :lol:

 

serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...