Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WIERCENIE STUDNI Piaseczno, Góra Kalwaria, okolice Warszawy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 225
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Urgot - mam pytanie dotyczace pompy glebinowej. Do tej pory na potrzeby budowy uzywalem membranowki. Wkrotce musze kupic pompe docelowa a woda ze studni zawiera sporo piasku (wiem-sporo to pojecie wzgledne ale nie wiem jak to okreslic dokladniej). Czy sa pompy, ktore wytrzymaja takie warunki pracy czy raczej nastawiac sie na czesta wymiane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda pompa ma podane w charakterystyce dopuszczalną zawartość piasku w gramach na m3. Wybierz tą która ma największą wspomnianą wcześniej wartość. Ważne - nie ma co dawać pompy o dużej wydajności, po drugie nie powinna być zapuszczona do filtra - mikrodrgania jakie powoduje choćby membranówka mogły dodatkowo przetrząsać piasek. Jak zpuścisz już pompe to niech pochodzi z godzine i sie ,,ułoży" bo często jak za szybko sie wyłączy - szczególnie te polsko-chiński pompy to nie chcą ruszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No tak , faktycznie , przepraszam i już piszę o co chodzi,

Otóż wierciłem najpierw wiertłem o śr. 180mm i na czwartym metrze pojawiła się woda , nie wiem czy to kurzawka , bo u mie jest teren b. gliniasty , po prostu od początku cały czas glina.Więc włożyłem rury 160 , te pomarańczowe-kanalizacyjne jako osłonowe. W sumie miałem wyiercone 5 m więc włożyłem 2 trzymetrówki i wierciłem dalej wiertłem 150 . Gdy uwierciłem jakieś 25 może 30cm poniżej rury ( a to już było w twardej glinie chiałem wbić je głębiej . Poszło trochę i stop. Nie pomogło bicie młotem , po prostu odbijał tak jakby rura była oparta o coś twardego .

Będę wdzięczny za każdą podpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywierciłeś otwór 150mm a rura ma 160mm dlatego nie chce sie wbijać Ponoć wielbłąd przez ucho igielne sie przeciśnie ale w studniarstwie to już nie ma cudów. Wyjmij rury i wierć maxymialnie wiertłem 180mm, potem 150mm. A tak z ciekawości to wiertła są z allegro? Z kategorii własna studnia za darmo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak . Wszystko się zgadza , tylko jak to robią wszyscy inni którzy już to zrobili ?

Jak wiercić dalej i opuszczać rury osłonowe , przeciez jakos to się robi .

Gdzie ja robię błąd ?

Tak wiertła są z allegro , własnie z tej kategorii i ludzie którzy to kupili wykonali tym odwiert , więc musi być jakiś sposób , myślę że ja coś robię nie tak , tylko co ? ...a gdyby tak ta rurę na dole zaostrzyć tzn zrobic tą fazkę od wewnątrz to wtedy wciskając ścinałaby ten nadmiar , czy dobrze kombinuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grunt faktycznie mam trudny . Najpierw glina twarda , potem ciasto kawałek , teraz iły twarde i miększe , ale się zaparłem i jakos muszę to zrobić .

Oczywiście wiele nie wiedziałem ale trening czyni mistrza , a jutro znowu -alleluja i do przodu , tzn w dół . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...