Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Magdy i Andrzeja


andy_n

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 116
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam i gratuluję dobrego gustu :D. Sam obecnie bduję APS 136, jestem na etapie elektryki i tynków. Życzę powodzenia- projekt nie należy do łatwych i tanich /ach ten dach.../.

Wiem, wiem. :wink:

Gdzieś się już spotkaliśmy. Chyba na forum w którymś wątku o tym projekcie.

Może udzielisz mi jakiś rad czego unikać lub zmienić, a na co zwrócić szczególną uwagę.

Szkoda, że mieszkasz tak daleko. Chętnie obejrzałbym jak wygląda Twój dom w naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pytam.

Jaką wysokość parapetów ustaliłeś pod oknami w salonie a jaką w drugim pokoju na parterze i w kuchni.

Z projektu wynika, że okno salonowe jest piekielnie nisko, tj. 75 cm.

Kuchenne ma h=95 cm.

 

Zlikwidowałeś stopień w salonie czy zostawiłeś?

Jaką wysokość pokoi na poddaszu ustaliłeś? W projekcie jest 250 cm a mnie kusi 260 cm. Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej74

Czy pamiętasz może ile zużyłeś bloczków betonowych do budowy fundamentu?

Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy fundament stawiać z bloczków czy też zrobić lany. Chodzi wyłącznie o względy finansowe.

A właśnie jaki w Twoim przypadku był koszt fundamentu (stanu zero)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pytam.

Jaką wysokość parapetów ustaliłeś pod oknami w salonie a jaką w drugim pokoju na parterze i w kuchni.

Z projektu wynika, że okno salonowe jest piekielnie nisko, tj. 75 cm.

Kuchenne ma h=95 cm.

 

Zlikwidowałeś stopień w salonie czy zostawiłeś?

Jaką wysokość pokoi na poddaszu ustaliłeś? W projekcie jest 250 cm a mnie kusi 260 cm. Co Ty na to?

 

Na parterze mam jeden poziom tj. salon z jadalnią /zrobiliśmy podciąg i mamy jedno duże pomieszczenie/ tj. wszystko jest na poziomie korytarza i kuchni- nie chcieliśmy się pozabijać na schodkach. Z uwagi na użyte nadproża pomieszczena na parterze są wyższe o około 5 cm. Kuchnia jest zamknięta- wymurowana ścianka na wysokości komina. Od "chudziaka" do parapetu mam obecnie 99cm, ale po wylewkach zostanie 85 cm. Dodatkowo w kuchni zmniejszylismy istniejac okno od frontu do 90 cm i wstawiliśmy dodatkowe 180 na 150 takie jak w salonie /ładnier to wygląda trzy okna na jednej elewacji/. Co do wysokści pokoi na podaszu będę to ustalał po elektryku i tynkach, a przed robieniem podłogi stryszka i karto-gipsu. Prawopodobnie będzie trochę wyżej niż w projekcie, wynikna to i m.in. z tego że cieśla trochę przerobił konstrukcję dachu, a dokładnie położenie względem siebie stalowego duetownika i belki drewnianej- chyba widać to na zdjęciach /nie ma łączenia stali z drewnem, belka leży na dwuetowniku/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej74

Czy pamiętasz może ile zużyłeś bloczków betonowych do budowy fundamentu?

Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy fundament stawiać z bloczków czy też zrobić lany. Chodzi wyłącznie o względy finansowe.

A właśnie jaki w Twoim przypadku był koszt fundamentu (stanu zero)?

 

Tu nie pomogę. Na stan surowy otwarty miałem podpisaną umowę z wykonawcą i umówiliśmy się na jedną kwotę za całość tzw. wynagrodxenie ryczałtowe ustalone w chwili podpisania umowy. On dostarczał materiały, tak więc nie interesowała mnie ich ilość, ale tylko jakość i wykonanie. Umowę podpisałem w styczniu 2006 roku, prace wykonano do początku listopada, ceny w ciagu roku wzrosły, ale mnie to już nie dotyczyło :D, tak, że generalnie wyszło o.k.- nie marnowałem czasu na jeżdżenie po hurtowniach, a poza tym ja nie dostałbym takich cen jak mój wykonawca, który jednocześnie miał kilka budów, a także jeden wykonawca jedna odpowiedzialność i nie ma zwalania winy na innych jak coś sknoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

hej andy_n

słońce wysoko budowę czas zacząć ;) Pogoń te wszystkie urzędy, aby Ci szybciej kwity odpowiedznie wydali :D

 

Nie zapomnij o decyzji dot. indywidualnego wjazdu na działkę ;)

 

Kasia_de wspominała coś, że wszelkie PNB wydawane i podpisywane będą po staremu w Radzyminie, więc jest szansa, że uda Ci się spawnie wszystko załatwić.

 

..AAaaa... i zapomniałem podziękować za namiar na geodetę.

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robercie,

Wyjazd z działki jest na drogę prywatną więc w tej kwestii nic więcej nie potrzebuję. 8)

Nie zapeszają z prądem też się powinno wszystko ładnie i sprawnie udać. Załatwiłem z ZEWT-em przyłącze kablowe docelowe (bez budowania prowizorki)

:roll: Nawet nie pytaj jak to zrobiłem. Kiedyś powiem jak sie spotkamy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jestem już na szczęście po wybudowaniu domu (projekt indywidualny) więc życzę powodzenia w przechodzeniu kolejnych etapów i "współpracy" z wykonawcami. Obecnie buduję przy domu stajnię dla 5 koni i również opisuję wszystko co dzieje się na budowie na własnej stronie internetowej http://www.ministajnia.pl. Serdecznie zapraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie w stosunku do budowania w mieście i na wsi.

W mieście złożenie wszelkich papierów na budowę, pozwolenia, opinie, operaty (budowa biura) wiąże się z niechęcią urzędników.

Budowanie na wsi domu (już to przeszedłem 2 lata temu) czy obecnie stajni, przenosi mnie w zupełnie inny świat. Sami dzwonią aby uzupełnić jakieś papiery, po wejściu do pokoju uśmiech i szczere chęci do pomocy. Czary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłem w Rejonie Energetycznym w Wołominie wniosek o wydanie warunków przyłączeniowych.

Powiedzieli, że zrobią za dwa miesiące. Niedoczekanie.

Zgodnie z prawem mają na to dwa tygodnie i o ten termin zamierzam walczyć :evil:

Wierzę, że mi się uda. :wink:

 

Hej Andy_n, jesteśmy prawdopodobnie bliskimi sąsiadami. Dom na Kurpińskiego mam już zbudowany (stan surowy zamknięty) :-)

A co do podłączenia do sieci energetycznej to są w tej okolicy z nim niezłe cyrki :evil: , osobiście czekam na podłączenie do sieci już 1,5 roku (wniosek złożony 31 grudnia 05) i z tego co mi mowiono w Zewt do końca roku (info oczywiście nie pewne) ma podłączyć reszte sąsiadów z Kurpińskiego.

 

ps. jak bedziesz cos wiedział o prądzie w okolicy lub potrzebował jakichkolwiek informacji daj znać na priv [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...