Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ząbki/ próchnica u dzieci - porady potrzeba.


Kryspin

Recommended Posts

Próchnica jest chorobą zakaźną, głównie sami rodzice funduja ja swoim dzieciom.

Oblizywanie smoczka, próbowanie, czy mleczo (herbatka) ciepłe- przez smoczek, czy karmienie łyzką, która sami jemy.

Obleśne, owszem, ale powszechne.

A potem zdziwienie-myję dziecku zęby, a ono łapie próchnicę...no i skąd ona się wzięła :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czasem to nie rodzice... Czasem to babcia.

 

Chyba już pisałam, jak młoda matka rzuciła się z pretensjami do babci swego synka, że "przecież tyle razy prosiłam, żeby mu jeszcze nie dawać mięsa, bo jest za mały!". A babcia na to z dumą "Ale ja mu dokładnie pogryzłam!".

 

fujjjjjjjjjjjj, przepraszam,ale nie mogę , kurna, tej babci bym schabowego przemieliła i wypluła na talerz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

wiele wyedukowanych mam myje zęby dziecku a potem daje mleczko do łózeczka (wszak wiadomo, ze po ciepłym mleczku lepiej się zasypia). Warto tez zauważyć, że ząbki myjemy po każdym posiłku a nie tylko rano i wieczorem. Inaczej te szczoteczki i pasty możemy sobie wsadzić...:) w oko....

Moja córka dostała pierwsze ząbki w wieku 3 miesięcy. mając pół roku miała już 8 zębów! CZyszczenie ząbków takiemu maluchowi to udręka ale jest to możliwe. Moja córcia nie pójdzie spac bez umycia ząbków. Myje zęby kilka razy dziennie- a moje znajome uważają to za fanaberię:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mojej córeczce pierwsze zabki wyszły jak miała cztery miesiące...

teraz 16 miesiecy i mamy 16 zębów....

w wieku 10 miesiecy bylismy pierwszy raz u dentysty bo zobaczyłam żółta plamkę na jedynce...

byłam przerażona...

a to tylko defekt szkliwa...

małej myjemy zęby elmexem.... nie wiem czy dobrze...

uwielbia ta pastę i paste ziaja (daję na przemian aby w organizmie nie było zbyt dużo fluoru, ponieważ Mała nie potrafi jeszcze wypluwać)

to mycie jest mega szybkie :roll: wiec nie wiemc zy skuteczne...

ona trochę sobie pogrzebie w ząbkach a potem ja przejeżdzam zęby - czasem jest płaczz a czasem śmiech - ach zrozumiec własne dziecko :D

 

natomiast kolacje jemy ok 19.oo a idziemy spać o 21.oo wiec wszystko w zoładku ma czas się "ułożyć"

nauczona takiego jedzenia jest od ok 6 miesiaca życia - aby nie musiałą dostawać "butli" w łózku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam

Miałam problem u pierwszego dziecka przed wyjazdem na kontrakt. Za granicą badają czy dziedci są zarażone próchnicą , bakteriami. To pobiera się wykałaczką

wymaz i po 30 minutach są wyniki. Dentysta przepisał leki i zalecenia nie mam problemów z dziećmi do dzisiaj. Problematyczne jest zdobycie środków. ja ściągam je

z USA mozna kupić on-line nazywają się carifree.. Z badaniem jeszcze większy problem najbliższy gabinet majacy taki sprzęt jest W BELGII..

Dentysta na ogół widzi rezultat próchnicy czyli dziury :(

Tam jeszcze paierkami badja odczyn śliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mojej córeczce pierwsze zabki wyszły jak miała cztery miesiące...

teraz 16 miesiecy i mamy 16 zębów....

w wieku 10 miesiecy bylismy pierwszy raz u dentysty bo zobaczyłam żółta plamkę na jedynce...

byłam przerażona...

a to tylko defekt szkliwa...

małej myjemy zęby elmexem.... nie wiem czy dobrze...

uwielbia ta pastę i paste ziaja (daję na przemian aby w organizmie nie było zbyt dużo fluoru, ponieważ Mała nie potrafi jeszcze wypluwać)

to mycie jest mega szybkie :roll: wiec nie wiemc zy skuteczne...

ona trochę sobie pogrzebie w ząbkach a potem ja przejeżdzam zęby - czasem jest płaczz a czasem śmiech - ach zrozumiec własne dziecko :D

 

natomiast kolacje jemy ok 19.oo a idziemy spać o 21.oo wiec wszystko w zoładku ma czas się "ułożyć"

nauczona takiego jedzenia jest od ok 6 miesiaca życia - aby nie musiałą dostawać "butli" w łózku...

 

 

Nie wolno myć zębów pastą, jeśli dziecko nie umie wypluwać.Miejscowo stosowany fluor, jest ok (choć mycie zębów pastą 6 razy dziennie to tez przegięcie), można zafundować dziecku fluorzycę i spaprać mu zęby, albo co gorsza, rozwalić przemianę materii.

Małemu dziecku myje się mleczaki delikatną szczoteczką (u nas się sprawdziła taka nakładana na palec) i samą ciepłą przegotowaną wodą. Istotniejszy jest czas mycia, niż środki do mycia użyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 4 months później...
Witam jestem mamą 5-letniego synka któremu w kilku ząbkach pojawiła sie próchnica :( chciałabym dowiedzieć się jak ją leczyć skutecznie i bez bólu...czy wchodzi w grę tylko borowanie??jaki koszt jest jednej plomby?lub też innych zabiegów??liczę na szybką poradę;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...