Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile może wziąć hydraulik za rozłożenie kanalizy w piachu?


jaro71

Recommended Posts

Jak w temacie. Chodzi o zakres cenowy bo sie nie orientuję. Robota pewnie prosta, chyba i można samemu, ale jak ma to przykryć chudziak, to lepiej by nie robiła tego osoba "zielona" w temacie. Chcę wziąc kogoś na parę godzin, żeby po zagęszczeniu piachu w fundamentach rozplanował, wykopał, rozłożył, połączył i wyprowadził piony.

Dla utrudnienia dodam, że nie mam projektu kanalizy. Mogę naszkicować na podstawie własnych ustawień sanitariatów, bo nawet w projekcie domu sprawa rozmieszczenia wc, umywalek itd jest przecież trochę umowna. Zostawiłem przepusty na wysokość bloczka w ścianach fundamentowych "mniej więcej" :wink: no i szambo będzie parę metrów od domu. Panowie hydraulicy, ile taka robótka? Czy lepiej umawiac się za całość tzn potem kanaliza w domu, podłączenie do szamba itp? Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Główna pozioma jest pomarańczowa 160. Zacząłem się po fakcie zastanawiać jakie dał kolanko do rury od pionu z poddasza. Czy nie za ostre. Ale sprawdze w fakturze zakupu albo odkopie zanim będzie chudziak :wink:

No i trzeba czymś elastycznym uszczelnić wyjście na zewnątrz. Może spec pianką do kręgów betonowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kiedykolwiek to robił to powinien wiedzieć że główna 160/pomarańczowa i żadnych kolanek 90.

 

Natomiast rury fi 100 stosuje się przy odejściu z kuchni (ja np przewidziałem sobie zlew w garażu i też stamtąd puściłem pomarańczową fi 100)

Ale główny poziom oczywiście 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kiedykolwiek to robił to powinien wiedzieć że główna 160/pomarańczowa i żadnych kolanek 90.

 

Natomiast rury fi 100 stosuje się przy odejściu z kuchni (ja np przewidziałem sobie zlew w garażu i też stamtąd puściłem pomarańczową fi 100)

Ale główny poziom oczywiście 160.

 

zgadza sie jak widac nie wszyscy fachowcy o tym wiedzą:))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już podłoga praaaawie na gotowo(wylewki wszelkie zrobione), ale co do rur.... zapłaciłam 1600 :evil: (oczywiście robocizna +materiał pażdziernik 2006- mam nadzieję, że oprócz tych pomarańczowych te kolanka są dobre (na zdjęciu wyjście garażem na zewnątrz)

http://images21.fotosik.pl/278/2120487deecd9c33m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już podłoga praaaawie na gotowo(wylewki wszelkie zrobione), ale co do rur.... zapłaciłam 1600 :evil: (oczywiście robocizna +materiał pażdziernik 2006- mam nadzieję, że oprócz tych pomarańczowych te kolanka są dobre (na zdjęciu wyjście garażem na zewnątrz)

http://images21.fotosik.pl/278/2120487deecd9c33m.jpg

 

Witam.

 

Trójniki 160x160 kąt 45 stopni do tego kolano 45 stopni także 160....... wszystko w jak najlepszym porzadku. Nie rozumiem tylko skad ten gniew? Uważa Pan, że przepłacił? Cena ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...