Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C117b CODZIENNY wariant 2


Recommended Posts

Sam projekt zrobiony jest bardzo niestarannie – teraz już nie pamiętam wszystkiego, ale np. na jednym rysunku jest zaznaczone okno dachowe, a na innym już nie ma… Nam się udało wyłapać sporo tego typu rzeczy (wydaje mi się, że takie niedoróbki mogłyby opóźnić wydanie pozwolenia na budowę – w każdym razie w naszym urzędzie projekt sprawdzili bardzo dokładnie, i wzywali nas na wyjaśnianie jeszcze jakichś kwestii, i przez to czas oczekiwania na pozwolenie wydłużył się o kilka tygodni). A sam dom – jest niesamowicie praktyczny, i daje duże możliwości zmian w układzie wnętrz – i to takich, do których wystarczy akceptacja kierownika budowy (nie potrzeba brać do tego architekta). Wydaje mi się, że warto rozważyć poniesienie ścianki kolankowej. No i warto zastanowić się nad kominem – tym od kominka – wepchnąć go bardziej w stronę pokoju, żeby później kominek nie wystawał za bardzo na salon. No i wykusz – pod balkonem – to chyba największa i najbardziej efektowna zmiana. To takie rzeczy do ustalenia jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Ja ten projekt uwielbiam, i nie widziałam fajniejszego. No, ale ja nie jestem obiektywna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Witam,

 

Podłącze się pod temat :D

 

Czy ktoś na południu PL (okolice Krakowa, Oświęcimia, Tychów, Bielska, Katowic) buduje lub wybudował wg projektu CODZIENNY C117B ?

 

Bardzo podoba się nam ten projekt i jesteśmy w 99% zdecydowani ale chcielibyśmy zobaczyć DOM na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam,

 

Podłącze się pod temat :D

 

Czy ktoś na południu PL (okolice Krakowa, Oświęcimia, Tychów, Bielska, Katowic) buduje lub wybudował wg projektu CODZIENNY C117B ?

 

Bardzo podoba się nam ten projekt i jesteśmy w 99% zdecydowani ale chcielibyśmy zobaczyć DOM na żywo.

 

Czy udało Ci się zlokalizować budowę wg tego projektu w tym rejonie? Chętnie zobaczyłbym domek w okolicach Tarnowa czy Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 year później...
  • 6 months później...
  • 7 months później...
:welcome: Hmmm.... to może spróbuję troszkę odświeżyć wątek? Będziemy budować 117b! Właśnie dostaliśmy WZ - czekaliśmy "tylko" miesiąc - teraz po PnB - ciekawie kiedy tak naprawdę zaczniemy??? Domek wydaje się sympatyczny i funkcjonalny. Jak dla nas ma wszystko co potrzeba tak więc zmiany, którw wprowadziliśmy nie były duże. Może jednak odezwie się "praktyk", który już wybudował domek? Wszelkie uwagi i wskazówki mile widziane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
No witam ponownie. My w końcu dostaliśmy WZ i odrolniliśmy ziemię - dokumenty złożone na PnB ciekawe ile to u nas potrwa?! A możesz napisać jak wyszedł Ci ten garaż? Trochę zmałpowaliśmy jedną krokiew nad garażem, żeby można było z zakupami jednak swobodnie wysiąść:D. A i nasi synkowie mają dość intensywny sposób opuszczania wozu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę jeszcze napisać o doświadczeniach z garażem ponieważ ani razu do niego jeszcze nie wjechaliśmy. Na razie służy za szeroko rozumiane pomieszczenie socjalno-magazynowe - wszystkie ekipy składują tam swoje materiały, robią sobie stołówkę itp. Nawet jakby był pusty to i tak nie da się wjechać bo wjazd na działkę jest w trakcie wykańczania - ekipa kładzie bruk przed bramą. Później trzeba będzie jeszcze położyć kafelki w garażu więc myślę, że jakiś miesiąc, dwa jeszcze trzeba poczekać aby go wypróbować.

Mam nadzieję, że moje dotychczasowe porady przydały się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, zdecydowanie! (Patrz - garaż;)). Dałam sobie też spokój z kominami ale podnieśliśmy o jeden pustak tj ściankę nie kominy:D, a naszej pani architekt udało się zamienić schody na takie ze spocznikiem. Tak więc wyszło niewiele zmian ale to chyba dobrze, najgorzej przekombinować. A teraz żeby mieć kolejny powód do zmartwień - to cholerka jakiś duży mi się wydaje! Sama wybrałam to mam! Nie wiem, może blokersi tak już mają - najpierw chce się przestrzeni a potem.....? Ale i tak mi się podoba!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jak dom będzie już budowany - wtedy stwierdzić że jednak troszkę mały :)

My schody też mamy ze spoczynkiem - zabiegowe to dla mnie pomyłka. Nie pamiętam jak było w projekcie ale już teraz zastanówcie się nad ścianką która zamknie klatkę schodową i odzieli ją od wiatrołapu. U nas przez schody wyszło z nią trochę problemów i dopiero teraz ją postawiliśmy z płyt OSB i g-k. Może jak teraz to przemyślicie to unikniecie kombinowania. No chyba, że rezygnujecie z tej ścianki ale jak dla mnie to powinna być żeby nikt na górze nie słyszał hałasów jak ktoś wchodzi do domu. W końcu wiatrołap powinien być zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja to bym chciała stwierdzić, że mały jak przyjdzie zapłacić za centralne:D! Wiesz, nie bardzo łapię z tym wiatrołapem. Na pewno musi być zamknięty zgadzam się w 100%. Schody mieszczą się w klatce - tu niewiele się zmieniło. Z czym mieliście kłopot? Tak jak mówiłam - nie ma jak w realu - ty widzisz więcej! A jeśli można jeszcze - gdzie budujecie? Bo wybieramy się nad morze.............;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
No i po urlopie! Dostaliśmy pozwolenie na budowę!!!!! I to po trzech tygodniach - uwierzycie?! Budowa zgłoszona - w piątek wszystko będzie prawomocne! Pan geodeta umówiny, ekipa też będzie razem z koparką. Tylko decyzji o kredycie ciągle brak:(. Ciekawe kto zapłaci:confused:

 

Witam,

Dawno tu nie zaglądałem - prawie rok temu szukałem tak jak Ty, kogoś, kto budował/buduje C117b (coś mało nas takich na tym forum ale chyba rośmiemy w siłę...).

Postanowiłem podzielić się tu na forum spostrzeżeniami "s praktyki" - może inni popełnią mniej błędówniż ja .... Moja budowa jest w fazie wykańczania ( inwestorzy - czyli ja i żona - również;. Tak na gorąco:

Tak jak zauważył mjw - trzeba przemyśleć jak zamknięty będzie wiatrołap od strony schodów (z projektu nic nie wynika). Zwróc uwagę na to architektowi, który adaptował projekt. Zapytaj go poprostu "jak to" zabudować". Ta zabudowa jest m.in. ściśle związana z rodzajem schodów na jaki się zdecydowałaś . Druga sprawa to kominy - jeżeli będą systemowe - to zapewne ich wymiary w obrysiie będą mniejsze niż te w projekcie (murowane z cegły) - ma to znaczenie zwłaszcza w łazience na dole - gdzie kanał wentylacyjny jest prowadzony pewien odcinek w ściance dzielącej tę łazienkę i pokój na dole (nie wiem czy Cię to dotyczy - być może masz inny układ pomieszczeń niż w projekcie oryginalnym)

Kolejna sprawa to konstrukcja więźby daszku nad wejściem - co innego na rysunkach poglądowych ( belka na filarahc, płatwie i krokwie) - co innego w projekcie - dochodzą jętki na płatwiach a nie ma poprzecznej belki która moim zdaniem nadaje temu daszkowi swoisty urok (udało mi się w ostatniej chwili jakoś zmienić wykonanie i mam tą belke ale i tak architekt powiedział, że jętki muszą zostać (umieścił je wyżej) , żwłaszcza, że dach będzie kryty dachówką ceramiczną (znaczny ciężar)

Co do kominka - przesunęliśmy komin od kominka maksymalnie ile się dało w stronę kalenicy (to maksimum ogranicza otwór drzwiowy w sypialni na poddaszu i konstrukcja wężby)) - umieszczamy kominek z lewej strony komina (nie przed).tTraci się trochę na efektywnośći przewodu kominowego - ale dzięki temu przesunięciu można lepiej zagpspodarować ścianę (w mojej opinii).

Kolejny temat do rozpatrzenia to piony na instalację wod-kan - czy na pewno tak jak w oryginalnym projekcie ?

No i pozostałe standardowe uwagi: m.in. trzeba dokładnie określić przed przystąpieniem do prac budowlanych grubość ocieplenioa na podłodze i jego umiejscowienie (pod czy nad wylewką) - czy sufity w pomieszczeniach na dole podwieszane czy nie - po to aby okeślić wysokość ścian i otworów dzrzwiowych i okiennych i nie zmieniać tego w trakcie budowy - bo może byc to już niemożliwe. Generalna uwaga: wszystko co możliwe trzeba przemysleć i ustalić na jak najwcześniejszym etapie budowy - zaoszczędzi Ci to stresu i "na szybcika" podejmowanych, nie do końca przemyslanych decyzji. A jak pojawi się jednak koniecznośc dokonania zmian w trakcie budowy - zawsze zastanów się jakie ona będzie niosła konsekwencje dla innych elementów domu (i mieszkańców) - przeważnie wykonawcy mają doradżtwo w d.... - idą po najmniejszej lini oporu i mają na względzie tylko to co wykonują i to też nie wszyscy (zwłaszcza, jeżeli budowę prowadzi kilka różnych ekip - jedni mają w nosie co będą robili inni). Przykład :

(Inwestor do murarza):Wie pan, te ściay są krzywe,

(Murarz do inwestora): Panie, tyle to się wyrówna tynkiem !

(Inwestor do murarza): No dobra.

Minęły 4 miesiące

(Tynkarz do Inwestara): Wie pan - te ściany są krzywe...

(Inwestro do tynkarza): Murarz mówił, że to się wyrówna tynkiem.

(Tynkarz do inwestora) Ja to mogę spróbować wyrównać ale pójdzie więcej materiału i ściany będą grubsze niż w projekcie - w niektórych miejscach to nawet i sporo. Będzie pan musiął zamówić szersze (droższe) ościeżnice no i zmniejszy się ta i tak już mała łazienka na parterze. Będzie pan musiał zweryfikować, czy wanna, którą ma Pan w planie zamontować tu w tej wnęce będzie w dalszym ciągu pasować...

(Inwestor): ?????!!!!!!! O k...wa !

 

Może to niezbyt optymistyczne zakończenie mojego wpisu

ale szczerze życzę Ci powodzenia (również z bankiem) i jak najmniej problemów z budową (no i pamiętaj, że budowa jest ważna ale rodzina i zdrowie najważniejsze - czasami trzeba odpuścić sobie rozpamiętywanie niedoróbek i prowadzenie awantur z wykonawcami , a już napewno rozpamiętywać, że coś mogło się przemyśleć lepiej)

 

pozdrawiam serdecznie

 

będę tu zaglądał od czasu do czasu j i jeżeli będę mógł coś podpowiedzieć to na pewno się odezwę.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...