Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC mocno inaczej-do/rozbudowa nieogrzewanego garazu do domu


Fili_P

Recommended Posts

Witam

Dom po odbiorze.

Wszystko rosnie... potrzeba DObudowac do sciany szczytowej garaz dwustanowiskowy (auta jedno za drugim, nie obok siebie) taki prostokat blisko 12m na jakies 3m. Garaz bedzie stosunkowo niski, zadnych tam "sieśnimisieśnimi" zwykły prawie prostokącik.

Nie bedzie ogrzewany, bez okien tylko drzwi od tylu i drzwi garazowe z przodu. pewnie z BK lub jakiego Ytonga... no wlasnie i kwestia "PODŁOGI" w takim garazu. ...

Tak sobie pomyślałęm, że swego czsu było głośno o Gruntowych Wymiennikach Ciepła na forum..., gdyby tak zrobić odpowiednie fundamenty (no właśnie jak głębokie?) i podłogę zrobić po prostu z np kostki brukowej, normalnei podsypanej warstwą piasku... to czy nie miałbym efektu Gruntowego Wymiennika Ciepła- garaż grzałby się ciepłem ziemi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zostałem wywołany to odpowiem co bym zrobił w takiej sytuacji. Każda nieizolowana termicznie posadzka spełni swoją rolę grzejnika (również ta zaproponowana wyżej). Ważne aby fundamenty były izolowane na głębokość warstwy przemarzania (u mnie 5 cm styro na głębokość 50 cm), ściany, strop, bramy i drzwi dobrze ocieplone. W takim garażu temperatura zimą będzie dodatnia (30-40 W z m2 gleby, do tego wystarczy). Jeśli do tego pod posadzką umieścić rurę pcv -100 doprowadzającą powietrze z zewnątrz np na długości garażu (z wlotem od strony zachodniej) - to dodatkowo grawitacyjna wentylacja nie będzie zimą wychładzała wnętrza.

Pozdrawiam Leon z Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...