Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza Pistacja - Dziennik Gosi i Bartka - KOMENTARZE


Recommended Posts

pierwszy, pierwszy!!! :D

 

Witam!

 

życzę powodzenia na drodze budowlanej! ;)

he, he... staż małżeński macie taki sam jak my. ;)

 

jeju! ja bym chyba wolał zachować tą dużą działkę, bo lubię duże przestrzenie!

Ale skoro lokalizacja nieodpowiada to trudno... ale przyznaj się - żałujecie chociaż troszkę??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarek dzięki za pierwszy wpis :)

 

Jasne, że załujemy. Ogród jest wielki, ma kilka fajnych zakątków, górkę na skalniak, i duuuużo bzu w płocie :lol: Ale - dojazdy są męczace, no i często czasu brak (chęci też niestety) na codzienne zajmowanie się ogrodem. Samo koszenie zajmuje mi jakieś 3 dni... a jak się polenię, to potem mam dzunglę :lol: :lol: No i trochę mnie sad denerwuje... wolałabym ( i tak mam w planach) ogród bardziej parkowy (tylko drzewa, krzaki i kwiatki ;) , a tu same drzewa owocowe, krzaki owocowe... Wszystkiego nie da się ani zjeśc od razu, ani przerobic, bo jest tego po prostu za duzo. No i się marnuje.

 

Chociaż przyznam się, ze gdyby tylko nam finanse pozwoliły, to kupiłabym działkę obok, bo jeszcze jest wolna :lol: Zawsze 1800 m to nie 900, ale cóz... ehh... zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no... niech zacytuję: "wszystko ma swoje plusy i minusy. ważne, żeby plusy nie przysłoniły tych minusów..." :)

duża działka jest fajna, ale jak trzeba do niej godzinę dojeżdżać to już staje się jakby trochę mniej fajna. ;)

Ale mimo wszystko ja bym chciał miec trochę więcej niż mam (a mam 1300m2).

Planowaliśmy jakie drzewka posadzić i zamiast 10, które chciałem trzeba się było zdecydowac na 5. :( ale trudno, trzeba wygospodarowac tak żeby było dobrze. a z utrzymaniem dużego ogrodu to wiem jak jest, bo przez trzydzieści kilka lat mieszkałem u rodziców z dużym ogrodem. Kiedyś to był cały zagospodarowany, ale teraz to rodzice idą raczej w trawniki. ;) Sił już brakuje.

Tym niemniej jest tam jeszcze kilka starych drzew, które sadził jeszcze mój pradziadek. Może nie są tak nowoczesne i wydajne jak te, które się teraz sadzi ale takich owoców już nigdzie nie kupię i mam do nich straszny sentyment. ;) No ale w dzisiejszych czasach trzeba pogodzić różne rzeczy, a biorąc jeszcze pod uwagę ceny gruntów... :( Może kiedyś kupię sobie kawał pola uprawnego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Super, ze budujesz Pistacje, bedziemy sie wspierac wzajemnie ;)

 

Przeczytałam Twój dziennik i mam pytanko - mierzyliscie juz w kuchni, czy wejdzie wyspa? Bo tez mysle o wyspie, ale mam obawy, ze się nie zmieści, tym bardziej, ze tez chcę w tym wykuszu stoł wcisnac... Widzialam niedawno w IKEI sliczne mebelki - razem z wyspą i stołem i teraz mysle, jakby to zrobic, zeby je miec i zeby mi do kuchni weszły ;) :D :lol:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym z wyspy zrobic taki "kombajn myjący" - zlew, zmywarke w zabudowie i kawałek blatu roboczego.

Na dole likwidujemy boczne okienka w jadalni i zastanawiamy się, czy zlikwidować tez wyjscie na taraz z jadalni, czy zostawic. Kuchnię robię zamykaną. W salonie kominek robimy narożny, dzięki temu bedzie mozna zlikwidować scianę miedzy sypialnia a pokojem i zroic tam garderobę (tego drugiego wyjscia na balkon tez nie bedzie). Myslimy równiez o zamurowaniu okna w gabinecie i wydłuzeniu garazu, ale jeszcze nie jestesmy pewni na 100%. Na górze w łazience nie robimy wyjscia na balkon, tylko dajemy okno. W pokoju nad garazem likwidujemy okna połaciowe. To na razie wszystkie z zaplanowanych zmian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolejnych miłośników Pistacji :-)

 

na pierwszą porcję wrażeń zapraszam do naszej, bo już stoi i to prawie we Wrocławiu :p . Wszystko widać w naszym dzienniku, ale to nie to samo co na żywo. Pistacje jak widać są chyba dość plenne :-), bo po zachodniej stronie Wrocławia buduje się inna Pistacja, ale tej nie ma na forum.

Jeżeli będziecie mieć jakieś pytania - chętnie pomogę.

Życzę powodzenia w budowie.

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati_sowee z początku tez myslałam o powiekszeniu dolnej łazienki, ale jednak bede potrzebowac wiekszą kotłownie, bo myslę o piecu na ekogroszek i gdziesz go trzeba bedzie składowac. A w tej łazieneczce widzę, ze prysznic sie zmiesci, a wanna wystarczy mi tylko na górze :) Natomiast ciagle rozwazamy przedłuzenie garazu, tylko to juz wiaze sie ze zmianami konstrukcyjnymi, wiec i koszty wieksze. A z drugiej strony przydałoby sie takie pomieszczenie gospodarcze od strony ogrodu na to całe grillowe ustrojstwo :lol:

 

dabell cieszę się bardzo, że nas "pistacjowców" jest coraz więcej :) Z miłą chęcią obejrzę domek i posłucham doświadczonej osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati_sowee Natomiast ciagle rozwazamy przedłuzenie garazu, tylko to juz wiaze sie ze zmianami konstrukcyjnymi, wiec i koszty wieksze. A z drugiej strony przydałoby sie takie pomieszczenie gospodarcze od strony ogrodu na to całe grillowe ustrojstwo :lol:

 

my bedziemy budowac pisatecje bez garazu - chyba :) bo z nami jest wszystko mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż muszę mieć koniecznie i nawet nigdy nie myślałam nad wersją bez garażu. Niestety nie mogę mieć dwustanowiskowego, bo mam głupie warunki zabudowy i pow. zabudowy działki nie może przekraczać 15%, a z podwójnym garażem niestety się nie mieści :( Przyszłościowo myslimy nad wybudowaniem wolnostojącego.

 

Natomiast co do łazienki, to widziałam przedwczoraj w Castoramie świetną kabinę - zupełnie zabudowana, głęboki brodzik, przydymione szkło i.... hihi radio :lol: Akurat bez niego zupełnie mogę się obyć, natomiast sama kabina bardzo mi sie spodobała i właśnie taką mogłabym mieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...