Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

Gość Konto usunięte_12*
Moim zdaniem inne sposoby są nieskuteczne,oprócz fizycznego usunięcia kreta

 

Nie zgadzam się! Też łapałem je w te rurki, ale kilka z nich do perfekcji opanowało omijanie ich i pomogła dopiero długotrwała praca młota udarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie zgadzam się! Też łapałem je w te rurki, ale kilka z nich do perfekcji opanowało omijanie ich i pomogła dopiero długotrwała praca młota udarowego.

 

Za mało cierpliwości . Czasami kret złapał się za 10 -tym razem 9 razy omijając pułapkę. Cierpliwośc i dokładność to klucz do sukcesu. To że kret omija rurke jest tylko dowodem na niedokładne jej zakopanie. Zwierze nie moze sie zorientować że jest jakas przeszkoda w tunelu ,bo przecież nie wie ze to pulapka którą trzeba omonąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem już 4 metody walki z kretem ...

- Karbid - zero efektów - strata kasy

- Race dymne - zero efektów strata kasy

- rurki z klapką - zero efektu ( może źle zakopywałem )

- "wilczy dół" ( butelka z pepsi ucięta ... u mnie się nie sprawdziła coś źle robię bo kret idąc tunelem pcha przed sobą ziemię ta wpada do butelki i kret sobie przechodzi dalej ... Po kilku godzinach już było zasypane tak więc bardzo aktywny kret

 

- Wczoraj wykopałem dół 20x20x20 ( przeciąłem tunel ) wsadziłem radio na baterie ustawiłem RMF przykryłem doniczką ( w doniczce dziurka na antene ) i to wszystko przykryłem płytką chodnikową . Radio dalej gra a kretowin nie przybywa... jutro będę znów sprawdzał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem już 4 metody walki z kretem ...

- Karbid - zero efektów - strata kasy

- Race dymne - zero efektów strata kasy

- rurki z klapką - zero efektu ( może źle zakopywałem )

- "wilczy dół" ( butelka z pepsi ucięta ... u mnie się nie sprawdziła coś źle robię bo kret idąc tunelem pcha przed sobą ziemię ta wpada do butelki i kret sobie przechodzi dalej ... Po kilku godzinach już było zasypane tak więc bardzo aktywny kret

 

- Wczoraj wykopałem dół 20x20x20 ( przeciąłem tunel ) wsadziłem radio na baterie ustawiłem RMF przykryłem doniczką ( w doniczce dziurka na antene ) i to wszystko przykryłem płytką chodnikową . Radio dalej gra a kretowin nie przybywa... jutro będę znów sprawdzał:)

 

Nic to nie dało - krety centralnie obok radia zrobily 2 kretowiny w tym dole ( obok doniczki )

 

Tak wiec przynajmniej u mnie radio nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa, kret to nie idiota! Łudzicie się, że wystraszy się stukających butelek, głupkowatych brzęczków i innych wynalazków. Zobaczcie co dzieje się na pasach zieleni wzdłuż najbardziej ruchliwych dróg w miastach. Często jest to jedno wielkie kretowisko a hałas i wstrząsy tam panujące nie nie mogą się równać z tym co mamy na ogrodach. Jedyną metodą jest zamontowanie siatki z tworzywa sztucznego pod powierzchnią trawnika na głębokości 5-10 cm. Nie mniej bo wertykulator ją będzie uszkadzał nie więcej bo kret będzie kopał nad nią. I po problemie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podziałał karbit i dużo wody.Kreta nie ma już 2 tygodnie.Mam nadzieję, że nie wróci.

 

Nie bądź śmieszna .................

 

A co do postu powyzej to kret w centrum miasta żyje sobie dobrze bo sie do hałasu przyzwyczaił ,a poza tym nie ma gdzie uciec bo niby którędy ? Ma sobie isć chodnikiem razem z ludźmi kolometrami aż dojdzie na łąki ?

Butelki i puszki po piwie tłukące się na drutach mają jednak swoje działanie bo nieprzyzwyczajony kret zawsze ucieknie w miejsce gdzie jest cicho i spokoinie .

Siatka jest doskonałym i 100% zabezpieczeniem (sam mam takową) ,ale nie kazdy ma ochotę zniszczyć całkowicie trawnik żeby polożyć siatkę.

Edytowane przez Darek Rz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
nie wiem czy to kwestia przypadku ale tydzień temu kret wyniósł się. Otóż na forum wyczytałam że dobry jest sposób wyłożenia na całej długości krecich lochów odchodów kota. Kotek robi do kuwety do zbrylającego się żwirku.i właśnie posłużyłam się tymi odchodami

 

Trzeba miec kota :) nie wystarczy ten w glowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...