Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gregor.. mój kot wygląda jak uosobienie łagodności.. same zdjecia nic nie dadzą :).

A jeśli chodzi o wibracje.. to prawda, ale krety maja zdolnoś do lokalizowania źródła takich wibracji i potrafią się do nich przyzwyczaić po pewnym czasie, szczególnie jeśli są to wibracje o stałej częstotliwości. Dlatego miedzy innymi wszelkie wtykane w ziemię wibratory antykretowe (secjalnie to zaznaczyłem) przestały cieszyć się powodzeniem. Jednym ze znanych mi sposobów nie wymagajacych zastosowania kota jest wtykanie w odsłoniete wejścia do tuneli obcietych od dołu butelek PET. Warunkiem skuteczności takiej instalacji jest występowanie w miejscu instalacji wiatru, który "gwiżdże" w te obciete butelki wywołując przenoszące się kanałami efekty dźwiękowe. Niestety skuteczności takiego systemu nie mogę potwierdzić z braku kretów w ogrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym mógł jednego załatwić jest u mne na dzialce i jak złapie to oddam gratis , powiedz gdzie i kiedy dostarczyc :wink:

A tak powanie to mój sasiad stosowal metode na weza , tzn lapal zaskrońca i wpuszczał do dziury kreta, podobno skuteczne bo zaskrońcy dawno juz nie widzialem a kreta mam i już chyba nawet troche polubiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Nie ma skutecznych sposobów, przerabiałem chyba wszystkie (swiece dymne, olej napędowy, różne urządzenia wytwarzające dżwięki itp itd) Najskuteczniejszym jak do tej pory sposobem okazało się zakopanie do otworu okolicznościowej kartki grającej z melodią "Happy Birthday to You...". Niestety po 3 tygodniach jak się bateria skończyła, kopce były 2x większe.

 

Najlepszy sposób; zdjęcie wierzchniej warstwy ziemi, położenie siatki, przysypanie i robienie obsady. Gorzej jak się ma działeczkę zagospodarowaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
U moich teściów na działce było sporo kretów. Zastosowali metodę podobną do Twojej: na powbijane w ziemię metalowe pręty (zbrojeniowe) nakładali puste puszki po piwie. Puszki są lżejsze od butelek, więc przy podmuchach wiatru robiły hałas, a do tego uderzały nie w patyki, a w metalowe pręty. Więc może te odgłosy były bardziej dokuczliwe dla kretów, bo już ich nie ma. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...