Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

GDY JUZ NIC NIE DZIAŁA - TO NALEZY DO DZIURY WŁOŻYĆ NAFTALINĘ.

czy poto zeby kretowi sie mole w futrze nie zaległy??? :).

Kret z wygryzionymi dziurami w futrze wyglada bardzo nieestetycznie i zle sie komponuje z iglakami.

 

PS

tak powanie to sprawdze na wiosne czy uda mi sie trafić gada kulka naftaliny. w mola niestety nie trafiłem ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mojego "ulubonego " krecika przepędził niechcący przyszły sąsiad. Wyciął jakąś maszyną chwasty na swojej pustej działce. Nie wiem czym bo nie widziałam. Ale musiała robić dużo hałasu i drgań bo krecik od tamtej pory się nie ujawnił. Ale nie tęsknie za nim specjalnie. Czasami sąsiedzi są pożyteczni :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam wasze rady i trochę mi żal kretów, bo się wszyscy na nie zawzięli. A ostatnio czytałem, że w Polsce do niedawna bardzo pospolite zwierzęta (np. kuropatwy, zające szaraki) są obecnie na prostej ku wyginięciu. U mnie na działce też rodzina szaraków mieszka i wiem, że jak ją ogrodzę i zajmę na budowę, to biedne zające jak nic zginą, bo dookoła już niewiele wolnych krzaczorów... Nie puszczacie dzieciom bajki o Kreciku?

OK, wiem - jak sam będę miał już ogródek i trochę potu weń wleję, to pewnie odkurzę ten wątek i sam zabiorę się za zwalczanie krtków... Ludzie, co z nas za bestie?... choć z drugiej strony taki kret to też niezły sukinkot - te dżdżownice tak strasznie traktować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystkie rodzaje świec na krety, sprawdziłem puszki na prętach - nic nie skutkuje. Myślałem o zrobieniu własnych świec (coś w rodzaju czarnego prochu, ale 90 % siarki) i gazowaniu wszystkich nor codziennie przez kilka dni. Kret potrafi zatkać norę i uciec w inne dziury. Walka musi być totalna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdziłem u siebie:

 

POLYTANOL - dostepny w sklepach ogrodniczych i sprzedawany osobom po przeszkoleniu.

 

Srodek w postaci kamyczków. Krety truje gaz powstający w wyniku kontaktu z wilgocią.

Krety wychodza zagazowane na powierzchnie i tutaj zdychają. Kilka kamyczków aplikuje się jak najgłębiej w otwór pod kopcem i zatyka go kulką z ziemi.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...