Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za wyjątkiem ogrodzonych ogrodów - gdzie można je tępić w sposób dowolny.

Czy to dotyczy wszystkich stworzeń? Ja wolę bardziej pokojowe metody.

No zawsze mozesz spróbowac z nim porozmawiac i wytłumaczyć. Ja ze swoim próbowałem, ale nie dośc ze ślepy to jeszcze i głuchy. jak ja go dorwe to ...... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano musialem pojechać na dzialke i to co zobaczylem nie nastroiło mnie pokojowo. Pól trawnika podniosło sie o jakieś 5 cm do góry i to w dziwnych wzorkach. Ten byd..... tzn kret porobił sobie tunele tuz pod sama powierzchnia wypychajac darń. skutek taki ze na całym trawniku mam zawiłe geometryczne wzory z wyschnietej trawy bo tam gdzie przeszedł niestety czeka mnie dosadzanie. ( czyba bedzie latwiej całośc zaorac i posadzić :()

Zatem z godnie z poprzednimi sugestiami odbyłęm z nim rozmowe przedstawiajac mu w czarnych barwach co go czeka .

Zemsta, zemsta, zemsta na wroga z Bogiem lub chocby mimo Boga ;), ze zacytuje poete :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit, twój kret to faktycznie wyjątkowo wredny egzemplarz. Nie drażnij go jednak za bardzo bo może ugryźć. Naprawdę znam przypadek, że kret ugryzł dziecko i lekarze obawiali się że kret może być wściekły, ale nie posiadali wiedzy na temat wścieklizny kretów. Kret uciekł i nie można było zrobić sekcji. Rodzice przeżywali horror, bo nie wiedzieli czy podać "serię bolesnych zastrzyków" czy nie.W tym przypadku wszystko na szczęście skończyło się dobrze. Sądząc po zachowaniu twojego kreta można podejrzewać, że jest wściekły :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drażnij go jednak za bardzo bo może ugryźć. :)

NIe dam mu szansy, jak sie spotkamy to nie zdazy nawet paszczy otworzyć, no chyba ze mnie z zasadzki weźmie???? ;)

Czy nornice mozna tak samo jak krety zwlaczac?

Na wiosne spróbuje wersje ekologiczna i lokalnego zaskrońca wpuszcze w dziure. Mam nadzieje ze i zaskroniec bedzie syty i problem z głowy?

A swoja droga to ma mam 4 ogniska zarazy. Podzieliły sie terytorialnie opanowujac kazdy jeden terytoria w rogu działki i teraz prowadza ekspansje ku środkowi. Moze jak sie spotkaja to wybuchnie konflikt polaczony z duza iloscia ofiar????? czego im serdecznie zycze.

tym to Mikołjkowym akcentem pozdrawiam wszystkich " miłosników kretów i innego talatajstwa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że jak się spotkają to mogą zacząć się mnożyć. Zależy czy są różnej płci czy tej samej.

tej opcji nie przewidzialem. Sa jakeiś środki antykoncepcyjne dla kretów i innych nornic?

To moze byc dobry sposób . Idzie taki kreet , spotyka drugiego kreta płci przeciwniej no i...... traci koncepcje. Skonfundowany postanawia wynieść sie tam gdzie jeszcze nie ma zepsutej opini i skutkiem tego jednego kreta mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że jak się spotkają to mogą zacząć się mnożyć. Zależy czy są różnej płci czy tej samej.

tej opcji nie przewidzialem. Sa jakeiś środki antykoncepcyjne dla kretów i innych nornic?

To moze byc dobry sposób . Idzie taki kreet , spotyka drugiego kreta płci przeciwniej no i...... traci koncepcje. Skonfundowany postanawia wynieść sie tam gdzie jeszcze nie ma zepsutej opini i skutkiem tego jednego kreta mniej?

Może nalej bromu w dziurki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam dwie metody, jedną polecam a o drugiej tylko wspomnę.

Mój ojciec kupował sledzie(takie z głowami i flakami, nie filety) czekał az sie zepsują a potam wkładał je do dziury, pomogło.

Sposob drugi to taki, ze w trosce o zdrowie zywopłoty pod kożeniami swiezo sadonych krzaczków rozkłada sie drut kolczasty który skutecznie zniecheca krecika, no ale z racji, iż jest to zwieze pod ochroną to drugi sposób [podaję tylko po to by go nie stosowac. ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...