Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od wiosny stosuję karbid. Robię to codziennie rano. Krety są, ale martwe. Wyłażą i zdychają. Nie jest to humanitarne, ale skuteczne. Ważne! trzeba karbidować codziennie. Tygodniowa przerwa powoduje, że krety powracają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, wrzuć bryłke , zalej woda, poczekaj chwile, wrzuć zapalke.

Czasem oprócz kreta przekopuje jeszcze kawalek dzialki, zalezy jak dlugie korytarze i jak daleko sie acetylen rozszedł. Jeli nie pomoglo a dzialka nadal jest w tym samym miejscu a nie np przeleciala do sąsaida to mozna zabieg powtórzyć ;-))).

PS

 

dla bezpieczeństwa zamiast zapalki polecam lont taki który długo sie pali zeby był czas na ucieczke ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wiosny stosuję karbid. Robię to codziennie rano. Krety są, ale martwe. Wyłażą i zdychają. Nie jest to humanitarne, ale skuteczne. Ważne! trzeba karbidować codziennie. Tygodniowa przerwa powoduje, że krety powracają.

ja tez tak robiłam..ale z przerwa pare dni i skubaniec zaczał te bryłki wywyalac na wierzch....hmm czy polewasz woda i przysypujesz?? czy tylko wkladasz i zostawiasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję w sklepie ze środkami do ochrony roślin. W Krakowie przy ul. Grażyny. Rozgrzebuję kopczyk, wkładam w korytarze, wpycham kijem głęboko, zasypuję, rozgrabiam ziemię aby było równo i dosypuję nasiona trawy. Nigdy nie podpalałem. Wody nie trzeba lać. Woda jest w glebie. Karbidowanie robię systematycznie codziennie.

 

Teska oglądałem zdjęcia twojej trawy - bardzo ładna, ale sprawdź czy masz ostry nóż w kosiarce. Na zdjęciach widać lekkie jej zmierzwienie w różne strony. Może być to wynikiem tępego noża, lub koszenia w różne strony kosiarką bez napędu. Na moich trawniczkach po naostrzeniu noża trawa jest idealnie równiutka i jej źdźbła są pionowe. Ostrzę nóż gdy po przejechaniu kosiarą widzę że trawka mi się kładzie w różne strony. Koszę wysoko na maksymalnie podniesionym nożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję w sklepie ze środkami do ochrony roślin. W Krakowie przy ul. Grażyny. Rozgrzebuję kopczyk, wkładam w korytarze, wpycham kijem głęboko, zasypuję, rozgrabiam ziemię aby było równo i dosypuję nasiona trawy. Nigdy nie podpalałem. Wody nie trzeba lać. Woda jest w glebie. Karbidowanie robię systematycznie codziennie.

 

Teska oglądałem zdjęcia twojej trawy - bardzo ładna, ale sprawdź czy masz ostry nóż w kosiarce. Na zdjęciach widać lekkie jej zmierzwienie w różne strony. Może być to wynikiem tępego noża, lub koszenia w różne strony kosiarką bez napędu. Na moich trawniczkach po naostrzeniu noża trawa jest idealnie równiutka i jej źdźbła są pionowe. Ostrzę nóż gdy po przejechaniu kosiarą widzę że trawka mi się kładzie w różne strony. Koszę wysoko na maksymalnie podniesionym nożu.

 

dzięki ged- włąsnie ostatnio sie zastanawiałam nad tym po scieciu konce trawki sa jakby postrzepione....hmm ale to nowa kosiarka, do tego 3 razy było koszenie i z napedem :cry:

 

ja tez mam noz podniesiony na maksa :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, wrzuć bryłke , zalej woda, poczekaj chwile, wrzuć zapalke....

Niezły pomysł. Ale najpierw Ty to zastosuj, a później ja spróbuję :D

Jest mały problem , kreta mam, wode mam , zapalki mam ale karbidu nie mam a do krakowa na Grazyny mam dość daleko wiec na relacje z wykonania bedziesz musiał poczekac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska - to wszystko wyjaśnia. Końcówki trawy nawet przy najostrzejszym nożu będą lekko postrzępione. Na zdjęciu złapałaś miejsce gdzie kosiarką jechałaś w różnych kierunkach. Ja koszę pasami i staram się nie skręcać (ładny jest wtedy efekt). Koszę na krzyż w jednym tygodniu wzdłuż, a w następnym w poprzek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...