Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

Śmiałem się że mam tak słabą ziemie (nic tylko piach i piach) że obecność kreta będzie komplementem dla naszych wysiłków - będzie oznaczać że nie jest tak tragicznie, ze może coś w nej żyje (np. jedna zabiedzona dżdzownica). No i co się okazało? Wczoraj budząc się rano zobaczyłem kilka kopczyków. Dzisiaj jeszcze ich przybyło. I jakoś się nie cieszę ;-)

 

Zapisuje się wiec do klubu walczących z kretami. ;-) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja dziś topiłem krecika, właściwie nie krecika tylko chyba nornice, bo korytarze płasko i bardzo płytko pod ziemią kopane. Pojechałem do siebie na wieś skosić trawę, a tam kopców ze 30. Wybrałem położony najwyżej, wsadziłem węża i czekałem aż woda nie pojawi się w innych dziurach. Lało się ponad 1,5 godziny zanim wypełniło ten labirynt :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
u mnie też było dużo kretów do czasu aż w naszym domu pojawił się piesek, bardzo ruchliwy i co najważniejsze bardzo hałaśliwy a krety tego nie lubią, nawet sąsiedzi zauważyli że jak pies nie pojawia się na działce np jesienią albo wczesną wiosną to krety momentalnie pojawiają się z powrotem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie (od dwu dni) trenuję pułapki na krety. Pułapka to taka rurka plastykowa z metalowymi klapkami na obu końcach. Wzdłuż rury idzie szczelina, przez którą teoretycznie można sprawdzać czy kret się złapał czy nie.

 

Wstawiłem te pułapki w nory kretów. Na razie żaden się nie złapał. Kopią obok zasypując pułapki przez te szczeliny służące do obserwacji ...

 

Powalczymy dalej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy nie ma i na 100% nie będzie miał kreta na działce!!! ogrodził sobie działke i murek w płocie zagłębił na 90 cm:):):):):):):)

Sposób kosztowny qale na pewno skuteczny

Chyba że ktoś złośliwy wrzuci mu kreta do ogródka to ma wtedy problem bo tek kret już stamtąd nie zwieje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę w przeciągfu dosłownie godziny powstało u mnie chyba z 10 kretowisk. Miałem 5 śiwec dymnych na krety. Oprócz poparzenia paluchów(to cholerstwo zapala sie wybuchowo - przynajmniej jedno) efektem był brak następnych do dzisiaj(na razie). Zobaczymy co będzie dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Proszę tylko nie zabijajcie kretów :( Ja też mam na działce ale jestem przeciwna zabijaniu zwierzątek. Krecik to takie słodkie stworzonko widziałam na własne oczy ale wiem wiem przeszkadza w ogrodzie ale jest słodkie

 

Czy ja wiem czy takie słodkie...??? W smaku przypominało kurczaka z KFC...:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...