Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaki jest waszym zdaniem najlepszy sposób na przepędzenie kreta z waszej działki na działkę sąsiada??

 

Husky, dokładnie Syberian Husky!! :D :wink: Moi rodzice są szczęśliwymi posiadaczami psa tej rasy i jest ona miłośnikiem rozkopywania krecich kopców. I jak jej pozwolić to zdarzyło jej się wykopać biednego kreta... a potem instynkt husky bierze górę - podrzuca się krecika-biedaczka do góry i łup nim o ziemię... i po kreciku... :cry: ale tak w ogóle to Husky to ekstremalnie łagodna rasa... :lol: kreciki i zające mają za to przechlapane! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie moge sobie poradzic ... wrzucalem jakies trutki, zakopalem polapki, leję wodę do nor .... nic nie pomaga, a kret(y) ryje coraz bardziej. Dzis rano na moich oczach zaczela sie ruszac ziemia, zaczaiłem sie i czekalem, ale nic z tego nie wyszło .... uciekł, czuje z po powrocie z pracy w zemscie bede mial kilka nowych kopców, a ziemia zapada sie juz pod nogami .... Pomocy, co robic ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś podawał taki stary babciny sposób- sprawdzony:

do krecich nor trzeba powtykać włosy,

nasza znajoma sprawdzała ostatnio od znajomej fryzjerki przywiozła torebkę włosów i powtykała w norki i krety sie wyniosły, podobno nie znoszą zapachu ludzkich włosów,

powodzenia w walce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla zainteresowanych na powaznie. Spedzilem na walce z kretami 2 lata, Wyprobowałem tysiące sposobow. Kiedy już naprawdę dawałem za wyglaną natrafiłem na specjalistyczna firmę do ich tępienia. To był strzał z 10. Mają specjalny preparat w tabletkach, który aplikuja do kopców. Usunąłem wszystkie gryzonie z 56 arów. Moi znajomi też ich wzieli i po 2 tygodniach mieli oczyszczone 4 hektary posiadłosci. Wczesniej byl tam krajobraz księzycowy. Kopiec na kopcu. Polecam. To firma ze ślaska. Zajmują się tez walką z kasztanowiaczkiem. Szczepią kasztanowce itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodaj 2 tyg. temu wsadziłem kilkanaście tuj, przyjęły się...

zauważyłem jednak, że jakaś franca tj. chyba nornica zryła je dokumentnie. boję się że mi się na wiosnę krzaczki poprzewracają, bo korzonki gryzonie zeżrą. Czy o tej porze truć jeszcze to towarzystwo czy już odpuścić bo zima idzie i gnojki idą spać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przed zimą rozmnożyły się nornice wchłoneły buraczek i podjadły korzenie od kapusty. Czas na tępienie mam raz w tygodniu. Próbuje kupić karbid ale nie wiem czy ziemia nie jest za sucha aby zadziałał.

 

 

Daltar

Jaki był koszt sproawdzania tej firmy ze śląska ? Ile zapłaciłeś za to zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przed zimą rozmnożyły się nornice wchłoneły buraczek i podjadły korzenie od kapusty. Czas na tępienie mam raz w tygodniu. Próbuje kupić karbid ale nie wiem czy ziemia nie jest za sucha aby zadziałał.

 

 

Daltar

Jaki był koszt sproawdzania tej firmy ze śląska ? Ile zapłaciłeś za to zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem:)

 

Mam namiar, ale musze go odgrzebać. Zrobie to w poniedziałek jak dotrę do pracy. Cena jednego pojemnika, w którym jest około 300 tabletek ( czyli na około 100 kopców ) wynosi 200 zł. Do tego "robocizna". Zależy, w jakim stopniu ktos ma zryta działke. Mój wspólnik miał prawdziwy dramat na 2 hektarach i zapłacił ok. 3000 zł. Ale to ekstramalny przypadek ( pozniej chodzil z wiadrem i zbieral nieliczne krety, ktore zdechluy na powierzchni, a byly ich dziesiatki ) Na mojej 56 arowej dzialce poszly 3 pojemniki i wybilo wszystkie nornice, krety itd. Teraz wystarczy 1 pojemnik rocznie, w razie kiedy cos sie sporadycznie pojawia. O cenie trzeba gadac z włascicielem firmy. Niebawem podam nr. tel.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. TAK! truc nawet teraz, bo pod sniegiem w zimie zrobia masakre z trawnika i na wiosne bedzie ksiezycowy krajobraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na działce nawet przymrozki ich nie wygoniły spać, mówię oczywiście o nornicach. Ryją mi trawnik codziennie i wciąż. Próbowałem ostatnio cewek elektrycznych od styczników, które po podłączeniu do prądu brzęczą i wibrują. Przez dobę ich nie było, a póżniej zryła ziemię koło brzęczyka, ręce mi opadły...! :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krety teraz, tuż przed mrozami ryją nowe zimowe korytarze. Nowe kopce które ostatnio powstają są na niewielkiej powierzchni, nie tak jak w lato raz w jednym innym razem w drugim końcu ogrodu. Ja mam namiary na firmę od kretów. Dają gwarancję i kasę biorą po upływie okresu gwarancji. Używają środka I kl. toksyczności na którego używanie trzeba mieć stosowne pozwolenia. Wadą jest to że nie jest to mała kasa. Ciebie Fugas chyba obsłużą bez kosztów dojazdu. Siedzibę maja w Milanówku albo Podkowie Leśnej(nie pamiętam mam telefon nie adres) więc niedaleko do Tarchomina który mam na myśli. Tyle że dalej jestem zdania że forum internetowe to kiepskie miejsce na wymiane informacji o rzetelności konkretnych firm. Możesz być tym jednym na tysiąc kiepsko obsłużonym i jedynym na tysiąc który popisze krytycznie o dobrej firmie na forum muratora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...