Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Krety teraz, tuż przed mrozami ryją nowe zimowe korytarze. Nowe kopce które ostatnio powstają są na niewielkiej powierzchni, nie tak jak w lato raz w jednym innym razem w drugim końcu ogrodu. Ja mam namiary na firmę od kretów. Dają gwarancję i kasę biorą po upływie okresu gwarancji. Używają środka I kl. toksyczności na którego używanie trzeba mieć stosowne pozwolenia. Wadą jest to że nie jest to mała kasa.

Oj, oj ktoś się zapędził. Jeżeli mowa o środku I kl. toksyczności to mowa o truciu czy zabijaniu kretów. A to podpada pod paragrafy. Tak więc albo Malwinko pomyliłaś obiekt ataku owej firmy albo niechcący ją wkopałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj ktoś się zapędził. Jeżeli mowa o środku I kl. toksyczności to mowa o truciu czy zabijaniu kretów. A to podpada pod paragrafy. Tak więc albo Malwinko pomyliłaś obiekt ataku owej firmy albo niechcący ją wkopałaś.

Kret jest objęty całoroczną ochroną gatunkową, z wyjątkiem terenu zamkniętych ogrodów, szkółek, lotnisk i wałów przeciwpowodziowych. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory !!!

ale właśnie firma MALWINKA zebrała opieprz za sprzedawanie "za darmo" informacji o poważnych firmach. Podobno powazne firmy nie potrzebują reklamy na forach dla golasów. Nie bardzo mi sie to podoba... ale niestety muszę przyznać rację przyjemniejszemu.

Co do środka na krety, to jest on I kl toksyczności i niebawem postaram sie podać jego nazwę. KUPIĆ TAKI ŚRODEK MOŻE TYLKO UPRAWNIONA FIRMA!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malwinka napisała:

Krety teraz, tuż przed mrozami ryją nowe zimowe korytarze. Nowe kopce które ostatnio powstają są na niewielkiej powierzchni, nie tak jak w lato raz w jednym innym razem w drugim końcu ogrodu. Ja mam namiary na firmę od kretów. Dają gwarancję i kasę biorą po upływie okresu gwarancji. Używają środka I kl. toksyczności na którego używanie trzeba mieć stosowne pozwolenia. Wadą jest to że nie jest to mała kasa. Ciebie Fugas chyba obsłużą bez kosztów dojazdu. Siedzibę maja w Milanówku albo Podkowie Leśnej(nie pamiętam mam telefon nie adres) więc niedaleko do Tarchomina który mam na myśli. Tyle że dalej jestem zdania że forum internetowe to kiepskie miejsce na wymiane informacji o rzetelności konkretnych firm. Możesz być tym jednym na tysiąc kiepsko obsłużonym i jedynym na tysiąc który popisze krytycznie o dobrej firmie na forum muratora.
Kiedy podasz namiary na tą firmę, albo nazwę środka?

Może na priva. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Uff odetchnalem sasiad zakopal 2 pulapki i w jedna zlapal tlusciutkiego kreta byl taki tlusty ze pulapka sie nie zamknela ale wszedl i nie mogl z niej wyjsc bo sie zaklinowal i biedaczek zszedl chyba ze strachu.

 

tak wiec ja juz jestem spokojny i moj sasiad tez chociaz czeka go znaczna praca nad makijazem swojego ogrodu.

 

fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fugas też jestem z W-wy tylko z Grochowa i u mnie za oknem leży śnieg więc szanujące się krety poszły spać. :wink: Ale na wiosnę wrócą. :x

Farciarz , moje ryja na potege ( jak co roku o tej porze bo na lato sie wyprowadzaja) i snieg im ne przeszkadza wrecz pobudza ich artystyczna dusze i tworza abstrakcie pt: ciemne kropki na sniegu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory !!!

ale właśnie firma MALWINKA zebrała opieprz za sprzedawanie "za darmo" informacji o poważnych firmach. Podobno powazne firmy nie potrzebują reklamy na forach dla golasów. Nie bardzo mi sie to podoba... ale niestety muszę przyznać rację przyjemniejszemu.

Co do środka na krety, to jest on I kl toksyczności i niebawem postaram sie podać jego nazwę. KUPIĆ TAKI ŚRODEK MOŻE TYLKO UPRAWNIONA FIRMA!!!!!!

 

 

a mozesz podac nazwe????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wprawdzie środek dosyć dobry, ale niestety trzeba powtarzać tak jak w większości pułapek.

Środki naturalne najbardziej przekonują zwierzaka o np. obecności innego. Wybieg dla psa aktywnego jest sprawdzonym zwalczaniem gryzoni. Dodatkowo polecam sól kuchenna, tutaj także jest działanie sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska podaj trochę szczegółów tej operacji. Karbid już kupiłem.

 

 

Kupuj karbid w hurtowniach ogrodniczych- najtaniej puszka 0,5kg 13 zł.

 

wkadaj w kazdy kopiec ksoteczke karbidu,lekko przysyp i zostaw tak.Nie polewaj woda itp...ziemia jest na tyle mokra ze gaz bedzie sie powoli ulatnial....jak bedziesz to robil sysytematycznie to ten krecik sobie pojdzie, albo sie zatruje....

 

u mnie odpukac...jak narazie cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wkadaj w kazdy kopiec ksoteczke karbidu,lekko przysyp i zostaw tak.Nie polewaj woda itp...ziemia jest na tyle mokra ze gaz bedzie sie powoli ulatnial....jak bedziesz to robil sysytematycznie to ten krecik sobie pojdzie, albo sie zatruje....

 

u mnie odpukac...jak narazie cisza...

 

Teska - to okrutne.. :cry: biedny krecik...

Zakladam stowarzyszenie obrony krecika !

nie da sie zyc z takim krecikiem w ogrodku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...