Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

Teska - to okrutne.. :cry: biedny krecik...

Zakladam stowarzyszenie obrony krecika !

nie da sie zyc z takim krecikiem w ogrodku ?

Albo na wschodnim wybrzeżu nie ma kretów, :o albo Zochna nie ma jeszcze ogródka. :( Jak Ci ten „biedny” stworek :x zdemoluje kilkutygodniową ciężką pracę to go będziesz z siekierą goniła.

Choć nie życzę Ci osobistego zapoznania się z tym problemem to zaręczam że jak już pracowicie ukończysz swój trawnik i będziesz chciała odpocząć to on właśnie wtedy radykalnie zmieni Twój wymarzony krajobraz. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teska - to okrutne.. :cry: biedny krecik...

Zakladam stowarzyszenie obrony krecika !

nie da sie zyc z takim krecikiem w ogrodku ?

Albo na wschodnim wybrzeżu nie ma kretów, :o albo Zochna nie ma jeszcze ogródka. :( Jak Ci ten „biedny” stworek :x zdemoluje kilkutygodniową ciężką pracę to go będziesz z siekierą goniła.

Choć nie życzę Ci osobistego zapoznania się z tym problemem to zaręczam że jak już pracowicie ukończysz swój trawnik i będziesz chciała odpocząć to on właśnie wtedy radykalnie zmieni Twój wymarzony krajobraz. :evil:

 

nie mam jeszcze ogrodka , to prawda :)

mam nadzieje miec w przyszlym roku - i poki co, to krecik miesci sie w moim wymarzonym krajobrazie..

ale moge zmienic zdanie - dam znac w przszlym roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wkadaj w kazdy kopiec ksoteczke karbidu,lekko przysyp i zostaw tak.Nie polewaj woda itp...ziemia jest na tyle mokra ze gaz bedzie sie powoli ulatnial....jak bedziesz to robil sysytematycznie to ten krecik sobie pojdzie, albo sie zatruje....

 

u mnie odpukac...jak narazie cisza...

 

Teska - to okrutne.. :cry: biedny krecik...

Zakladam stowarzyszenie obrony krecika !

nie da sie zyc z takim krecikiem w ogrodku ?

 

 

ech...zmienisz zdanko...zrob tylko pięknš trawkę..... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska - to okrutne.. :cry: biedny krecik...

Zakladam stowarzyszenie obrony krecika !

nie da sie zyc z takim krecikiem w ogrodku ?

 

 

nie mam jeszcze ogrodka , to prawda :)

mam nadzieje miec w przyszlym roku - i poki co, to krecik miesci sie w moim wymarzonym krajobrazie..

ale moge zmienic zdanie - dam znac w przszlym roku ;)

będziesz@#$%^&**^$#@ :evil: :evil: :evil:

ale marzenia się spełnią 8) :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skuteczność karbidu wynosiła 0%. Polecam świece dymne. Dobre efekty daje też elektroniczny odstraszacz kretów - ale gdy "chodzi". :wink:

 

 

sasiad mial taki odstraszacz.....i niestety......

 

dziwne te krety....bo u mnie odpukac po karbidzie nie ma go....a u tegoz sasiada ryje dalej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wykurzc kreta, chociaż być może ciesze się przedwcześnie. Nie ma go już około 1,5 miesiaca , a przedtem mialam po kilka kopców dziennie.

Otóz kupiłam środek POLYTANOL GR .Jest to środek gryzonibólczy w dzialaniu gazowym , w formie granulek. Ma I klasę toksyczności. Zalecane są więc wszelkie środki ostrożności. Nie można go jednak stosowac na zamarzniętych glebach. Punkty sprzedające specyfik pytają o świadectow przeszkolenia w zakresie stosowania proeparatu.

Halszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
U mnie skuteczność karbidu wynosiła 0%. Polecam świece dymne. Dobre efekty daje też elektroniczny odstraszacz kretów - ale gdy "chodzi". :wink:

 

 

Andrzej te swiece to jest to.......zapalilam 5 sztuk i jak narazie cisza....zagazaowalam :cry: :oops: mam spokoj

 

 

Teska mój maż mówi, że trzeba to jeszcze wypłukać z dziur... Znaczy przepłukać wszystkie korytarze - bo potem nieprzyjemnie przy przekopywaniu sie naciąć na hmm.. resztki zwłok...

 

A no i po płukance tunele sie zawalają - mniejsze prawdopodobieństwo, że jakis nowy lokator sie wprowadzi. Krety są leniwe, wola isć tam gdzie niedaleko mają juz gotowe korytarze - a jeszcze puste... Toż piekniejszego zaproszenia nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skuteczność karbidu wynosiła 0%. Polecam świece dymne. Dobre efekty daje też elektroniczny odstraszacz kretów - ale gdy "chodzi". :wink:

 

 

Andrzej te swiece to jest to.......zapalilam 5 sztuk i jak narazie cisza....zagazaowalam :cry: :oops: mam spokoj

 

 

Teska mój maż mówi, że trzeba to jeszcze wypłukać z dziur... Znaczy przepłukać wszystkie korytarze - bo potem nieprzyjemnie przy przekopywaniu sie naciąć na hmm.. resztki zwłok...

 

A no i po płukance tunele sie zawalają - mniejsze prawdopodobieństwo, że jakis nowy lokator sie wprowadzi. Krety są leniwe, wola isć tam gdzie niedaleko mają juz gotowe korytarze - a jeszcze puste... Toż piekniejszego zaproszenia nie ma...

 

 

plukalam...lalam wode w te korytarze i po jakims czasi znow sie pojawial....a po tej "gazowce" jest ok ( odpukac) ja juznie kopie nic...tam mam trawnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...