Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie właśnie obudziła sie nornica

w miejscach gdzie słońce stopiło śnieg pokazują sie minikocze w ilościach maksymalnych ( na m2 około 10 ) i widać zaraz pod darnią tunele

co dzien strefa sie powiększa !

 

 

JAK TĄ CHOLERE WYKOŃCZYĆ ? ???? ? ???? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie obudziła sie nornica

w miejscach gdzie słońce stopiło śnieg pokazują sie minikocze w ilościach maksymalnych ( na m2 około 10 ) i widać zaraz pod darnią tunele

co dzien strefa sie powiększa !

 

 

JAK TĄ CHOLERE WYKOŃCZYĆ ? ???? ? ???? :evil:

włosami :roll: :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam juz te 6 stron mrożących krew w żyłach historii o walce z kretami, cud, że nie pękłam ze śmiechu - super lektura na doła czy inna depresję. Po lekturze postanowiłam przy zakładaniu trawnika rozłożyć siatkę plastikową, przysypać ziemią i dopiero zasiać trawę. Problem polega na tym, że nie wiem gdzie taką siatkę kupić. W marketach trafiam jedynie na siatki powlekane a ja chcę zwykłą plastikową o małych oczkach (ok. 1,5 cm x 1,5 cm). Widzieliście gdzieś taką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę w cuda !!!!!

mój teść walczył z kretem całe ubiegłoroczne lato .....książkę możnaby o tej wojnie napisać :lol:

wszystkie dostępne metody i sposoby na nic sie zdały .....dopiero kiedy sąsiad Dziadka jesienią pole zaorał ....kret się przeprowadził na pulchną ziemię sąsiada :D

 

Jedną historię Wam opowiem ....otóż znając wojnę Dziadka z kretem -syn Dziadka mieszkający w Niemczech -podesłał mu ponoć super ustrojstwo ,po którym niemieckie krety uciekają gdzie pieprz rośnie :D Dziadek wkopał TO w ziemię a TO wydawało co 15 sekund sygnał dzwiękowy ......MInął dzień ,drugi....kreta nie ma .Zadowolony Dziadek dzwoni do NIemiec z informacją ucieszony ,że nareszcie ma spokój :D Na trzeci dzień -Dziadek wchodzi do ogródka a tam...... :o ....całe to ustrojstwo wykopane na zewnątrz sobie leży .......i kilka następnych świeżych kopczyków :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę w cuda !!!!!

Na trzeci dzień -Dziadek wchodzi do ogródka a tam...... :o ....całe to ustrojstwo wykopane na zewnątrz sobie leży .......i kilka następnych świeżych kopczyków :D :D :D

pewnie baterie były do wymiany 8) :lol: :wink:

a wogóle to myślałem żeś Ewa a nie Tomasz 8) :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tata w swoim warzywniku,ktory byl regularnie przekopywany przez kreciki,postawil na poltorametrowych tyczkach wiatraczki.Skonstruowal sobie samolociki,ktore obracaja sie przy nawet lekkim wietrze,dodatkowo kreci sie w nich smiglo i calosc robi troche halasu,zapewne i jakies drgania przenosza sie do ziemi.Cale to ustrojstwo przypomina troche dawne kurki na dachach co to obracajac sie pokazuja kierunek wiatru.

W obrebie wiatraczka nigdy nie pojawil sie zaden kret!Moze jakies dzieciece wiatraczki,moze ludowe rekodzielo a moze maz hobbysta cos ladnego wymysli???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no siatka na całej powierzchni trawnika pomaga, pisali o tym tu i ówdzie, mówili w tvn meteo itp. tak się przyzwyczaiłam do tej myśli, że do głowy mi nie przyszło, że siatki nie da się łatwo kupić..

siatka z malymi oczkami.....pomaga...bo kret sie nie przecisnie...u mnie tam gdzie lezy na calej szerokosci agrowloknina...poszedl sobie....bo nie mial jak wywalic kopczyka....za to z tylu tragedia....ale poko co....swiece dymne go wystraszyly albo...zagazowaly :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...