Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chmurko, naftalinę przerabiałam, cuchnące śledzie z głowami też, szmatki z naftą, gaz z butli, topienie,

brzęczyki na baterie, pułapki wszelakiego rodzaju, świece, puszki na prętach metalowych, polowania z łopatą o 5 rano...lubią mnie nieprzytomnie, obsesyjnie???...ja ich nie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś środkiem o nazwie POLYTANOL ??

Jakiś związek fosforu, cholerne świństwo, bo sprzedają tylko profesjonalnym firmom. Załatwiłem sobie, ale jak się dowiedziałem, że 10 deko kosztuje 100, a jeszcze dodatkowo opakowanie trzeba oddać do utylizacji, to zwątpiłem.

Dlatego jeszcze raz pytam: czy ktoś trenował ten środek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś środkiem o nazwie POLYTANOL ??

Jakiś związek fosforu, cholerne świństwo, bo sprzedają tylko profesjonalnym firmom. Załatwiłem sobie, ale jak się dowiedziałem, że 10 deko kosztuje 100, a jeszcze dodatkowo opakowanie trzeba oddać do utylizacji, to zwątpiłem.

Dlatego jeszcze raz pytam: czy ktoś trenował ten środek ??

a gdzi to mozna nabyc????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A ja wczoraj znalazłem kreta przed wejściem na taras mojego domu.

Był bez głowy i rozprutym brzuszkiem :o

O samobójstwo go nie posądzam. A może jednak ?

Poczytał te wszystkie posty o metodach likwidacji jego gatunku i postanowił odciąć sobie głowę ( lżejsza śmierć ).

 

A tak na poważnie to nie wiem jak to wytłumaczyć !

 

Jak znajdę w domu rybę bez głowy albo obcięty koński łeb w łóżku to już chyba będę wiedział

 

:roll:

 

Pozdrawiam wszystkich pogromców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem tu mnóstwo recept na krety i ani jednej na nornice.

 

I to jest mój problem, bo krety miałem a nornice mam.

 

Na kreta dobra jest maść ze smaru maszynowego.

Krete trzeba złapać, maścia posmarować i wypuścić - wtedy kret sie obrazi i sobie pójdzie.

 

A poważnie to kupiłem w OBI puszkę takiego proszku (nazwy niestety nie pamietam) i zgodnie z zalaczona receptą wsypywałem im do otworów po łyzcze stołowej tego pachnącego specyfiku.

Przypuszczalnie tak im wypachniłem labirynt że po paru dniach wyniosły sie całkowicie - a było to 2 lata temu.

 

Natomiast nornice uzyskawszy monopol na mój trawnik zryły go równiutko tuz pod powierzchnia i nadal bardzo je to bawi.

 

Nie ma na nie sposobu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to sposób czy przypadek, ale mam na działce dziki czosnek. Wygląda jak szczypiorek, ale jak wjechać w niego kosiarką to nie ma wątpliwości. Zauważyliśmy, że od strony, gdzie rośnie ów czosnek, krety do nas nie przychodzą. Od tego momentu zaczęliśmy rozsadzać go wzdłuż płotów i chwilowo spokój....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Moje dwa ukochane czarne koty w ciągu ostatnich trzech tygodni upolowały już trzy krety, jednego nawet udało im się wnieść rano do domu, żeby pochwalić się zdobyczą. No i jak tu wierzyć, że krety to samotniki, które żerują na dużej powierzchni?

Koty 21 czerwca skończą 2 lata i mimo że wykastrowane, łowne bardzo. Do tej pory jednak nie polowały na krety, tylko na myszki i ptaki ( niestety, dobrze że rzadko udaje im się ułowić ptaszka, a i wtedy jest wyrywany z kocich zębów i udaje mu się przeżyć). Więc może jednak koty? U mnie narazie się sprawdzają, krecik kopczyków coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem tu mnóstwo recept na krety i ani jednej na nornice.

 

I to jest mój problem, bo krety miałem a nornice mam.

 

Na kreta dobra jest maść ze smaru maszynowego.

Krete trzeba złapać, maścia posmarować i wypuścić - wtedy kret sie obrazi i sobie pójdzie.

 

A poważnie to kupiłem w OBI puszkę takiego proszku (nazwy niestety nie pamietam) i zgodnie z zalaczona receptą wsypywałem im do otworów po łyzcze stołowej tego pachnącego specyfiku.

Przypuszczalnie tak im wypachniłem labirynt że po paru dniach wyniosły sie całkowicie - a było to 2 lata temu.

 

Natomiast nornice uzyskawszy monopol na mój trawnik zryły go równiutko tuz pod powierzchnia i nadal bardzo je to bawi.

 

Nie ma na nie sposobu ???

 

ja myslałam ze mam nornice..okazało sie ze cos gorszego...karczownik....jak narazie swiece dymne poszły w ruch....a jak nie kupie w ogrodniczym cukiereczki....czytałam ze zielona takowe nabyła ponoc skuteczne i na nornice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...