Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

łacznie odpaliłem 10 świec przeciwko kretom...

 

spokój miałem przez tydzień :D :D :D teraz gadzina powróciła i ryje mi

kopce ze zdwojoną siłą ( co drugi kopiec gratis )

dodatkowo jamnik wspomaga jego pracę :D :D :D

spróbuję jeszcze tego numeru z włosami --- moze zadziała i przepedzi tego małego skurwi..

 

pozdrawiam Rafał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jea, jestes bardzo dowcipny! :D Skoro to pomaga to dlaczego nie?

To proponuję połączenie przyjemnego z pożytecznym :o

kijek wbity w kretowisko na nim puszka po piwie :lol:

im więcej kretowisk tym przyjemniej :lol: :lol: :lol:

uwaga!!!

powyżej 10 kretowisk może być problem z trafieniem w nie kijkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z placu boju !!!

Kret zezarł trucizne, zmutował i usypał model Etny w skali 1:1 na srodku trawnika. Medel rółżni sie tym od oryginału ze nie dymi.

W zwiazku z zaistniała sytuacja wycofuje sie taktycznie, okopuje sie na swoich pozycjach i zbieram siły do kampani wiosennej. :-((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vigonez (made in Italy), zabójczo-skuteczny proszek do zwalczania kretów i nornic.

Wcześniej stosowałem różne środki i „wynalazki" lecz dopiero Vigonez pozwolił mi pozbyć się kretów na działce.

Niestety, nie nadaje sie do stosowania przez ekohipokrytów, którzy chcą przepędzic krety do sasiada albo złapać, pogłaskać i wypuścić dalej od swojej działki :D

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sąsiadami jakoś zyje dobrze wiec nie bede im robił kreciej roboty.

Co do zlapania i poglaskania to z przyjemnoscia az by mu futro do golej kości wyglaskał.

A teraz przejdzmy do meritum.

Gdzie mozna ten cudowny specyfik kupić????

Ja kupiłem w sklepie ogrodniczym.

A tu masz stronę dystrybutora: http://vigonez.com/

 

Ostrzegam! - (bo nie chcę aby było na mnie :) )

Vigonez (różne jego formy)jest bardzo szkodliwy dla kretów, karczowników, nornic, mysz, szczurów, itp. towarzystwo.

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaniedługo zamarznie i nareszcie będzie spokój..

Taaak, zamarznie i wtedy wyjda nornice . I potem bede sobie mógł grać z kretem w kólko i krzyzyk na wiosne w sladach tuneli wyrytych przez nie w zimie tuż pod powierzchnia trawy :(

Nie lubię krecików. Ale lubię ten wątek :D

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam, że warto problem kreta rozwiązać na samym początku - zanim założymy trawnik. Bardzo lubię ten wątek i zazwyczaj czytam gdy mam zły humor, szczególnie pierwsze "historyczne" już strony, ale myślę, że większości wpisów (i problemów) by niebyło, gdyby pod trawnik została położona siatka. Ja tak zrobiłam w kwietniu br (rękami szanownego małżonka oczywiście) i NIE MA kretów! a u sąsiadów, a i owszem, zdażają się. Koszt siatki 1 zł za m2 plus vat. Czyli za 400 zł pozbyłam się problemu. Może się to niektórym wydawać wygórowanym kosztem, tym bardziej że jest on widoczny zaraz na początku, ale po podliczeniu kosztów tych wszystkich antykretowych wynalazków (brzęczyki, trutki itp) to chyba nie wypada najgorzej. A przynajmniej daje 100 % skuteczność.

jak zakladalam trawnik nie wiedzialam o tym.....dopiero po 3 miesiacach doczytalam...

ale zauwazylam ze jak przy drewutni nie ruszam kopcow....to nigdzie ich wiecej nie ma...a lazi tam bo widac nowa ziemie wyrzucana na zewnatrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vigonez (made in Italy), zabójczo-skuteczny proszek do zwalczania kretów i nornic.

Wcześniej stosowałem różne środki i „wynalazki" lecz dopiero Vigonez pozwolił mi pozbyć się kretów na działce.

Niestety, nie nadaje sie do stosowania przez ekohipokrytów, którzy chcą przepędzic krety do sasiada albo złapać, pogłaskać i wypuścić dalej od swojej działki :D

..

 

pinus

 

ja to stosowalam juz latem....po pierwszym dniu krecik oszalal....pozniej cos mu sie pomylilo bo zaczal lazic po wierzchu tym spsobem zlapalam 2 sztuki .....a pozniej..byla cisza....dlugo dlugo...i znow...tym razem proszek wogole nie dziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vigonez (made in Italy), zabójczo-skuteczny proszek do zwalczania kretów i nornic.

Wcześniej stosowałem różne środki i „wynalazki" lecz dopiero Vigonez pozwolił mi pozbyć się kretów na działce.

Niestety, nie nadaje sie do stosowania przez ekohipokrytów, którzy chcą przepędzic krety do sasiada albo złapać, pogłaskać i wypuścić dalej od swojej działki :D

..

 

pinus

 

ja to stosowalam juz latem....po pierwszym dniu krecik oszalal....pozniej cos mu sie pomylilo bo zaczal lazic po wierzchu tym spsobem zlapalam 2 sztuki .....a pozniej..byla cisza....dlugo dlugo...i znow...tym razem proszek wogole nie dziala...

U mnie działał bardzo dobrze :)

Może kwestia sposobu stosowania (rozmieszczania środka)..?

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vigonez , skoro taki skuteczny to zastanowie sie czy nie warto go wyprobowac na bezdomnych kotach i psach.

Jaka dawke dobrac tego specyfiku zeby sie kocurek nie meczyl w bolach?

 

A krety to wole lapac w pulapki , jak ich jest za duzo.

O ile wiem, działanie tego środka polega na całkowitym rozkładzie płytek krwi, co prowadzi do wewnętrznych krwotoków. Po to są dodawane środki mumifikujące, by "mokre" nie zaczęło gnić i cuchnąć.

Sama śmierć jest śmiercią powolną, w męczarniach ( morfiny to w specyfiku nie ma), więc skazywanie ssaków ( psów i kotów) na powolne konanie w bólu i krwotoki, jest co najmniej ..... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...