Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dostałam ostatnio od mojego taty łapkę na krety, jest to kawałek plastikowej rurki ok. 30cm z ruchomymi blaszkami we wlotach, zakopuje się ją w korytarzu uczęszczanym przez krecika czeka np. 1 dzień i jeśli tam przechodził to go mamy, potem trzeba tylko daleko go wynieść np tak jak u mnie za strumyk i niech sobie ryje na łace. Zlapałam tak już 2 sztuki, rurka kosztowała 15zł w sklepie ogrodniczym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla utalentowanych i cierpliwych podaje stronke:

http://www.ogrod.pct.pl/str2_pomysly_kret_05.html

Ktos wczesniej reklamowal swoja suke do zwalczania kretow.

Ja tez moge sie pochwalic swoja,ktora jest wprawdzie wyrosnietym szczeniakiem,ale kopie szybciej niz koparka i dlatego jej talet wykorzystam do kopania dolow przy sadzeniu drzewek.

Ekologiczna ,cicha koparka,marki- wyzel ,dokopie sie nawet do wody:smile::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Rzeczywiście, biedny kret. Wygania się go do sąsiada. Sąsiad też forumowicz, przeczyta to i wygoni go do sąsiada i tak dalej....... :p

 

Przypomnieć należy, że kret podlega ochronie.

Tępić (w pełnym słowa tego znaczeniu) można go tylko na wałach przeciwpowodziowych i na obiektach sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam o takim sposobie:Krety nie lubią zapachu karbidu, należy włożyc do dołków po bryłce i polać wodą ,dołki zasypać. Na drugi dzień zabieg powtórzyć. Krety uciekną na zawsze do sąsiada. Podobno ten sposób skutkuje. Tylko skąd wziąć karbid? :)

 

Szybciej mozna ten problem zalatwic, nie czekajac na przeprowadzke kretow, podpalajac wydzielajacy sie gaz (acetylen) i kreciki zostana natychmiast przerzucone do sasiada lacznie z kawalkiem naszej dzialki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy wlał kilkanaście litrów benzyny do kreciej nory i podpalił. Jego dom z kawałkiem dziełki wyleciał w powietrze z wielkim hukiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...