Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

Jestem czlowiek wolnym { na ile to mozliwe we wspolczesnym swiecie} i jezdze sobie i mieszkam sobie raz tu a raz tam a kiedy indziej tu i owdzie. Znam swoich rodakow nie od dzis i doskonale zdawalam sobie sprawe, ze piszac tak jak pisze wzbudze ich gniewne reakcje....ale przewazyla ta ropa w Wisle i ten festiwal zabijania wszystkiego co sie rusza dookola...zreszta jak nadmienialam gdy odwiedzilam znajomych to pierwsz rzecza jaka sie pochwalil bylo wybicie wszystkich kretow w ogrodzie.....Pochodzenie mam czysto chlopskie, chociaz urodzilam sie i wychowalam w wielkich miastach - Nowy Jork i Warszawa. I dlatego sprawy ekologii sa mi bliskie bo nigdy nie mialam wiele przyrody wokol sibie. Smutne, ze w Warszawie gina klony, smutne, ze ta wode z Wisly pic bedziecie wszyscy i wasze dzieci tez. No a ja musze sie pakowac bo na Nowy Rok jestem zamowiona w warszawskiej Filharmonii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No a do tego Polacy wyrzna sobie ta resztke przyrody jaka im jeszcze zostala....to milo poczytac, ze w imie hodowania jakis egzotycznych gatunkow roslin, ktore wcale nie sa naturalne dla danego srodowiska albo w imie pieknego trawnika trzeba pozabijac krety. Robimy rzeczy, o ktorych nawet nie lubimy myslec, zeby zaimponowac ludziom, ktorych nie lubimy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosek ma całkiem zwyczajny, natomiast jego bliski krewniak z Ameryki, gwiazdonos ma zgodnie z polską nazwą nos dość niesamowity zarówno gdy chodzi o wygląd jak i działanie.

Polacy tłuką wszystko co się nawinie, bo to naród jeszcze dziki ;). W Wielkiej Brytanii nawet tabliczki po polsku postawili, żeby nasi rodacy ryb nie łowili i nie jedli (tam jest to zakazane). Były tam też przypadki zjadania łabędzi z miejskich stawów. Dzicz, więc się nie dziw, że krety tępią, żeby mieć "zielony beton" czyli trawnik. Poza tym zdarzają się tutaj także rozsądni ludzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych wylawianych ze stawow parkowych rybach i zjadanych labedziach tez slyszalam. No, ale ja tu sie szykowalam na bicie z prawa i z lewa a nie na takie posty Wari. Bylam przygotowana, ze obciaza mnie odpowiedzialnoscia za : wojne w Wietnamie, napalm - to rozumie sie samo przez sie, wojne w Iraku, polityke zagraniczna Busha, i polityke zagraniczna USA w ogole, korki, jakosc zycia w Polsce, chec pouczania, chec narzucania, chec zarzucania i zaniechania, zly sposob wyrazania sie, brzydki styl pisma, bledy ortograficzne itp a tu nagle ktos kto niekoniecznie uwaza, ze ja i krety stanowimy zagrozenie publiczne nr 1. Zdrowych, Wesolych, Pogodnych Swiat Bozego Narodzenia Wari i gdybym nie miala juz czasu tu zajrzeci Szczesliwego Nowego Roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopinetke natomiast chcialabym przeprosic bo chyba nie zalapalam jej subtelnej ironii. Tez zyczyc szczesliwych, radosnych, zdrowych swiat Bozego Narodzenia i Szczesliwego Nowego Roku. Trudno wylapac subtelna ironie w gradzie pociskow ciezkiej artylerii - ze nie zmuszam Busha do podpisania protokolow z Kyoto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, już się bałam, że mnie lekce sobie ważą. :D

A z tym Bushem to Ty się zastanów, jesteś taka zaangażowana, jest duża szansa, że posłuchałby Cię. I mogłoby być tak pięknie. :D

Pa, kochaniutka. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: :roll: No bo wiadomo Polak zywemu nie przepusci, a puscic bucha z papierocha lubi, zaladowac sobie spalinami caly dom ( bo ma garaz w domu) no i zalozyc czarna skore.....ech, to jest dopiero zycie !

to był twój pierwszy post - prawdziwe polskie (?) zaproszenie do dyskusji...a teraz odwracasz k...reta ogonem :wink:

 

powinnaś więcej przebywac z naszymi - subtelne ironie to nasza specjalność 8) - choć nie czynią krzywdy - prowokuja do myślenia...a nie krzyk właśnie... :wink:

 

za Gomułkę , czy innego Kaczyńskiego mi wstyd i tyle - ale nie biorę tego jakoś szczególnie do siebie... :wink:

 

aha - kreta - gościa niechcianego chyba najepiej złapać w pułapkę i wywyieźć daleko daleko do kreciego raju - na łąki umajone kwieciste pachnące... :roll:

 

Wesołych Świąt... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez j a n i k o g o n i e z a p r s z a l a m do dyskusji ! Czyta kto chce, odpowiada kto chce a ja wyrazilam dosc jasno swoje zdanie. Trudno mi wiec stwierdzic, czy moje zaproszenie bylo wystarczajaco p o l s k i e czy tez nie. Uprawiam raczej patriotyzm lokalny ( zwiazana jestem z Praga i Mokotowem i ziemiami, ktore dziedzicze po swoich dziadkach - chlopach, podkreslam, chlopach a nie zadnych szlachcicach - teraz kazdy Polak ma szlacheckie korzenie} i razzej bez nacjonalizmu. Nikogo nie ignoruje, ale zwracam raczej uwage na problem lub zjawisko niz na osobe. W tym wypadku, pragne zauwazyc, byla to sprawa t e p i e n i a kretow. Wszystkie zazalenia na temat polityki Busha , protokolow z Kyoto, wojny w Iraku, wojny w Wietnamie, napalmu, wojny w Czadzie, glodu w Afryce, zanieczyszczen w Kongo, Kaczynskich itp chetnie przyjme. Znam swoich rodakow nie od dzis i doskonale znam efekt " czarnej, skorzanej kurtki". Tzn efekt wizualny - wyglada sie jak czlonek wyborowych Brygad SS lub efektywny urzednik Czeka, ale rwoniez efekt psychologiczny - nic tak Polakow nie oburza jak zart z ' czarnej, skorzanej kurtki" Zupelnie nie rozumiem dlaczego. To znaczy chyba rozumiem : wywalilo sie kupe kasy a tu ktos robi sobie jaja. To samo z trawnikiem, ktory ma byc jak w zurnalu ; wywalilo sie kupe kasy a tu : kret. Co do subtelnej ironii to trzeba przyznac, ze czasami mam ja kolo ogona tzn pod to znaczy po prostu ; w dupie. Ot co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja bym się tak bardzo lumpem praskim nie przejmowała :wink: widać ma jakieś kompleksy i musi się ekologicznie dowartościować.

Haniu z tymi siatkami to masz rację - jedyne słuszne wyjście. A w ogóle widzę, że mamy podobne problemy. Jak dałaś sobie radę z opuchlakami?(ale to chyba nie ten wątek, trudno)

 

pozdr

 

Pyrinex. Innej metody nie ma. Kury i krety nie pomogą. Wydra też nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Badger krecil sie kolo mojego ogrodka, chyba cos w rodzoju nornic nakopalo mase korytarzy, ale zadne korzenie nie ucierpialy, kopce pietrzyly sie dziesiatkami, zadnego robala na przynete bys nie wykopal, jelenie podchodza i probuja skubac krzaki pomidorow ( dlatego ogrod ogrodzony niewysoka siatka,) raz widzialam niedzwiedzia, skunsy wedruja tam i siam, dzikie indyki podchodza pod okna szczegolnie na wiosne, ale z panem gwiazdonosym sie nie spotkalismy jakos. Czy on urzeduje na srodkowym zachodzie, zachodzie czy wschodzie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja bym się tak bardzo lumpem praskim nie przejmowała :wink: widać ma jakieś kompleksy i musi się ekologicznie dowartościować.

Haniu z tymi siatkami to masz rację - jedyne słuszne wyjście. A w ogóle widzę, że mamy podobne problemy. Jak dałaś sobie radę z opuchlakami?(ale to chyba nie ten wątek, trudno)

 

pozdr

 

Pyrinex. Innej metody nie ma. Kury i krety nie pomogą. Wydra też nie...

Mirku dzięki chociaż to nie ten wątek 8) szczerze mówiąc tego środka jeszcze nie stosowałam.

A tak w ogóle co to oznacza jak o tej porze roku tak bardzo są aktywni podziemni rozrabiacze. Znowu lekka zima...?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...