Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

pozdrawiam świątecznie i zostawmy choć na chwilę krety, karczowniki i opuchlaki...

Dziś w nocy jest wyjątkowa okazja aby pogadać z nimi, dojść do porozumienia i ustalić strefy wpływów.

Ja każdego roku o północy (24/25 grudnia) przeprowadzam takie negocjacje z dobrym skutkiem i ku zadowoleniu wszystkich umawiajacych się stron. Najtrudniej tylko jest osiągnąć kompromis z pędrakami (proponują mi umowy czteroletnie :( ).

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym 2008 Roku.

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...witam ..na forum juz grasuje półtora roku :lol: ale dopiero teraz zglądnełam tu do Was...choc sama uwielbiam piekne ogrody ...zawse moim wielkim marzeniem był domek z duuuzym ogrodem...do domku jednak narażie daleka droga ...ale chce sie podzielić moim sposobem w walce z takimi typami jak krety :D ...uprawiam ogródek warzywny...i miałam nie lada problem z nornicami (a to bliscy koledzy z kretami)...normalnie załamałam sie jak dwa lata temu nornice zjadły mi prawie całą pietruche iczęść marchewki...tyle sie przy niej narobiłam co chwile na kolanach plewiłam :D i gdy jesienia zabierałam sie za zbieranie owoców mojej pracy..to mnie normalnie sz...g trafił gdy zobaczyłam co mi zostało z moich warzyw...ojej ale sie rozpisałam....w tym ..to znaczy w zeszłym zkupiłam sobie odstraszacz przeciw kretom nornicom ...i wiecie co wszystkie poszły won ...choc zanim go wsadziłam w ziemie to widziałam juz slady ich bytnosci..podziałało

...byc moze juz tutaj był opisywany ten sposób zwalczania tych gryzoni (nie czytałam całego watku) ale naprawde polecam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad za płotem walczy z kretem wszystkimi możliwymi sposobami, a kopców przybywa. Wczoraj pojawiły się nowe.

Ja natomiast cierpliwie sprzątałam wygrzebaną przez krety ziemię. I o dziwo! Od jakiegoś czasu na mojej działce nie pojawił się żaden nowy kopiec. Sąsiad walczy dalej. Ja natomiast polubiłam moje krety, odkąd likwidując kawałek trawnika pod rabatkę ozdobną zobaczyłam, jaka ilość pędraków chrabąszcza majowego zamieszkuje mój trawnik. I wybaczam kretom to, że czasami muszę posprzątać ziemię z trawnika. A one chyba doceniły moją sympatię, bo dlaczego u sąsiada ryją dalej, a u mnie nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Wmówić kretowi trzęsienie ziemi

 

Ultradźwiękami ogólnie określa się częstotliwość, której ucho ludzkie już nie słyszy. Granicę wyznaczyć trudno, bo jednemu człowiekowi słyszalność kończy się 10 tys. kiloherców, drugi usłyszy jeszcze 20 tys. Identycznie jest w przyrodzie: różne gatunki porozumiewają się na różnych częstotliwościach.

 

- Byłoby idiotyzmem ze strony natury, gdyby np. drapieżca i jego ofiara porozumiewał się w tych samych zakresach. I jaka konkurencja w zaproszeniu na ucztę - śmieje się inżynier. - Ucho człowieka jest względem dźwięków natury niemal bezradne - wystarczy nabyć coś, co w handlu nazywa się "urządzeniem do podsłuchiwania przyrody" (jest to aparat do odbioru ultradźwięków z transmisją na pasma słyszalne), a przekonamy się, że pozornie cichy, spokojny, kojący las jest nasycony takim wrzaskiem, że lepiej pójść na autostradę w godzinach szczytu.

 

Te obserwacje posłużyły do konstrukcji kolejnych odstraszaczy. Po komarach przyszła kolej na krety. Pierwszy klient, jaki trafił do Przychodzienia, był zupełnie zdesperowany; wypróbował już wszystkie znane sposoby, lecz jego ogród codziennie znaczony był nowymi kopcami. To dla niego inżynier skonstruował coś, co dziś produkowane jest seryjnie i rozchodzi się w ogromnej ilości egzemplarzy. Tym razem ultradźwiękiem mającym straszyć krety nie był odgłos innego zwierzęcia lecz... częstotliwość drgań zapowiadających trzęsienie ziemi.

 

- Zrobiłem generator dużej mocy, na próbę. Po paru dniach w ogrodzie nie było jednego kreta. Wtedy wziąłem się za krety na poważnie - wspomina inżynier.

 

- W sklepach były jakieś odstraszacze, ale kompletnie nieskuteczne, bo nie brały pod uwagę, że kret jest ślepy i głuchy. Za to świetnie odbiera drgania, co wykorzystałem ja. Gdy więc wypuściłem na rynek mój odstraszacz, długo nie nadążaliśmy z produkcją.(...)"

 

http://www.magazynplus.com/pokaz_artykul.php?id=49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja bym się tak bardzo lumpem praskim nie przejmowała :wink: widać ma jakieś kompleksy i musi się ekologicznie dowartościować.

Haniu z tymi siatkami to masz rację - jedyne słuszne wyjście. A w ogóle widzę, że mamy podobne problemy. Jak dałaś sobie radę z opuchlakami?(ale to chyba nie ten wątek, trudno)

 

pozdr

 

Pyrinex. Innej metody nie ma. Kury i krety nie pomogą. Wydra też nie...

 

a gdzie to mozna kupic????? mam juz dosc...13 kopcow w jeden ranek:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek napisał - że nie można tego kupić w detalicznym obrocie dla " cywili".

To silna trucizna ( niczym cyjanek potasu), więc obrót ograniczony tylko dla specjalistycznych ogrodnictw i lesników.

 

U nas halny, zeszły śniegi , gdzie niegdzie tylko łachy lodu, ale.... grządki jak ser szwajcarski karczowników i nornic. Uzbierałam już 2 słoiki petów i dziś będę wsypywała w nory...Ziemia jeszcze zamarznieta i nie ma jak sprawdzić, które krzewy i drzewa nie mają już korzeni, ale...kosówka Ophir...już wisi zwiędła i zielona, co raczej wskazuje brak " jamy gebowej" pod ziemią.

Az boję się wiosny i tego czego już nie będzie.

 

Moze spróbuj jeszcze takie coś Tesco :

http://www.allegro.pl/item296696767_krety_alu_odstraszacz_o_zmiennej_czestotliwosci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja bym się tak bardzo lumpem praskim nie przejmowała :wink: widać ma jakieś kompleksy i musi się ekologicznie dowartościować.

Haniu z tymi siatkami to masz rację - jedyne słuszne wyjście. A w ogóle widzę, że mamy podobne problemy. Jak dałaś sobie radę z opuchlakami?(ale to chyba nie ten wątek, trudno)

 

pozdr

 

Pyrinex. Innej metody nie ma. Kury i krety nie pomogą. Wydra też nie...

 

a gdzie to mozna kupic????? mam juz dosc...13 kopcow w jeden ranek:(

 

Teska, czytaj.. albo co.

Pyrinex jest na opuchlaki. O to było pytane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był sobie raz artysta-sadysta.

Mniemanie o sobie miał gigantyczne

Nosa zadzierał wręcz, arystokratycznie!

 

Rozumy ze smakiem podjadał,

Chełpił się nad-wykształceniem

A adwersarza nazywał...jeleniem.

 

Świat poukładał warstwowo:

"Nie jesteś ze mną? Toś ..krową!

I głupkiem, i dziurą ową... "

 

"Ssak, to jest porost bezmózgi!!!

Oblać benzyną, podpalić

I to, TO będzie się chwalić!"

 

Naczelny- zawsze jest górą!

Bo radość tkwi w zabijaniu,

W przemyślnym cierpień dawaniu

 

Tak, tkwiąc w swym zadufaniu

Padł trupem przy przekąszaniu

Zwykłego, świńskiego kotleta.

 

Bo dureń nie widział, że życie,

Koło zatacza też skrycie.

Oddaje to, co dawane.

 

Trutka ze szczura, jest w kocie,

Co psu w misce mięchem grzechoce.

A psina w świńskim korycie,

Rewersem odbierze też życie.

 

Pozdrawiam refleksyjnie ale ciepło

-hanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na małe trawniki dobra jest siatka ogrodzeniowa o małych oczkach. Drut w plastiku. Powiedział mi o tym pracownik który kilka lat pracował w firmie zakładającej ogrody. Niwelują teren, rozwijają siatkę, docinają. Wywrotka humusu, rozgarniają cienko, ... Jeśli trzeba coś posadzić - nożyce do cięcia drutu, otwór i sadzimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...