Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

Kupiłam wiosną odstraszacz na krety :D Brzęczał, aż sukę to zainteresowało, obwąchała dokładnie i poszła w drugi kąt ogrodu, myślę sobie, dobrze będzie :D i było...2 dni. Drugiego dnia piękny kopczyk OBOK odstraszacza :lol: Obejrzał go skurczybladek dokładnie :lol: trzeciego dnia kopczyk z drugiej strony :lol: - pewnie zaprosił do oglądania kolegę :wink: Nawet parę razy przestawiłam to dziadostwo, ale efektów raczej nie ma :D poza tym, że mnie wkurzał jak pieliłam :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
Albo zwykły elektryczny pastuch, pieski nauczą się chodzić wyznaczonymi drogami a po kretach ani śladu.

 

Owszem, działa, ale tylko na psy :lol: , kerty nic sobie z tego nie robią :evil:

 

Niektóre z naszych psów rzeczywiście wyłapywały krety, ale w odrodzie były półmetrowej głębokości dziury. Idąc po ciemku można było złamać nogę :-?

 

Na odstraszacz wysyłające różne dźwięki też nie reagowały. Lanie wody, wpuszczanie spalin w ich kanały też nic nie dało :-?

Niestety trzeba się do nich przyzwyczaić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się upierał przy swoim. Przećwiczyłem gazowanie na niejednym krecie i zawsze z pozytywnym skutkiem. Najpierw należy zadeptać kopce i jeśli powstaną nowe, to wkładamy w nie bryłki karbidu i zasypujemy. Gaz rozprzestrzenia się po czynnych korytarzach wypłaszając kreta, bo mają one bardzo wyczulony węch. Owszem, po jakimś czasie miłośnik naszych dżdżownic wróci, ale wtedy wystarczają mniejsze ilości karbidu w nowych kopcach i znów kilka tygodni spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pogromców kretów! Miałam podobny problem, ale znalazłam bardzo prosty, humanitarny i estetyczny sposób na te szkodniki. Na rynku ogrodniczym jest dostępny KWIAT,którego zapach cebuli odstrasza krety. Jest to SZACHOWNICA CESARSKA. Bardzo ładny kwiat, wysokości do 1m. Jego działanie ma zasięg do 100 metrów, także sąsiedzi też mogą skorzystać. Naprawdę skuteczne, sprawdzone - POLECAM!!!!!! :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkich metod w wątku ale pamiętam sposób moich rodziców ze swojej działeczki...

 

Mianowicie, wkopuje się butelkę po piwku do połowy wysokości lekko pochyloną (gdzieś tak 45 stopni). Kret ślepy zwierz ale słuch (odbieranie drgań) jak u melomana, więc będąc płochliwym - ucieka, a wystarczy lekki podmuch wiatru i butelki robią swoje, rozumiecie zasadę działania :wink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! byłbym zapomniał.

 

Oczywiście metoda raczej do ogródków gdzie ziemia miękka i łatwo kopać a wędrówki piesze tylko po wyznaczonych ścieżkach.

 

Jeśli zatem chcecie ocalić swoje bezcenne marchwie, pietruchy czy buraki inwestycja w kilka piwek i sprawa załatwiona - swoją drogą cóż za piękna synteza przyjemnego z pożytecznym 8)

 

Pozdrawiam (antykret)

 

P.S.

...chociaż słyszałem opinię, że ziemia z kretowisk bardzo dobra do kwiatów doniczkowych bo nasz mały, czarny szlachcic wychodzi tam gdzie ziemia najlepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy mial dosc chyba niespotykana, aczkolwiek humanitarna i niewidziallna ochrone przed kretami na dzialce.. Otoz dziwil sie ze na dzialce ktora kupil nie mial zadnego kreta... Az do momentu gdy przyjechalismy wyznaczac mu na dzialce budynek... Co tak ciezko te paliki ida.... I z ciekawosci postanowil to sprawdzic za ktorym palikiem... Zaczal kopac a tyu jakies 10, moze 15 cm pod ziemia na calej dzialce byla rozlozona taka drobniutenka siatekczka przez ktora kret sie nie mogl przebic....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...