Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

Sprawozdanie z następnego tygodnia.

Dalsza część ogrodu - kilka nowych kopców.

Instalacja urządzenia - rano stwierdzam wystrzał. Niestety brak niezbitego dowodu skuteczności. Coś musiałem źle zamontować, gdyż następnego ranka nowe 3 kopce. Ponowny montaż. Tym razem w kopcu na rozgałęzieniu kanałów biegowych instaluję 2 szt. petard ułożonych w dwóch kierunkach. Rano stwierdzam wystrzał i ponowny brak dowodu.

Ciekawe jednak, że do dzisiaj nie ma nowych kopców, więc chyba jednak urządzenie skuteczne i wniosek - w ogrodzie buszowało dwa niechciane osobniki.

Sposób konfrontacji z kretem nie daje mi trochę spać. Z drugiej strony jak sobie przypomnę ogród po zimie, to wyrzuty sumienia są łagodzone.

Nie można się dać zwariować. Zwłaszcza, że zaczynają się w garażu schodzić na zimę myszy polne, a tu już nie ma "zmiłuj się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mam garaży więc do głowy mi nie przyszło, że można tam jedzenie trzymać

 

A lęk przed myszami rozumiem (w rodzinie miałam taką co zawsze z wrzaskiem na stół wskakiwała na widok choć kawałka ogona), choć mnie nie dotyczy i nawet mam nieco sympatii dla tych gryzoni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez przerobiłem wszystko. teraz na nowej działce tylko siatka, i to robiona przez zaufana firmę. Wiem , będzie kosztowało. Ale moze w końcu nieproszeni goście pójda sobie gdzie indziej. Kretów nałapałem mnóstwo, wywoziłem je do lasu. Zrobiły sobie z mojego samochodu taksówkę :) Teraz koniec z tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kopce. Rurki dalej nieskuteczne :(.

 

Ja walczyłem w ubiegłym roku tylko rurkami (właściwie aż jedną). Wyłapane wszystkie osobniki, w tym roku żadnego kreta. Bardzo ważne jest, żeby nie zostawiać swojego zapachu (smarowałem dłonie ziemią z kopca). Odszukuj korytarze pomiędzy najświeższymi kopcami, upewnij się, że rurka tkwi dokładnie w świetle korytarza. Dodatkowo zainstaluj kota. Po pięciu latach to jest pierwszy rok, gdy myszy widzę jedynie martwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry Polak po szkodzie:(.

Kupując działkę - z jednej strony las, z drugiej łąka - i widząc kopce wyszedłem z założenia, że wystarczy podmurówka pod ogrodzeniem na 70 cm.

Teraz już wiem, że to był błąd i trzeba było położyć siatkę.

Popytałem, ile by mnie kosztowało jej położenie w chwili obecnej. Przeszło mi po przeliczeniu przez m2.

Dla rozweselenia.

Można i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Kretów nałapałem mnóstwo, wywoziłem je do lasu. Zrobiły sobie z mojego samochodu taksówkę :) Teraz koniec z tym.

O naiwny! A one potem innym auto-stopem wracały :lol2:

Ja wyznaję zasadę, że dobry kret, to ...zatopiony kret ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez przerobiłem wszystko. teraz na nowej działce tylko siatka, i to robiona przez zaufana firmę. Wiem , będzie kosztowało. Ale moze w końcu nieproszeni goście pójda sobie gdzie indziej. Kretów nałapałem mnóstwo, wywoziłem je do lasu. Zrobiły sobie z mojego samochodu taksówkę :) Teraz koniec z tym.

Witam

 

Koniec z czym ? Bo na pewno nie z kretami . Należy pamiętać że wyłapanie wszystkich osobników na terenie naszej działki to tylko chwilowy sukces. Krecie korytarze istnieją wiele lat i najpóźniej w ciągu kilku tygodni ,a czasami nawet miesięcy w pustych korytarzach pojawia się kolejny osobnik z poza naszej działki i zaczyna robić swoje. Taka walka nigdy się nie kończy , a chwilowy brak kretów często jest spowodowany lokalnymi warunkami meteorologicznymi, to znaczy suszą. Wielotygodniowy brak deszczu i brak wilgotnych miejsc na działce często daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa właścicielowi który chodzi dumnie mówiąc -wyłapałem wszystkie i koniec z kretami - nic bardziej mylnego. Walczę z tym dziadostwem już wiele lat i wiem co piszę . Końca nie będzie nigdy panowie. No chyba że położymy siatkę. Ja mam na połowie działki ,ale nawet to nie dało mi odpocząć od kretów w tym sezonie. Mam podjazd około 30m z kostki a po bokach trawniki które podczas zakladania zaopatrzyłem w siatkę. Kretów brak na nich od kilku lat. Jednak jeden osobnik zaczął ryć poza ogrodzeniem -Myślę sobie ryj "człowieku" i tak mi nie zagrozisz. Jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem kopce na styku trawnika i kostki . Wracam sobie z pracy a tu kilka kopców zrobionych w tym miejscu tak że ziemia leży na kostce . Szlak mnie trafił z mety. Kret przelazł na moją działkę i dotąd szukał pod ziemią dziury aż znalazł cały 30 metrowy pas połączenia trawnika z kostką gdzie kończyła się siatka. Mało tego na drugi dzień pojawił się kopiec prawie na środku trawnika wyposażonego w siatkę . Kret znalazł dziurkę gdyż rok wcześniej wbijałem w tym miejscu zraszacz -zrobił on otwór o średnicy 2 cm . .......i tam pojawił się kopiec. Dodam że do tej pory ( od wiosny) nie udało mi się schwytać kreta a on zdążył mi zniszczyć trawnik przy kostce o długości 30 metrów. Masakra. Ja stosuję rurkę z zapadkami i sadzę że do czasu kiedy kret nie nauczy się obchodzić jej bokiem to jest to najlepszy sposób na złapanie go. Obmyślam jednak nową łapkę na bazie rurki, jednak istota działania całkiem inna. Niestety brak czasu nie pozwala mi się rzucić w "prace projektowe" całym sercem . Gdy uda się ją zrobić będzie to łapka o 100% skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biedny krecik , ryje sobie spokojnie , chce się wyryć na powierzchnię a tu nagle nie może bo siatka , męczy sie na pewno , wszyscy zakładający siatki powinni sobie wyobrazić że nurkują pod lodem i zapomnieli gdzie jest przerębel :/

 

Biedny , .....biedny komar ssie sobie krew a tu pac zły człowiek go zabił . Ludzie to potwory !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Greengaz czekam z niecierpliwością na dalszą relację. U mnie też widzę kopce, więc Twoje doświadczenia będą dla mnie bezcenne

 

cd.

Do końca listopada jeszcze dwa skuteczne założenia ładunków, zresztą po nikłych zniszczeniach. Tylko 1 - 2 kopce - więcej nie zdążyły.

Od tego czasu błogi spokój. Ciekawostką jest to, że sąsiada też uwolniłem od zwierzątek. Mieliśmy wspólne osobniki.

Skutek - już jesteśmy umówieni na pierwszego grila, co by podziwiać czyste trawniki i nie tylko ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.

 

Skutek - już jesteśmy umówieni na pierwszego grila, co by podziwiać czyste trawniki i nie tylko ;).

 

Haha - żeby wam miny nie zrzedły - Opuszczone korytarze są zasiedlane w ciągu kilku tygodni przez kolejnego osobnika więc taka walka nigdy się nie kończy. Oczywiście bywają dłuższe okresy "ciszy" nawet kilka miesiacy ,ale to przeważnie cisza przed burzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha - żeby wam miny nie zrzedły - Opuszczone korytarze są zasiedlane w ciągu kilku tygodni przez kolejnego osobnika więc taka walka nigdy się nie kończy. Oczywiście bywają dłuższe okresy "ciszy" nawet kilka miesiacy ,ale to przeważnie cisza przed burzą .

W każdym razie zimę przeżyłem bez gości pod trawnikiem. Jestem przygotowany do następnego starcia.

W weekend zabieram się za turkucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...