Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

Witajcie,

my z kretami walczymy już chyba z 15 lat :x Wszystkie sposoby zawiodły. Wiatraczki wbite w ziemię , butelki lub puszki na kijkach wetknięte w ziemię, wlewanie ropy w norki brrrrrr, wszelkie metody proponowane przez sklepy ogrodnicze,itd, itd.Trzeba się chyba do nich przyzwyczaić :evil:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja z kretami robię tak.

Zbieram w domu od wszystkich palaczy ''kiepy'',następnie zalewam je wodą(popielniczka na wiadro wody),czekam ok.2-ch dni,a nastepnie wlewam to do kretowisk.Kret ma bardzo wrażliwy węch, dlatego nie cierpi takich mikstur.U mnie w ogródku zadziałała taka mieszanka ,dlatego polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co pisze cudka - trzeba się po prostu do nich przyzwyczaić. Ja obserwowałem walkę sąsiadów na działkach rekreacyjnych z kretami, naprawde wszystkie metody zawodziły (łącznie z wlewaniem różnych środków, specjalnymi ładunkami wybuchowymi, czy puszkami po piwie). Było ich zawsze tyle samo co u mnie, mimo że tylko rozgrabiałem kretowiska. Czasem było ich więcej, czasem mniej, ale one chyba tylko zmieniają żerowiska.

Co do propozycji dz to mam mieszane uczucia, a co zrobić jeśli w domu nikt nie pali?

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znajoma mi poradziła ułożyć na głebokości kilkunatu/kilkudzisięciu centymetrów coś w rodzaju kratownicy, przez która krety i nornice nie przejdą.

Byłoby to dość pracochłonne - na kilkuset metrach kwadratowych ułożyć kratownice na tej głębokości, ale ona nie ma żadnych problemów z kretami.

Czy ktos to może stosował?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz kolegów w pracy mam porządnych - nie palą :lol: , ale koleżanki wręcz przeciwnie.

Dzisiaj na działce rozrzuciłem prawie 100 kretowisk. Niektóre były tylko trochę mniejsze od mojego domu. Do rozrzucenia zostało jeszcze z 200 (działka jest duża), ale i tak uważam że z kretami można żyć w zgodzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krety to porzyteczne zwierzeta ale jest sposub na pozbycie sie i sasiadow tez nie bedzie kretow i moze tez sie pozbedziecie sasiadow ktorzy podrzucaja krety. :D

Gram w pilke a na boislu kiedys byly krety i to dopiero byl problem!!!

Co zrobiliśmy zamowiliśmy walec drogowy z wibraciami taki kilkadziesiąt ton kozysci byly nastepujace krety mometalnie sie wyniosly odnas i od siąsiadów i boisko sie wyrownalo do idalnego poziomu i nie trzeba zabijac. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ten temat, był już kilka razy powtarzany i z tego co pamiętam naprawde skutecznych sposobów na krety, po prostu nie ma. To co pisze Tom ze spalinami, u mojego sąsiada, który próbował wielu różnych środków, też nie pomogło.

Krety trzeba, jeśli nie polubić, to przynajmniej zaakceptować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Czy macie jakis sposob na pozbycie sie nieproszonych lokatorow z dzialki czyli kretow?

Gdyby owe zwierzatka wybraly sobie do zycia jakis zaciszny kat ogrodu nie byloby problemu ale one ryja i wystawiaja kopca wokolo mojego tarasu!

Metoda musi byc nieszkodliwa dla innych zwierzat bo po ogrodzie biega stadko psow.

Z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakis sposob na pozbycie sie nieproszonych lokatorow z dzialki czyli kretow?

Gdyby owe zwierzatka wybraly sobie do zycia jakis zaciszny kat ogrodu nie byloby problemu ale one ryja i wystawiaja kopca wokolo mojego tarasu!

Metoda musi byc nieszkodliwa dla innych zwierzat bo po ogrodzie biega stadko psow.

Z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

 

Chyba tylko złapać kreta i wywieżć gdzieś do lasu - bo inne metody są dość zawodne... :wink:

A poważnie mówiąc - nie daje to 100% skuteczności ale chyba najlepiej odstrasza - elektroniczny odstraszacz wetkniety w korytarz kreta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...