Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KRETY, KRET - wątek zbiorczy o skutecznej walce z kretami, jak przepędzić?


Jaki najlepszy sposób na kreta  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki najlepszy sposób na kreta

    • siatka pod trawnikiem
    • odstraszacz dżwiękowy
    • odstraszacz chemiczny
    • świece dymne, spaliny
      0
    • wyłapanie i wywiezienie poza ogród
    • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Ja stosowałam butelki zakopane pod kątem ostrym z wystajacą szyjką, ponoć nie znoszą krety wibracji przenoszone tą drogą w ziemię.

Inna wersja to butelka nadziana na metalowy pręt wbity w miejscu buszowania tych śliczności.Ma takie same zadanie, z tym ,że jest bardziej widoczna (można pochwalić się zbiorem pustych butelek po dobrych trunkach :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocica może tak. Bo kocur tylko się z kretem pobawił a potem go wypuścił. Kurde :) Nie zdążyłam go złapać. :(

Butelki można umieścić na jakimkolwiek patyku. U mnie było to wszystko co wpadło pod rękę :)

Widziałam raz ogródek (jakieś 200m2) cały usiany patykami z plastikowymi butelkami. Było tego caaałe mnóstwo - ale kretowiska żadnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić sobie wyżła, np. weimarana.

Podobno skuteczne :)

Pozdrowienia

 

Mam dwa terriery. W ogrodku zadnego kreta, myszy, kota, ptaka. Nic.

Za to caly trawnik (i nie tylko) usiany jest...dziurami. Kopia jak oszalale, wystarczy na 15 sekund odwrocic oczy i dziura ze hej. Z dwojga zlego wole kopce kretow, przynajmniej nogi nie da sie o to zlamac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś urządzenia, które zakopuje się w ziemi. Wydają one dżwięki. które wypłaszają krety. Wiem, że mój znajomy ma takie urządzenie i sobie chwali. Mogę dowiedzieć się dokładnie jak to działa i jak się nazywa.

Ojjjj, dowiedz się, dowiedz!!!! I o cenę też. Proszę!!

Bo te paskudy jeszcze dwa lata temu ryły sobie tylko w najdalszym kąciku, a teraz już do połowy działki doszły (a działka ma ze 120 m długości!!)

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś urządzenia, które zakopuje się w ziemi. Wydają one dżwięki. które wypłaszają krety. Wiem, że mój znajomy ma takie urządzenie i sobie chwali. Mogę dowiedzieć się dokładnie jak to działa i jak się nazywa.

Ojjjj, dowiedz się, dowiedz!!!! I o cenę też. Proszę!!

Bo te paskudy jeszcze dwa lata temu ryły sobie tylko w najdalszym kąciku, a teraz już do połowy działki doszły (a działka ma ze 120 m długości!!)

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś urządzenia, które zakopuje się w ziemi. Wydają one dżwięki. które wypłaszają krety. Wiem, że mój znajomy ma takie urządzenie i sobie chwali. Mogę dowiedzieć się dokładnie jak to działa i jak się nazywa.

Ojjjj, dowiedz się, dowiedz!!!! I o cenę też. Proszę!!

Bo te paskudy jeszcze dwa lata temu ryły sobie tylko w najdalszym kąciku, a teraz już do połowy działki doszły (a działka ma ze 120 m długości!!)

pozdrówka

 

 

Odpowiadam. Urządzenie to jest na baterie, działa w promieniu ok.15 m, można je kupić podobno w każdym supermarkecie. Nazwy znajomy nie pamięta ale sprzedaje je firma Tako. Koszt ok. 100 zł. Ale podobno dodrym rozwiązaniem jest pies, którego krety się boją. Mysi być tylko trchę od nich większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie- urządzenie na baterie działa od miesiąca a kretów ani widu ani słychu. :lol: :lol: :lol:

A jeśli chodzi o psa- to mój kundelek "złowił" parę ładnych sztuk okazałych rozmiarów. Jednak teraz nie musi tego robić bo ich już nie ma. Co do wystraszenia się kretów przez psy- to niestety krety się ich nie boją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...