Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzieki za odpowiedz. Ja nie czytając Twojej odp już zamowiłam belkę i zgodnie z sugestia majsta wioza mi belke 24x18. Narazie wywrotka wiozaca zwirek na budowe wywrociła się na drodze dojazdowej do działki. Glina i woda po kolana!Taką piekną mam droge dojadową. Tylko w łeb sobie strzelic..... A za nią zaraz jedzie ta belka i nie ma jak przejechac. Swietny film o polskich realiach moznaby było nakręcić. Nie ma co!!!

 

Pozdro dla wszystkich którzy suchą nogą mogą dotrzec do własnego wymarzonego domku i dla tych którzy grzęzną w błocie....

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. Ja nie czytając Twojej odp już zamowiłam belkę i zgodnie z sugestia majsta wioza mi belke 24x18. Narazie wywrotka wiozaca zwirek na budowe wywrociła się na drodze dojazdowej do działki. Glina i woda po kolana!Taką piekną mam droge dojadową. Tylko w łeb sobie strzelic..... A za nią zaraz jedzie ta belka i nie ma jak przejechac. Swietny film o polskich realiach moznaby było nakręcić. Nie ma co!!!

 

Pozdro dla wszystkich którzy suchą nogą mogą dotrzec do własnego wymarzonego domku i dla tych którzy grzęzną w błocie....

V.

 

No to niezła jazda :lol: ja na wiosnę tez utknęłem na naszej drodze dojazdowej osobówką i przy okazji wykopywania auta poznałem mojego sąsiada okazało sie ze jest równy gość :D , a odnosnie tej belki to niezła bela 24 x 18 proponuje zeby Ci ja wyrzeźbili (maszynowo) mi ciesla bedzie ja heblował i przy okazji wyrzeźbi z tym że nie robie podbitki tylko nabitke boazerii , tak nam sie wiecej podoba no i wychodzi w sumie taniej... :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

No tak, ta belka bedzie mocna :lol:, z tym że ja przedlużylam długość krokwi na niej leżących i odsunęłam kolumny od sciany domu o 50 cm. Chcemy mieć bardziej zadaszony taras, a samą podłogę tarasu wylewamy na min 4 metry od progu domu.

Okazało się , że gmina nic nie MUSI w sprawie utrzymania dróg i doprowadzenia ich do satanu używalności. Jazda niezła. Powiedzieli mi ze mogłam uważniej kupować działkę i cholerka mają rację! Teraz to już po herbacie :cry: Kupiła przy okazji jeepka małego i jakoś nim dojadę, ale pozostali.....??? Teraz u nas leje i od 3 dni budowa się nie posunęła ani o jedną dachówkę. A już mial leżeć kompletny dach na koniec września :roll: Zastanawiam się czy ciągnąć to dalej, czy zabić dachami i niech stoi, schnie i uklada się do wiosny. Ciągle zastanawiam się nad wielkością okna tarasowego. Co Wy na to? Planuje że będzie ono 270 na 250, a co tam raz sie żyje :lol: I wogóle moja okna są wielkie. W kuchni mam dwa o wymiarach 105 na 180. W wykuszu to samo, na dwa bloczki od podłogi.

Rozpisałam się ??...........

 

Pozdrawiam wszystkich

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o krokwie, tez bedziemy mieli wszystkie rzeźbione i nabitke zamiast podbitki (wlasnie juz 5 dzien popołudniami maluje impregnatem boazerie i mam juz dosyc ale jeszcze tylko 9 paczek... :lol: czyli jakies 4 dni... :cry: ) zastanawialismy sie czy to dobre rozwiazanie bo krokwie zawsze sie troche wyginaja w koncu to naturalny surowiec. ale dach wyglada duzo lzej i nie ma poźniej dodatkowych kosztow za podbijanie ( u nas żadaja juz 50-80 zł /m2... :o ) no i osy tez nie maja sie gdzie zagnieździć.

jesli chodzi o wyjscie na taras to zmniejszymy po weekendzie o 1/3 czyli 90 cm i na wysośc okna z gabineciku wowczas bedzie mozna przesunac grzejnik ze sciany szczytowej na tarasowa i jeszcze jakas kanapa sie moze zmiesci ,a tak byloby tylko 60 cm scianki wiec wszytko nachodzi na okno (w sensie meble do siedzenia :lol: ) my taras zrobilismy na 4 m głeboki i poszerzony pod okno gabiniku jak w ponizszej fotce jeszcze nie wiem dokąd wyjdzie nam zadaszenie obawiam sie ze nie do konca tarasu bo byłby ten daszek za nisko powinno byc min 2,2-2,4 m wysokosci od posadzki tarasu zeby było w miare jasno.(ogród mamy od północy) a cha i jeszcze zrezygnowalismy ze schodów wkoło tarasu i jest tylko jedno zejscie przy oknie z gabineciku a na tarasie zainstaluje w przyszłosci drewniane barierki.

 

http://images47.fotosik.pl/26/7c0a1966435a9ee1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Fotek z budowy mam masę, ale nie wiem jak to wklejać. Moge je zgrać na płytke i wysłać. Tak mi bedzie dużo szybciej i prościej.

Co do tarasu, to my też wyciągnęłiśmy go na 4 m i przedłużyliśmy do końca sąciany tylko tak pod skosem go wykończyłam. Narazie sznurkiem :lol: My nie tworzymy pokoju na dole tylko będzie otwarta przestrzeń. Okno w tzw "gabineciku też mam wielkie , na dwa bloczki od podłogi i 180 wysokie. Nie jesteśmy zwolennikami stawiania mebli pod ścianą więc nie przewidujemy z tym kłopotu. Ten jak piszesz "gabinecik" u nas będzie pokojem tv z dwoma wygodnymi fotelami, a przed kominkiem bedzie stała duuuuża kanapa, a może narożnik, z dużą ławą i to wszystko.

100mkw podbitki, boazerii malowałam przez 4 dni (dwukrotnie). Jest co robić, ale uwierz mi,że po położeniu i tak kwalifikuje sie do ponownego trzeciego już przemalowania. Jesteśmy na etapie ukladania dachówki (dachówka grafit, podbitka palisander), lecz majster teraz pracuje sam, więć.... może w kwietniu skończy :cry: Masakra!. Poza tym z powodów ulewnych deszczy nie można było na budowę wjechac przez dwa dni. Ogrzewanie chcemy podłogowe na dole, wieć nie musimy sie matrwić o miejsce na ścianach na kaloryfery. Schody wylewane. teraz mam ażurowe i drewnianie, więć to będzie jakaś zmiana.

Generalnie to ciężki okres ba budowanie i wykańczanie. Zazdroszczę tym wszystkim, ktorzy mają ekipę na budowie i widać z dnia na dzień postępy.

I tym optymistycznym akcentem....

Pozdro

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szczególy jesli chodzi o zdjecia to tez mialem problemy ale mozna sie posluzyc serwisem fotosik.pl i tam poprowadzi Cie program jak po sznurku jak wklejac zdjecia i pozniej tylko wysyla sie linki do danego zdjecia i pojawiaja sie na forum. Mierzylem wczoraj taras i mamy jednak 3 m głebokosci a nie tak jak myslalem (coz tyle zmian to sie pogubilem) a ekipe to pilnuje codziennie po pracy bo ciezko bylo na poczatku (lubili popic ale poprzez odpowiednie argumenty wzieli sie w koncu za porzadna prace... :lol: ) ,troche bledów im wychwycilem i na szczescie w pore bo mozna bylo poprawic .

My schody jednak zrobmy betonowe bo zalezy nam na skrytce pod schodami .

pozdrawiam i powodzenia!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Tak my też będziemy mieć schody wylewane, a co do skrytki to jeszcze nie postanowiliśmy. Ja po pracy nie moge pilnować robotników, bo już ich nie ma. Najpierw mieli pracować do 16 w soboty rownież. Po miesiącu postanowili zrezygnować z sobót, przedlużając pracę do 17, a teraz pracują do 16 a w sobotę odpoczywają. Nawet nie wiem czy dzisiaj są bo nie maja telefonu :roll: Na szczęście nie piją alkoholu. A ja im własnoręcznie pchałam po wybojach przyczepkę kempingową, by mieli gdzie sie przebrać i w ludzkich warunkach zjeść. Ręce opadają. Jakby jedli siedząc w samochodzie to by im sie spieszyło, a tak to nawet poleżeć można.....

 

Co tam, oby do wiosny, a potem.... jak ruszy :lol:

Pozdro

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż zero szacunku do inwestora :-? jedyna motywacja jest na szczeście to że to my trzymamy kasę :lol:

Ja mojej ekipie kupiłem blaszak (garaz) nowiuteńki i mial byc w sumie głównie do przechowywania cenniejszych narzedzi i materiałów ale stał sie głównie barakiem socjalnym :roll:

ponizej wklejam troche aktualnych fotek.

 

http://images44.fotosik.pl/26/a7c8ef12627acc62.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/26/481a200e51ba1063.jpg

 

wreszcie zaczyna byc widac troche dachu... :D

 

http://images24.fotosik.pl/291/d8d8ea97cec0bae0.jpg

 

i taras zaczyna też jakoś wyglądać...

 

http://images25.fotosik.pl/290/335345ccc7c638c4.jpg

 

wejście ma być w tym tygodniu oraz schody na pietro , jak na razie wchodzimy po drabinie przez okno... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz jak burza!!

Pewnie prędziej od nas sie wprowadzicie. A moi budowlańcy jakby wyczuli moje zamiary zamiany ekipy, bo wczoraj było ich aż czterech. Takiego tłoku to od początku budowy nie pamiętam. Ponoć mają do czwartku przykryć dach, poza obróbką kominów i daszkiem nad tarasem, ktorego nadal nie ma. Zazdroszczę Wam tarasu a takim stanie.... U mnie na pocieszenie są już ścianki działowe na górze. Na dole jeszcze ich nie ma, bo tez nie ma chudziaka wylanego. A ten dopiero będzie jak rozprowadzona zostanie kanaliza. Moi budowlańcy schodów nadal nie wylali, ale opracowali inny patent. W miejscu gdzie mają być okna nad częścią garażową (garderoba i pralnia) jest wielka dziura, a do niej prowadzi pomost, przez ktorego sie wchodzi na piętro, nosi bloczki, jeździ taczką itp. Drabina odpoczywa. Dość wygodne wejście. Fantazji to im nie brak :lol:

A nacięcia na krokwiach mamy takie same. Tylko kolor inny.

Wyśle Wam parę fotek na prywatnego maila, bo coś ten fotosik mi nie wchodzi...

Pozdro

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka dzieki za fotki widze ze budujesz sie w szczerym polu , troche Ci zazdroszcze ,bo bedziesz miala zupelny spokój tylo to troche bezdroże ale można sie do wszystkiego przyzwyczaić :-?

Zaciekawiły mnie natomiast okna w twojej kuchni ,sa tak nisko, czy przenieśliście kuchnie w inne miejsce ?, jesli chodzi i usuniecie scianek miedzy salonem a gabinecikiem to daje to niezły efekt... ja troche żałuje ze nie poszerzylismy domu od strony salonu bo jeszcze by weszło z 0,5 m na działce i salon byłby troche wiekszy ,ale jest jak jest za to mam poszerzony o 0,5 garaz i duzo to dało (teraz mam w domu 3 m szerokosci garaz i ledwo moge otworzyc dzrzwi od auta :lol: )

Moja ekipa od murarki planuje skonczyc w tym tyg. ale juz mieli miec koniec do 31 października :lol:

pozdrawiam i zycze powodzenia w budowie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Masz rację w szczerym polu się budujemy, choć to jest tylko 6 km od centrum Gorzowa. Ale by dotrzeć do środka wsi, to jet nie lada wyzwanie, tym bardziej że nie ma nawet kiepskiej drogi i nie będzie. Przez 2 lata min mamy spokój. Tylko my i sąsiedzi. Szkoda że nie graniczący z naszą działką, bo możnaby wykopać wspólną studnię, założyć dwa hydrofory i po sprawie. A wówczas, niech miasto i 10 lat buduje wodociąg :lol:

Kuchni nie przeniosłam. Nasze wszystkie okna na parterze są tak nisko posadowione, te w wykuszu, i w pokoju tv też. A kuchnię umebluję w ten sposób, że tę ścianę przedpokojową zabuduję szafami, lodówką, piekarnikiem w górę i w bok, a na środku postawię dużą wyspę z płytą indukcyjną i zlewem. I to wszystko. Pod oknami nie będzie mebli. No przecież nie musi być "typowo" :wink: A łazienkę przenoszę do pokoju balkonowego nad wejściem do domu, z wanną naprzeciw okna, dwoma umywalkami i kabiną! A co :roll: Choć w części zrealizuję nasze marzenia o salonie kąpielowym. Z łazienki będzie zejście nad garaż i tam przodem do skosu, postawię wc i bidet. W skosie będzie okno połaciowe. Na plecach wc i bidetu będzie ścianka a za nią pralnia. A dalej już tylko garderoba.... Oby udalo się to zrealizować!

My garaż poszerzyliśmy o 1 metr i teraz ma 4,15 szerokości i jak zauważyłeś na zdjęciach, mamy wyjście z pomieszczenia gospodarczego na ogród. Wy chyba też?

Dzisiaj zrobie świeże zdjęcia to Wam wyślę.

 

A tymczasem odpoczniemy od budowy i wybieramy się do stolicy na "Upiora w operze".

 

Pozdrowionka

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,to dorzuce kilka nowych fotek , w miedzy czasie musialem niestety sie rozstac z ekipa budowlaną :cry: (rozpili sie do oporu... :x i zaczeli przez to robic fuszerki wieksze niz zwykle :-? ) no i troche jeszcze pozostało do wykończenia.... :( na szczescie ciesla jest naprawde dobrym fachowcem :p

tak wyglada domek od przodu,

 

http://images34.fotosik.pl/401/72f77d4e482c1ba8.jpg

 

od tyłu,

 

http://images31.fotosik.pl/401/c927e74b491c7eb6.jpg

 

łazienka wyszła całkiem spora,

 

http://images32.fotosik.pl/400/0132137c38aecdb2.jpg

 

jedna z sypialni,

 

http://images47.fotosik.pl/31/d5c36d2510c3c0df.jpg

 

zadaszenie tarasu,

 

http://images34.fotosik.pl/401/3f75a1e646724f9a.jpg

 

no i stryszek (najwiecej nas zaskoczył ,ze taki duzy ...)

 

http://images49.fotosik.pl/31/1045643fa938f236.jpg

 

przepraszam za jakosc zdjec ale woze ze soba roboczy aparat no i tak to pozniej wyglada... :lol:

pozdrawiam wszystkich!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących to cacko jakim jest APS 161 :)

Planuję na wiosne rozpocząć moją przygodę z budowaniem własnego domku wg. w/w projektu.

 

Jest to bardzo fajny projekt - nawet po konsultacji ze znajomym architektem, który jest sceptycznie nastawiony do takich gotowych projektów, uznał że jest to bardzo dobry projekt.

 

co palnuje zmienić w swoim:

- brak okiem od strony garażu - aby zmieścił mi sie na działce :)

- brak spiżarki

- usunięcie ściany pomiędzy salonem a kuchnią - w planach blat wysunięty na kształt barku lub na środku kuchni wyspa z dostawionym stołem w salonie który w razie potrzeby można odsunąć i zmieścić wiekszą rodzinkę :)

- usunięcie sciany pomiedzy salonem a gabinetem - otwarta przestrzeń - jedynie przy kominku z 50 cm sciany aby wkomponować kominek

- w miejscu w/w usuniętej ściany stanie jedynie ścianka z regipsów do wysokości powiedzmy 120-140 cm i szerokości wystarczającej na powieszenie TV LCD

- w gabiniecie na ścianie od kotłowni wbuduję kabine sauny - kosztem kotłowni o jakiś 1 metr - w gabinecie przez całą długość ściany z kotłownią postawię ściankę szkieletową tak aby w rogu od okna zmieściła mi się deszczownica po wyjściu z sauny - w tej ścianie jedynie zasuwane wejście do mini spa - a cała sciana np z otoczaka - reszta gabinetu - wygodne fotele lub lezaki - biblioteczka

- zamiast okna w gabinecie drzwi balkonowe i okna od podłogi do wys. drzwi - podobnie jak w salonie

- taras przedłużam do końca ściany gabinetu

- część tarasu przylegającej do gabinetu przyszłościowo zabuduje tworząc ogród zimowy - fajnie bedzie wyjść z sauny i poleżeć na leżaku patrząc jak z oknem lezy śnieg a wokoło nas tak zielono :)

- strych na garażem - częśc na mini gabinet i na garderobę

- wentylacja mechaniczna z rekuperatorem

- ogrzewanie podłogowe na dole - góra zwykłe grzejniki poza łazienką - kocioł gazowy kondensacyjny

- ewentualnie kominek z płaszczem wodnym - odradzają taka opcje - lepiej zwykły

- myslałem jeszcze o zgrabnej kozie ( przeszklonej) w tym rogu gabinetu gdzie od strony salonu stoi kominek lub o kominku z szybami po dwóch stronach paleniska

 

mam pytanie do szcześliwców którzy juz mają swój piekny APS 161 na wykończeniu - jaką posiadają wentylację ??? czy projekt zawiera projekt wentylacji mech. ??

drugie pytanie - jaka wysokośc wychodzi przy sklepieniu dachu licząć od sufitu poddasza - wg mnie tam jest sporo miejsca aby zrobić coś na wzór antresoli lub strychu - czy w najwyższym punkcie mozna stanąc bez problemu ???

trzecie pytanie - czy w sypialni - tej z lukarną i balkonem przed wejściem - mozna zrobic sufit skośny - czyli idący tak jak krokwie - przez co optycznie podwyższy się nam pomieszczenie?

 

p.s. jak patrze na Wasze domki na fotkach to czysta zazdrość mnie ogarnia - żeby mieć już tak stan surowy zamkniety :roll:

 

jeżeli mogę spytać jak cenowo wychodzi taki domek na stan surowy otwarty bez robocizny - czyli za same materiały ???? ja planuję budować z betonu komórkowego a na fotkach widze większość buduje z ceramiki :(

czy kosztorys który mozna zakupić z projektem jest pomocny i miarodajny czy dac sobie z nim spokój - bo jeszcze nie zamówiłem projektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no śmiale plany norbiwolow chetnie bede ogladał Twoje fotki z budowy na wiosne, projekt jest faktycznie dosc zgrabny i wykorzystana jest dobrze powierzchnia , ja jesli bym mial jeszcze raz zaczynac poszerzyłbym jednka o ok. 1m salon z kuchnia poza tym garaz (poszerzylismy go o 0,5 m i jest O.K.) jesli chodzi o daszek nad kaferkiem do góry to nie bardzo mozna zrobic wyzszy sufit ,bo sa jętki we więźbie które trzymaja tą konstrukcję... :roll:

wysokosc strychu nad piętrem ma ok. 1,6m przynajmniej u mnie tyle wyszło..

W projekcie jest wentylacja mechaniczna dołaczona, natomiast jesli chodzi o kontakt z biurem Archi projekt to jest mizerny nie ma co liczyc na kosztorys z ich strony wydobycie dodatkowych informacji poza ujetymi w reklamie projektu graniczy z cudem. przede wszystkim w projekcie jest strop Akermana który warto zamienic na Terrive przynajminiej tak wiekszosc budujacyhc zrobiła (taniej i szybciej) my podnieślismy też scianke kolankową o 1 pustak (25cm) i myślę ze był to dobry pomysł zwiększyło to zdecydowanie powierzchnie użytkową poddasza.

 

wrzucam kilka skanów przekrojów moze to cos Ci pomoze... :D

 

 

http://images48.fotosik.pl/12/d08d2c9abe8f1cefm.jpg

 

http://images34.fotosik.pl/365/65c027db595c6fc0m.jpg

 

Powodzenia!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...