Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

My też rezygnujemy z zadaszenia nad tarasem jest to bardzo niebezpieczne w bardzo wietrzne pogody poprostu podrywa dach. Znajomi mają podobne zadaszenie nad tarasem i zastanawiaja sie nad zlikwidowaniem go.

My po ociepleniu budynku zamontujemy markizę doś dużą by chroniła przed promieniami slońca.

 

a czy na to trzeba miec pozwolenie od biura projektowego aby usunąc ten daszek ???

 

i jak z tymi fundamentami - ile betonu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

NO I MAM PROBLEM !!!!!!!!

 

ostatnio przeglądałem setny katalog z projektami i w oczy rzucił mi sie jeden projekt - bardzo zblizony do naszego apiska 161 - zaryzykowałbym stwierdzenia że nawet ładniejszy :) z doświetloną klatką schodową - sporych rozmiarów garderobą przy wejściu - jedynie bez wykusza :(

 

zwie się Koralgol 2 i wygląda tak:

 

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/rzuty/koralgol_ii_1032_zoom.gif

 

PARTER:

 

1. wiatrołap - 3,2 m²

2. hol - 10 m²

3. kuchnia - 8,1 m²

4. aneks jadalny - 3 m²

5. pokój dzienny - 23,5 m²

6. schody - 5,2 m²

7. pokój/gabinet - 9 m²

8. łazienka - 3,4 m²

9. garderoba - 4,9 m²

10*. pom. gospodarcze - 5,4 m²

11*. garaż - 17 m²

 

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/rzuty/koralgol_ii_1033_zoom.gif

 

PODDASZE:

 

12. hol - 8,4 m²

13. sypialnia - 11,1 (12,7) m²

14. sypialnia - 12,2 (16,6) m²

15. sypialnia - 10,2 (14,3) m²

16. łazienka - 6 (8,2) m²

17. garderoba - 1,4 (4,4) m²

18. sypialnia - 12 (14,8)

 

a tak wygląda z zewnątrz :

 

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/koralgol_ii_1151.jpg

 

zmieniłbym pare lokalizacji okien i drzwi tarasowych, dodatkowe drzwi z kotłowni na tyły domu - ale tak poza tym całkiem fajny domek :) co o nim sądzicie ????? koszt budowy pewnie zblizony ???

 

http://www.extradom.pl/grafiki/4746/elewacja_front.jpg

 

jesze nie kupiłem projektu apiska 161 i teraz ma dylemat co wybrać :) może zauważycie jakieś błedy projektowe które zniesmaczą mnie do tego projektu :) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pokój dzienny jest mniejszy, więcej bendzie okien dachowych. Bardzo fajny domek podobny do APS 161 ale mnie się podoba APS dlatego że mogę zrezygnować ze ściany między pokojem a salonem i mam dużą przestrzeń i chyba tak zrobię. A w tym projekcie nie ma szans zlikwidować ściany. Ale to zależy od gustu. Ja z dniem kupna projektu nie szukam innych domów. Ale nad tym domkiem warto się zastanowić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pokój dodatkowy na parterze chce wykorzystac jako mini spa - wstawic kabinę sauny i natrysk plus lezak - ewentualnie jakoś zgrabnie połączyć z wc na dole - i w tym pokoju zrobic durze drzwi balkonowe z wyjsciem na "śnieg" po seansie w saunie :) nie wiem tylko czy ten pokoik nie jest za wąski na kabinę 2 osobową :/

 

salon faktycznie troszke mniejszy bo nie ma wykusza - coś za coś - tym samym nie bedzie tam mostka cieplnego :)

 

ogólnie bardzo podoba mi sie bryła budynku jak i rozplanowanie wnetrza - na dniach staję się pełnoprawnym właścicielem działki i trzeba bedzie zrobic kolejny krok jakim jest kupno projektu a tu zonk :) co wybrać

 

jakie jeszcze wady wpadły Wam w oko ???? z góry dzięki za odp.

Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeanalizowałm ten projekt i zdecydowanie NIE!

Po pierwsze salon za mały 24 mkw to zbyt mało. Jadalnie masz w kuchni. Goście patrzą na gary, 12 metrów kuchni i jadalni to też kliteczka. W APS możesz oddzielić jadalnię od kuchni np, drzwiami przesuwanymi częściowo przeszklonymi. Ja np nie potrzebuje dodatkowego pokoju na parterze więc nie stawiałam ścian (jest przestrzeń na całym parterze). I uwierz, że jeśli chodzi o metraż to szału nie ma! Inaczej wygląda ta przestrzeń na projekcie, inaczej w rzeczywistości. Garaż jest stanowczo za mały. Ja w APS-ie poszerzyłam go o 1 metr. Brak wykuszu, który dodaje uroku bryle. Brak zadaszenia trasu, co w lecie jest istotnie, Prawda, że można zaistalować markizę, ale..

Jak masz możliwość to odwiedz stawiane już domki wg projektu APS 161 i tego Rumcajsa, pomaga!

 

Tak czy siak wszystko to sprawa gustu i potrzeb. Ja bym nie zamieniła projektów.

 

Na mojej budowie prace ruszyły. Majster szaluje schody, nareszcie!

Pozdrawiam

V&B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pokój dodatkowy na parterze chce wykorzystac jako mini spa - wstawic kabinę sauny i natrysk plus lezak - ewentualnie jakoś zgrabnie połączyć z wc na dole - i w tym pokoju zrobic durze drzwi balkonowe z wyjsciem na "śnieg" po seansie w saunie :) nie wiem tylko czy ten pokoik nie jest za wąski na kabinę 2 osobową :/

 

salon faktycznie troszke mniejszy bo nie ma wykusza - coś za coś - tym samym nie bedzie tam mostka cieplnego :)

 

ogólnie bardzo podoba mi sie bryła budynku jak i rozplanowanie wnetrza - na dniach staję się pełnoprawnym właścicielem działki i trzeba bedzie zrobic kolejny krok jakim jest kupno projektu a tu zonk :) co wybrać

 

jakie jeszcze wady wpadły Wam w oko ???? z góry dzięki za odp.

Norbert

 

Witaj,

My zaczynamy budowę (około czerwca) Koralgola II 2g - wersja z podwójnym garażem.

Już kupiłem projekt i się adoptuję, wielkich zmian nie robimy - chociaż garaż jest podówjny to i tak go poszearzamy o 1,5 metra - zamiast jednej wielkiej bramy 4,5m dajemy dwie po 2,5 metra - zwiekszy się kotłownia i pomieszczenie gospodarcze (w wersji z jednym garażem nie ma).

Pokoik o którym wspominasz ma 2,11 metra szerokości.

Planujemy zminić wyjście na taras - będzie w tym miejscu co jest teraz okno i wtedy zrobimy zadazsenie tak jak APS 161 :D

Nad garażem (dużo miejsca) robimy pralnię, suszarniię, dużą garderobę i tzw. strych.

Żaden projekt nie jest idealny (chyba że robiony indywidualnie) ale wydaje mi się, że Koralgol jest ok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej budowie prace ruszyły. Majster szaluje schody, nareszcie!

Pozdrawiam

V&B

 

No to gratuluje!!! :lol: wchodzenie po drabinie przez okno tez przerabialem :lol:

Moj ciesla wyszalował schody pieknie...tylko sie troche pomylił i jak sprawdzalismy z Kierbudem juz po wylaniu schodów okazało sie ze pierwszy stopien jest o 4 cm za wysoki :evil: no i musze w wyniku tego malego bledu podwyzszac posadzke na dole i zmienic zamowiony rozmiar okna na taras , na szczescie nie ma tego zlego .... bede mial ocieplona posadzke jak w domu pasywnym (17 cm styropka) :p tylko wszystkie dzrzwi na dole beda teraz pasowane na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pokój dodatkowy na parterze chce wykorzystac jako mini spa - wstawic kabinę sauny i natrysk plus lezak - ewentualnie jakoś zgrabnie połączyć z wc na dole - i w tym pokoju zrobic durze drzwi balkonowe z wyjsciem na "śnieg" po seansie w saunie :) nie wiem tylko czy ten pokoik nie jest za wąski na kabinę 2 osobową :/

 

salon faktycznie troszke mniejszy bo nie ma wykusza - coś za coś - tym samym nie bedzie tam mostka cieplnego :)

 

ogólnie bardzo podoba mi sie bryła budynku jak i rozplanowanie wnetrza - na dniach staję się pełnoprawnym właścicielem działki i trzeba bedzie zrobic kolejny krok jakim jest kupno projektu a tu zonk :) co wybrać

 

jakie jeszcze wady wpadły Wam w oko ???? z góry dzięki za odp.

Norbert

 

Witaj,

My zaczynamy budowę (około czerwca) Koralgola II 2g - wersja z podwójnym garażem.

Już kupiłem projekt i się adoptuję, wielkich zmian nie robimy - chociaż garaż jest podówjny to i tak go poszearzamy o 1,5 metra - zamiast jednej wielkiej bramy 4,5m dajemy dwie po 2,5 metra - zwiekszy się kotłownia i pomieszczenie gospodarcze (w wersji z jednym garażem nie ma).

Pokoik o którym wspominasz ma 2,11 metra szerokości.

Planujemy zminić wyjście na taras - będzie w tym miejscu co jest teraz okno i wtedy zrobimy zadazsenie tak jak APS 161 :D

Nad garażem (dużo miejsca) robimy pralnię, suszarniię, dużą garderobę i tzw. strych.

Żaden projekt nie jest idealny (chyba że robiony indywidualnie) ale wydaje mi się, że Koralgol jest ok :lol:

 

ja niestety mam małą działkę i nawet do końca nie wiem czy mi sie koralgol wpasuje jakby co :)

czy ten salon faktycznie jest taki mały jak sugeruja niekóre wpisy???

co do kuchni jadalni to ja max usunałbym scianke dziląca ją od salonu a - stał by jedynie kominek narożny i od niego odchodziła lada kuchenno barowa

wyjscie na taras z tyłu a nie z boku

odwrotny ciąg schodów aby w pokoiku ( gabinecie ) pod schodami zabudować kabine sauny - boje sie że ten pokoik jest za wąski na mini spa - może jakies sugestie ???

czy garaż nie jest za waski - nie bede po bokach stawiał rowerów ale tak aby swobodnie wysiadac z dwóch stron - jest szansa ???? - sciana boczna od garażu bez okien - 3m do granicy działki - czy sypialnia nad garażem bedzie dostatecznie doswietlona przez powiedzmy 4 okna połaciowe - 2 po każdej stronie dachu ????

dzięki za porady i sugestie - tak jak piszecie - nie ma idealnego projektu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon największy może nie jest ale dla nas wystarczający, ogólnie nie szukamy dużego domu - tylko funkcjonalnego.

Przy schodach zwróć uwagę, że przy odwrotnych schodach na poddaszu będziesz wchodził na drzwi od łazienki jak ktoś otworzy znienacka to można w facjatę zarobić :lol:

Ściankę z kuchni też chyba troszke zmniejszymy, co do kominaka narożnego to musisz pokombinować z kominem - kwestia wyszystki - komin trzeba by zamienić miejscami z wentylacja i wyczystkę zrobić w holu - ogólnie to trzeba być czujnym :evil: diabeł tkwi w szczegółach.

Co do garażu to nie wim, u mnie będzie podwójny.

W zasadzie okien połaciowych powinno sie dawać jak najmniej (mostki termiczne) ale jak rozumiem likwidujesz okno nad garażem, to cztery połaciówki wystarczą a chba nawet trzy bedą oki.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja buduje ten dom na podkarpaciu.Dokładnie w Starej Wsi.Jest to miejscowość na trasie między Rzeszowem (50 km) a Ustrzykami Dolnymi(80km). [email protected]. Budowę rozpoczeliśmy 2007 roku. Postawiony jest z "maxa" pokryty blachodachóką kolor czarny mat. Zdjęcia dołącze wkrótce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...