Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

Zwróć przede wszystkim uwagę na terminy ukończenia kolejnych etapów. Mój bank bardzo tego pilnuje)Multibank) i ważne jest też dobre określenie wysokości kolejnych transz (prace=pieniądze) czyli adekwatne określenie stosunku wykonanych prac do ich ceny. Ja miałam źle oszacowaną wartość kolejnych etapów i w pewnym momencie skońxczyły mi sie pieniądze, a nie zamknęłam zakreślonego etapu prac. Bank nie chciał mi wypłacić kolejnej transzy, ani przelać choć części brakującek kwoty z III transzy, bym mogła ukończyć II etap. Musiałam kombinować kasę, zamknąć etap i dopiero mi wypłacili pieniądze. Miesiąc przestoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nareszcie zakończyliśmy zbieranie wszelkich warunków przyłączeniowych i mogliśmy złożyć nasze projekty wraz zwnioskiem o pozwolenie na budowę. Czeka nas teraz co najmniej miesiąc zanim otrzymamy pozwolenie. W kwietniu liczymy,na to, że będziemy mogli ruszyć z fundamentami.

Podziękowania za pokazanie nam swego pięknego domu, chcielibyśmy już być na tym etapie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja buduje ten dom na podkarpaciu.Dokładnie w Starej Wsi.Jest to miejscowość na trasie między Rzeszowem (50 km) a Ustrzykami Dolnymi(80km). [email protected]. Budowę rozpoczeliśmy 2007 roku. Postawiony jest z "maxa" pokryty blachodachóką kolor czarny mat. Zdjęcia dołącze wkrótce :)

Witam, jedno pytanie bo się zgubiłam, budujesz Koralgola czy APS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że wprowadziłem zamieszanie w poście wtapiając w dyskusje projekt koralgola 2 :)

 

osobiście przekonałem się do koralgola i chyba jednak ten domek bede budował - po małych zmianach oczywiście :)

 

pozdrawiam wszystkich budujących !!!!

 

To proponuje zebys stworzyl forum budujacych Koralgola :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jestem w trakcie budowy APS 161 tzn. mamy fundamenty na wiosnę ruszamy do góry. Chętnie obejrzałabym w realu wybudowany apsik - jeśli ktoś zaprosi. Mieszkam w okolicy Brzozowa - podkarpacie. Po obejrzeniu waszych zdjęć nasuwa mi się kilka rozwiazań bo mam pewne wątpliwości co do funkcjonalnośi czy tez ustawności.

 

Czekam na zaproszenia :D . Będę wdzięczna.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

My też zakupiliśmy projekt APS 161. Jestesmy na etapie adaptacji. Jesli chodzi o wymiary wszystkich pomieszczen, to zamieścił je na skanach 'tomkrzysiek' (na 3 stronie tego forum, post z zdnia 20 wrzesnia 2008). Jestesmy Mu za to bardzo wdzięczni. Pomogły nam one w podjęciu decyzji co do projektu, a rozważaliśmy wiele. Dziękujemy również za zdjęcia wszystkich APSIKÓW.

Dziękujemy, do usłyszenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!ja tez zamiezam budowac aps 161!projekt juz mam ale chce go troche pozmieniac!czy ktos mi moze powiedziec ile czasu czeka sie na adaptacje projektu i jakie to sa koszty!głownie chodzi o poszerzenie garazu i kotlowni oraz podpiwniczenie pod czescia domu!

 

dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałam maila do Archi-projekt z pytaniem o wersję dwustanowiskową i otrzymałam odpowiedź, że projektant wprowadzi nam taką zmianę o biuro wyda zgodę bezpłatnie. APS 161 wydaje się być bardzo funkcjonalny a z dwustanowiskowym garażem jak na moje potrzeby jest idealny!

Pozdrawiam

paula26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

złożyliśmy już dokumenty o pozwolenie na budowę.

Adaptacja projektu wraz z gromadzeniem potrzebnych papierów trwała miesiąc.

Zmiany, które zrobilismy to: poszerzenie garażu i kotłowni o 1m oraz wydłużenie kotłowni o 80cm.

Po zmianach garaż ma teraz powierzchnię 24,5m, a kotłownia urosła do 11,6m.

Strych nad tymi dwoma pomieszczeniami zwiekszył sie do ok. 37m liczonych po podłodze.

Podniesiemy jeszcze ścianę kolankową o jeden pustak, ale tego nie trzeba rysować w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do osób podwyższających ściankę kolankową: zwiększaliście ją na całym dachu, czy tylko nad częścią mieszkalną zostawiając pokój nad garażem bez zmian?

Sami planujemy podnieść całość (bez zaburzenia bryły), ale może ktoś rozważał/zdecydował się na takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do osób podwyższających ściankę kolankową: zwiększaliście ją na całym dachu, czy tylko nad częścią mieszkalną zostawiając pokój nad garażem bez zmian?

Sami planujemy podnieść całość (bez zaburzenia bryły), ale może ktoś rozważał/zdecydował się na takie rozwiązanie.

 

Sciane kolankowa podnieslismy na calosci równo w przeciwnym razie dach nad

strychem nie zejdzie sie z przodu domu z pozostałą powierzchnia dachu i bedziesz miec dodatkowe koszty, np. dodatkowe dachowki krawedziowe , dodatkowe opierzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...