Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas murarz 36 tys. Chyba trochę drogo ale fachowiec z polecenia, solidny i kompleksowy. W cenę wchodzą:

-roboty murowe i betonowe

wykop (robimy podpiwniczenie częściowe ok.40 m2)

-schody betonowe wewnętrzene i wejściowe

-izolacja powilgociowa i termiczna ścian fundametowych

-chudy beton

-kominy nad dach z klinkieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas murarz 36 tys. Chyba trochę drogo ale fachowiec z polecenia, solidny i kompleksowy. W cenę wchodzą:

-roboty murowe i betonowe

wykop (robimy podpiwniczenie częściowe ok.40 m2)

-schody betonowe wewnętrzene i wejściowe

-izolacja powilgociowa i termiczna ścian fundametowych

-chudy beton

-kominy nad dach z klinkieru

cena dosc dobra a jaki robicie strop tak jak w projekcie czy terrive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wiosennie Beatę i Zbyszka! Wypatrywaliśmy Was! Gratulujemy postępów w budowie. Domek jest śliczny. Wasze zdjęcia utwiedzają nas w przekonaniu, że trafnie wybraliśmy projekt. My niestety jesteśmy ciągle na etapie papierologii.

Mamy pytanie, czy i o ile zwiększaliście ścianke kolankową i czy na całości? ( W którymś z postów pisaliście, że o pół pustaka, ale ja jakoś tego nie widzę)

Ile ma ona w pokojach dziecinnych już po wylaniu podłóg?

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiamy wszystkich! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie!

Ogrzewanie podłogowe już zamontowane. Do ogrzania domu przewidzieliśmy piec gazowy jednofunkcyjny Hoval, kominek z płaszczem wodnym i solary. W firmie zrobili projekt i z wyliczeń im wyszło, że dwa powinny wystarczyć, więc będą dwa.

B&R ściana kolankowa w pokojach dzieci po wylaniu podłóg ma wysokości 65 cm. nad częścią mieszkalną wszędzie podnieśliśmy ją o 17 cm. Nad garażem to przyznam się, ze nie wiem bo nasz majster robił więcej a potem coś zbijał. Jutro będę to mogę zmierzyć.

tomkrzysiek meble w salonie to bardzo ważna sprawa, stół musi być duży a krzesła wygodne. Nasze już wypróbowane i się sprawdzają oczywiście do czasu..

:wink: Bardzo byśmy chcieli latem mieszkać już w domku, zobaczymy może się uda

Pamiętam jak oglądaliśmy zdjęcia gawlir30, tak bardzo mi się ten domek podobał, teraz patrze na nasz podoba mi się coraz bardziej :oops: jest OK. Zastanawiamy się tylko jak zabudować to pomieszczenie pod chodami żeby było ładnie i funkcjonalnie. : :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zabudowalismy skrytke pod schodami , jak zdaze to pstrykne fotki w tym tyg. i Wam podesle , skrytka malutka ale zawsze cos sie tam schowa ...np rura od odkurzacza centr. lub jakies domowe przetwory (skrytki w kuchni nie zrobilismy)

U nas instalatorzy juz koncza zakladanie kanalizy i centralnego , woda tez juz prawie na wykonczeniu , podłogówke beda robic po Świetach.

Jako zródło ciepla mamy miec kocioł kondenast Viessman Vitopend 100 + zasobnik 150 l. oraz zamiennie kocioł weglowy Galmet 14 Kw ze sterowaniem nadmuchem gaz dopiero dociagna do naszego ogrodzenia w październiku (jakies 6 m od płotu :roll: :D -tak działa gazownia)...

 

No ale za to wreszcie sie dorobilismy kominów... :lol: i mamy na nowo wylany taras (poprzeni musialem skuć tak mi ekipa zrobiła...:evil: )

dekarz zaczyna za 2-3 tygodnie , juz sie nie moge doczekac bo bez dachówki to jakos tak dziwnie wygląda ... :cry:

 

http://images38.fotosik.pl/96/16cb0599109a3abcm.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/96/a70f57165cbc1770m.jpg

Pozdrawiam Wszystkich budowniczych Apsików .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak robocizna u Was tańsza... :roll: tylko ze ta kwota to chyba bez ocieplenia? :o

Ja oszczedzam jak sie da ale przypuszczam ze zeby dojsc do Waszego poziomu to jeszcze wyjdzie ok.35-40(posadzki,dekarz,i polowa instal: wod.,c.o. ,kan. i gaz) tys. czyli w sumie 275-280 tys. , kasa leci jak woda :cry: ale co zrobic zebym chociaz mogł sobie wziasc miesiac urlopu mozna by troche samemu porobic :-? , chyba tylko poddasze latem sam bede ocieplał no i panele na podłoge tez poloże a poza tym nie ma czasu na wiecej wiec trzeba płacic.

Tynki tez mamy reczne i tez wynegocjowałem 15 zł./m2 ale wyszlo ok. 8,5 tys. za robote (scian kolankowych nie tynkowlismy -tam bedzie płyta gipsowa przyklejona)

A ile u Was wyjdzie za zakup drzwi wewn. i zewn. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest powierzchnia takich tynków tradycyjnych cementowo wapiennych. Czy jest tak gładka jak przy gipsowych?

Powierzchnia wyszła ponad 400 m2 (nie pamietam juz dokladnie) oczywiscie te tynki nalezy pozniej szpachlowac gipsem , chyba ze ktos akurat jest zwolennikiem bardziej szorstkiej sciany.. :roll: Mozna oczywiscie zastosowac tnki maszynowe gipsowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te 260 to już wliczyliśmy koszt materiału do ocieplenia, bez robocizny. Za robociznę będzie 8.000. Nam prawie cały domek stawia jeden pan. Tylko do posadzek, okien, elektryki, no i cała hydraulika i piece to inne firmy robią. Budowlańcy maja coraz miej pracy, to zawsze można coś stargować. On u nas od maja 2008 roku siedzi. Woli taniej coś zrobić niż konkurencje wpuścić. My sami też nic nie robimy, ktoś musi to wszystko utrzymać. :lol: :lol:

Dowiadywaliśmy się i tak schody dębowe coś koło 7.000, położenie glazury 55 za metr. Robocizna będzie coraz tańsza bo budowy się kończą, a mało kto rozpoczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...