Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

Od kilku dni czytam o blachodachówkach i już kręci mi się w głowie!!! Z tego co wydedukowałam to najlepsze są blachy z szwedzkim stalowym rdzeniem: czyli wg moich ustaleń to plannija, rukki, budmat,bratex..... A wy co o tym myślicie?

 

Jutro coś ci napisze, mam kolegę, który robi więźby dachowe, spytam go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie i widzisz, ja o stropie i innych rozwiązaniach nie miałam pojęcia, a żaden ze znawców tematu mi nie podpowiedział i wyszło jak wyszło. Trudno trzeba coś pokombinować teraz. A zejscie do garażu mam jeszcze krótsze. Też masakra. W czwartek OKNA!!! A potem to juz z górki :wink:

V.

 

Zastosowalaś strop typu filigran? Terriva też nie jest idealnym rozwiązaniem.

Główne zalety to prosty i szybki montaż, ale zdążyłem się już nasłuchać i naczytać, że na suficie będą widoczne pęknięcia.

 

Pękniecia , a niby od czego :roll: :o u mnie zadnych nie ma a tynki juz suchutkie i u znajomych wszyscy robili terrive i tez jest O.K.

 

Przecież po kilku miesiącach nic nie będzie pękać. To jest kwestia kilku lat.

Mury i strop pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie tez bedziemy mieli panele i instalator odradzał nam zalozenie podłogówki przy panelach (za mocno izoluja temp.) raczej zalacane sa przy podłogówce płytki lub drewno egzotyczne. Wobec powyzszego zakładamy w salonie 2 grzejniki :wink:

 

Witam,

ja mam podobny dylemat. Większość osób doradza podłogówkę, ponieważ salon nie jest zbyt obszerny a zawieszenie grzejnika powoduje ograniczenia możliwości ustawienia mebli. Ja mam połączony salon z pokojem na parterze tzn. powiększyliśmy salon. W miejscu gdzie powinien być grzejnik czyli pod oknem w pierwotnie zaplanowanym pokoju, idealnie pasuje narożnik. I co - zawiesimy grzejnik, żeby zasłonić go narożnikiem? Ewidentnie najlepszym rozwiązaniem będzie ogrzewanie podłogowe, ale co położyć: panele? drzewo? - nie jestem przekonana. Pomimo nowych technologii nie wierzę, ze drzewo nie będzie się rozsychało. Najlepszym rozwiązaniem będą więc płytki, ale nigdy nie chciałam mieć płytek w salonie :cry: Zaczynam jednak rozważać tą opcję.

A tak ogólnie, czy nie macie wrażenia że te pokoje na górze są zbyt małe? Jak zaczęłam planować ustawienie sypialni:łóżko, komoda + jakaś szafa, to się okazuje że to wszystko się nie zmieści :o Biorę pod uwagę oczywiście jede w z większych pokoi. Czy macie podobne dylematy. Może ktoś już ma zaplanowane wnętrza ze szczegółami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki w salonie brrrrrrrrrrrrrr. To nie wchodzi wogóle w rachubę. A podłogówka pod panelami czy też deską berlinecką? Niby się tak robi ale drzewo to drzewo - zmiany temp, wilgotność w tak bliskim kontakcie raczej nie zda przynajmniej wg. mnie egzaminu. Ale mogę się mylić. Będą więc grzejniki koło okna balkonowego z wydmuchem do góry. Żaluję ,że nie zmniejszyłam tego okna le takie duże ma swój urok, a przy mniejszym moze ta ustawność byłaby lepsza. Ale kwestia mebli to jeszcze nie teraz.

http://images49.fotosik.pl/112/5e93d5d4c747276dm.jpg

http://images47.fotosik.pl/112/da2a9be29c074702m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

awypych poczytaj info o podłogach: Balterio i Quick-Step. Myślę, że najlepiej się nadają, chociaż mój fachman kręci nosem na ogrzewanie podłogowe w pokojach. Ja chciałam zainstalować tylko w pokoju przeznaczonym dla dziecka, to stwierdził: Nooo przecież rzuci pani jakiś dywanik, dzieciak na gołym nie będzie siedział :lol:

Poza tym na pewno zainstaluję w łazienkach i kuchni, zastanawiam się też nad hollem.

Jeśli chodzi o salon, to nie myślałaś o założeniu grzejnika przy wykuszu? Ja tam właśnie będę miała i tam też postawię stół z krzesłami.

Ściankę, o którą Was pytałam - łączącą salon z kuchnią stawiam tradycyjną tzn. taką, jaka jest w planie architektonicznym. Sama na razie rozrysowałam projekt kuchni, natomiast umeblowanie pokoi to późniejsza bajka....pierwsze zajawki są - ale tylko w głowie .. :)

Czy ktoś montował dodatkowe veluxy? Chciałabym troszkę bardziej doświetlić pokoje i chyba się skuszę na dodatkową sztukę w każdym pokoju.

Pozdrawiam

monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mononika_pl

 

Co do podłogówki to wszytscy chyba mamy te dylematy. Tak jak pisałaś odradzają pod podłogę drewniana czy też jakiekolwiek panele,a płytki? W salonie? Jakoś nie czuję tego! Mam w planie założyć właśnie kaloryfer na wykuszu przy środkowym oknie chyba i dwa mniejsze po bokach okna balkonowego z wydmuchem do góry bo i tak będą nieco zastawione meblami. A tam gdzie będą plytki czyli w łazienkach i kuchni no i korytarzach pewnie będzie podłogówka.

 

Jak macie jakieś fajne pomysły dzielcie się . mononika_pl - moglabyś wysłać mi projekt swojej kuchni ([email protected]), ja ciągle fantazjuję i nadal nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie. Ścianką pomiędzy kuchnią i pokojem też miała być inaczej ustwiona (drzwi w innym m-cu ) ale chyba zostawię tak jak w projekcie. POZDR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mononika_pl

 

Ja zaplanowałam i już nawet zamówiłąm okna świetlikowe nie dachowe do górnych pokoi dziecinnych. Wyleczyłą się z dachowych mając je w obecnym mieszkaniu. Fakt pięknie doświetlają pomieszczenia i daje to super efekt lecz utrzymanie ich w czystości graniczyz cudem. Byle ptaszek potrafi zapaskudzić 10 min po umyciu..... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Bardzo proszę tych, którzy podnosili ściankę kolankową o jeden pustak, aby podali mi jej wysokość w górnych pokojach i łazience już po wylaniu podłóg.

I jeszcze jedno pytanie, czy ktos może zmieniał kolumny z okrągłych na jakieś inne? Jeśli tak, to byłabym wdzięczna za umieszczenie zdjęć.

Bardzo dziękuję? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek72 witaj, tak ogólnie Ci opiszę jak rozrysowałam swoją kuchnię.

Bierz kartkę i rysuj :D

Zacznę od ponumerowania ścian:

- ściana przy wejściu do kuchni po lewej str. 280cm - nr1

- ściana z oknem 392cm - nr2

- ściana po prawej str. od wejścia 275cm - nr3

- ściana na wprost okna 304cm - nr4

Narysuj sobie prostokącik i teraz ustawiamy meble :D :

ściana nr3 ma 275cm odejmujemy min. 5cm na tynki i glazurę, zostaje nam 270cm. W prawym rogu tej ściany ustawiam lodówkę 60cm, obok (idziemy w lewo) szafka 60cm, kuchenka 60cm (w blacie), szafka narożnikowa 90/90. Jesteśmy na rogu ściany nr3 i nr2.

Teraz ściana nr2 - 392cm odejmujemy ok.5cm więc pozostaje 387cm (z oknem 150cm) w narożniku mamy szafkę 90cm, pod oknem zlew np. 60cm, bądź 80cm (jeśli np. nie będziesz instalowała zmywarki). Ja planuję zmywarkę 45cm i za nią pozostaje nam do końca ściany 192cm, więc aż do bólu blat a pod nim szafki wedle uznania :D

Ściana nr3 stawiam stolik z taborecikami, krzesełkami.

Szafki górne analogicznie - do dolnych.

Bardzo zamotałam? :oops:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek72 :D rzeczywiście pomyliłam numery ścian, druga 3 miała być 4 :D

Reasumując: meble w kuchni będą na ścianie nr2 (ściana z oknem) i ścianie nr3 (ściana na prawo od okna), a stolik na ścianie nr4 naprzeciwko okna.

Nie wiem gdzie masz wejście do kuchni?

Czy tak samo usytuowane jak w mojej kuchni?

Jak patrzę na zdjęcie Beaty, to przypuszczam, że ma lustrzane odbicie mojego domu i wejście do kuchni z hollu, a to zupełnie zmienia ustawność mebli :roll:

Beatko - śliczny jest Twój projekt. Przypadła mi bardzo do gustu ta szafa cargo :wink: na wszelkie przetwory - jak znalazł!!

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia super - trochę ściągnę pomysły, a szczególnie umieszczenie zlewu w rogu. Ja jednak nie mam wyobraźni przestrzennej - muszę mieć kawę na ławę żeby dotarła do mnie wizja :lol: A może ktoś ma zdjęcia salonu po umiejscowieniu kominka? A byłoby jeszcze lepiej gdyby to był salon połączony z pokojem na dole (ja zrezygnowałam z tego pokoju na rzecz salonu, który i tak wg. mnie jest za mały :cry: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...