Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie budujacych sliczny domek APS161.W koncu prace ruszyly, poniewaz wczesniej musielismy wykonac drenaz opaskowy bo jest bardzo wysoki stan wod gruntowych ok 0.4 metra juz jest woda. Przy okazji zrobilismy juz odplywy z deszczowki. Spychacz przy sciaganiu humusu zostawil po sobie basen ;). W projekcie zmienilismy tylko: daszek nad tarasem zostal zlikwidowany a taras powiekszony, salon zostal obnizony ok. pol metra do poziomu garazu i kotlowni tak ze teraz salon bedzie mial ok. 3 metry wysokosci - zrobi sie przestronny. Z przedpokoju i kuchni zejscie bedzie za pomoca 3 stopni. W planie mamy zalozenie rekuperacji wiec czlony wentylacyjne kominow zostaly tylko w kotlowni i garazu. Scianka kolankowa podniesiona o jeden solbet na calej powierzchni domku. Materialy na caly dom - stan surowy otwarty z oknami polaciowymi i ociepleniem budynku - juz zakupione i czekaja na nas w hurtowniach - musze przyznac ze wariactwo cenowe wreszcie sie skonczylo, kto zaczal kupowac wczesna wiosna chyba kupil najtaniej, bo juz w maju zapowiadali hurtownicy pierwsze podwyzki cen. Tu zamieszczam zdjecia z pierwszego etapu budowy: http://picasaweb.google.pl/Darek.dr.floyd/Budowa#

Pzdr.

Dex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images48.fotosik.pl/116/035028a036e33afdmed.jpg

A oto projekt naszej kuchni. Mebelki już zamówione.

beatka i zbyszek a czy zastanawialiscie sie czy aby dobrym rozwiazaniem jest kuchenka obok segmentu ze zmywarka i mikr? wydaje mi sie ze przy przygotowywaniu posilkow na kuchence bok tego segmentu bedzie narazony na wysokie temperatury i zanieczyszczenia jak rowniesz wilgoc - para wodna.

Dex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mógłby ktoś podać koszt zrobienia stropu? Niezależnie w jakiej technologii został wykonany.

 

dostalem dwie oferty stropow na plyte zeranska i plyte sp6 (sprezony beton). pierwsza ok 70pln brutto za metr kw. druga 130 za metr kw. netto do tego dochodzi zbrojenie ok 2,30 za kg pret 12mm, betonu na wience jeszcze nie liczylem.

Dex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mógłby ktoś podać koszt zrobienia stropu? Niezależnie w jakiej technologii został wykonany.

 

dostalem dwie oferty stropow na plyte zeranska i plyte sp6 (sprezony beton). pierwsza ok 70pln brutto za metr kw. druga 130 za metr kw. netto do tego dochodzi zbrojenie ok 2,30 za kg pret 12mm, betonu na wience jeszcze nie liczylem.

Dex

 

Dzięki za odpowiedź. Poszukam w swojej okolicy producenta płyty żerańskiej. Może sie jeszcze jakiś uchował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Beata i Zbyszek Twój domek jest coraz ładniejszy :D

Czy dobrze dedukuję, że na pralnię przeznaczyłaś pokój nad garażem?

Ja cały czas zastanawiam się, czy w kotłowni nie zrobić pralni, ale widzę na Twoich fotkach, że piec zabiera sporo miejsca :-?

Czy to jest piec Viessmana?

Mogłabyś ocenić (tak na swoje oko) czy zmieści się w Twojej kotłowni obok pieca - pralka i wieszaczki na bieliznę? Ja mam pralkę wąską siemensa.

Pokój nad garażem chciałabym przeznaczyć na sypialnię z garderobą.

Jeszcze też nie wiem, który pokój byłby najlepszy dla 2-3 latka?

Za dużo tych pokoi :D A podobno od przybytku głowa nie boli :lol:

 

A tak na bieżąco: zamówione mam już okna, drzwi wejściowe, bramę garażową. Wszystko w kolorze: złoty dąb :D

Ogrodzenie stoi - tzn. słupki klinkierowe, brama, furtka jeszcze bez sztachet, ale zamknięta na klucz :lol: dobreee cooo... :lol: :lol:

Pozdrawiam serdecznie :D

monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nam miło, że podoba Wam się nasz domek. Dedukcja poszła w dobra stronę, pomieszczenie nad garażem przeznaczyliśmy na pralnio-suszarnię oraz garderobę. Faktem jest, że garderoba jest za duża ale trzeba trochę pomieszkać i popatrzeć czy to się sprawdzi. Moim zdaniem w mojej kotłowni to pralka się nie zmieści, ale jeśli macie tylko piec gazowy to spokojnie wejdzie. My zamontowaliśmy tam piec gazowy, zbiornik na wodę do solarów, sporo jest rur, liczników. Piec gazowy jest firmy Hoval.

Zgadzam się z Tobą, że to pomieszczenie nad garażem jest super na sypialnie z garderobą, ale jeśli małe słoneczko będzie spacerowało w nocy to bałabym się nocnych wędrówek po schodach. Mój 7 latek przychodzi do nas codziennie, no chyba że się obrazi, dlatego też wszystkie sypialnie mamy na jednym poziomie. Może z czasem coś się zmienimy.

Pokoi to nie jest za dużo, tylko dzieci za mało. Nad naszym domem bociany stadami latają. Może będzie prezencik, i problem się sam rozwiąże. :wink:

Jeszcze powrócę do ogrzewania podłogowego. Pytałam się w paru sklepach z panelami oraz rozmawiałam z właścicielem firmy zakładającej nam ogrzewanie: Czym pokryć podłogówkę? I każdy odpowiadał, że tak naprawdę to nie ma znaczenia gdyż, większość paneli można kłaść na tym. Można nawet położyć deskę barlinecką o grubości do 2 cm. Tylko jakąś specjalną folię pod panel się kładzie i ciepło idzie aż miło. My ryzykujemy z panelami w salonie, bo tu żadnych grzejników nie będzie i płyteczek też. !!! :lol: :lol: Jedno co mam powiedzieli to żadnych egzotycznych drzew w naszym klimacie kłaść nie można na podłogę, bo niby wstaje, puchnie, tańczy i takie tam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata i Zbyszek,

 

Gratuluję dużych postępów i jak patrzę na Wasz domek to tak jakbym na swój patrzyła:)

Dach mamy chyba identyczny (kolor mam na myśli)- nie jestem pewna na 100%, ale na pierwszy rzut oka, raczej tak.

My też postawiliśmy na ogrzewanie podłogowe w salonie i bez płytek. Jednak mam staromodne poglądy i w salonie chcę mieć drewno. Na razie czytałam o możliwych rozwiązaniach w necie, ale chyba wybiorę się do jakiegoś specjalistycznego sklepu po poradę co najlepiej położyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata i Zbyszek dziękuję za info :D Bardzo pomocne są wszelkie spostrzeżenia i uwagi. Zupełnie pominęłam fakt nocnych wędrówek maluszka :roll:

Wczoraj dowiedziałam się jakie parametry ma ten piec viessmana, okazuje się że nie jest bardzo duży. Poza nim będę miała w kotłowni jeszcze hydrofor ale mimo to podobno na pralkę znajdzie się miejsce....zobaczymy 8)

Jeśli chodzi o podłogówkę, poczytaj info o Balterio i Quick-Step. Poinformowano mnie, że najlepiej się nadają....no jeśli nie zaczną tańczyć :lol: :lol:

Pozdrawiam serdecznie :D

monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Bardzo proszę tych, którzy podnosili ściankę kolankową o jeden pustak, aby podali mi jej wysokość w górnych pokojach i łazience już po wylaniu podłóg.

I jeszcze jedno pytanie, czy ktos może zmieniał kolumny z okrągłych na jakieś inne? Jeśli tak, to byłabym wdzięczna za umieszczenie zdjęć.

Bardzo dziękuję? :p

 

U nas zarówno w pokojach, jak i w łazience wysokość ścianki kolankowej już po położeniu kafelków/deski barlineckiej wynosi 92cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

awypych poczytaj info o podłogach: Balterio i Quick-Step. Myślę, że najlepiej się nadają, chociaż mój fachman kręci nosem na ogrzewanie podłogowe w pokojach. Ja chciałam zainstalować tylko w pokoju przeznaczonym dla dziecka, to stwierdził: Nooo przecież rzuci pani jakiś dywanik, dzieciak na gołym nie będzie siedział :lol:

Poza tym na pewno zainstaluję w łazienkach i kuchni, zastanawiam się też nad hollem.

Jeśli chodzi o salon, to nie myślałaś o założeniu grzejnika przy wykuszu? Ja tam właśnie będę miała i tam też postawię stół z krzesłami.

Ściankę, o którą Was pytałam - łączącą salon z kuchnią stawiam tradycyjną tzn. taką, jaka jest w planie architektonicznym. Sama na razie rozrysowałam projekt kuchni, natomiast umeblowanie pokoi to późniejsza bajka....pierwsze zajawki są - ale tylko w głowie .. :)

Czy ktoś montował dodatkowe veluxy? Chciałabym troszkę bardziej doświetlić pokoje i chyba się skuszę na dodatkową sztukę w każdym pokoju.

Pozdrawiam

monika

 

My dołożylismy okna dachowe do projektu APS-a, tak, że mamy po jednym w łazience, dwóch pokojach na górze oraz w pralni i garderobie (pralnię i garderobę zrobiliśmy w pomieszczeniu nad garażem). Jesteśmy z tego rozwiązania bardzo zadowoleni. W całym domy jest jasno i przyjemnie, więc szczerze polecamy to rozwiązanie. Oczywiście zgadzam się, że takie okna trudniej jest utrzymać w czystości, ale jak to się mówi: coś za coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...