Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MonikaaK

 

Powiedz proszę ile was kosztował etap stanu serowego. My dostaliśmy właśnie kredyt i zaczynamy przeliczać, przeliczać czy starczy nam z pierwszej transzy. Planujemy za tydzień startować z budową.

:D

I pytanko do Apsikowców: buduje ktoś w okolicy Szczecinka ??? :o

 

A tak na marginesie w temacie pokryć dachowych. Blacha jest lekka i łatwo się kładzie, dachówka ciężka i więcej roboty.

Ale ja wolę mieć ciężki dach. Dach powinien przyciskać budynek co powoduje masywną, stabilną i solidną budowlę. Klimat coraz bardziej zmienny, deszcze, ulewy, wiatrzycha. Myślę, że moja ekipa ma rację no ale pewnie dyskutować na ten temat można wiele.

:roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dolaczam kolejne zdjecia z etapu budowy ścian fundamentowych ;). http://picasaweb.google.pl/Darek.dr.floyd/BudowaScianyFundamentowe#

Pogoda nas opoznila - tydzien lało. Na tym etapie koszt:

- ława - beton 18,5 kubika - 5.200

- stal - ok. 1000

- bloczki 1480szt - 5000 (zostaly jeszcze na taras i podniesienie czesci uzytkowej)

- cement - tona - 440

- papa termozgrzewalna i izolbet - ok 300

- piasek - 250

- robotnicy - przed wyplatą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomkrzysiek

Gratuluję postępów w budowie. My jesteśmy dopiero na etapie fundamentów.

Dachówka bardzo ładna. Jeśli mógłbyś podać nazwę, byłabym wdzięczna. Ja też chciałabym swój dom nakryć dachówką czarną lub grafitową. Czy mógłbys podać wymiar swojej ścianki kolankowej w pokojach na górze juz po wylaniu podłóg? Z tego co wiem, podnosiłeś ja o jeden pustak.

Pozdrawiamy! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomkrzysiek

Gratuluję postępów w budowie. My jesteśmy dopiero na etapie fundamentów.

Dachówka bardzo ładna. Jeśli mógłbyś podać nazwę, byłabym wdzięczna. Ja też chciałabym swój dom nakryć dachówką czarną lub grafitową. Czy mógłbys podać wymiar swojej ścianki kolankowej w pokojach na górze juz po wylaniu podłóg? Z tego co wiem, podnosiłeś ja o jeden pustak.

Pozdrawiamy! :p

 

Dachówka to Roben Fleming Tobago glazurowana , nam tez sie bardzo podoba :D scianka kolankowa ma ok. 90 cm po wylaniu posadzek (zawsze zapominam dokladnie zmierzyć.... :roll: ) i baaardzo duzo dało podniesienie scianki o 1 pustak to była z pewnością słuszna decyzja. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, Twój domek wygląda inmponująco! A u mnie się ślimaczy (jak zwykle) Już mam położoną instalkę elekt. i wod-kan. Teraz ocieplają dom z zewnątrz, kładą na sufity rygipsy, centralny odkurzacz i podłogówkę. Za dwa tyg podłogi i tynki. Poddasze całkowicie już jest wykończone.I najważniejsz..... ok 7 lipca bedzie prąd. Wody nadal nie ma. Studia okazała sie byc pusta! Masakra. Nie wiem co dalej z tym zrobić. Gmina ma nas w nosie...

 

Poza tym idzie lato.....

Pozdrawiam wszystkich inwestorów!!!

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka nie martw się tą wodą na wszystko przyjdzie pora. My do dziś nie mamy gazu i w tym roku mieć nie będziemy, o kanalizacji nie wspomnę. Drogę do domu musieliśmy sami zrobić, nawet kawałek gminnej, bo jak mówisz gmina ma wszystko w nosie. Ale za to jak już wszystko zrobiony i będzie myło ciepło i przytulnie. My już ściany w dwóch pokojach na kolor zrobiliśmy, do końca tygodnia jeszcze dwa pociągniemy. Łazienka i przedpokój ubierają się w kafelki. No i zamierzamy w tym tygodniu położyć panele na górze.

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, Twój domek wygląda inmponująco! A u mnie się ślimaczy (jak zwykle) Już mam położoną instalkę elekt. i wod-kan. Teraz ocieplają dom z zewnątrz, kładą na sufity rygipsy, centralny odkurzacz i podłogówkę. Za dwa tyg podłogi i tynki. Poddasze całkowicie już jest wykończone.I najważniejsz..... ok 7 lipca bedzie prąd. Wody nadal nie ma. Studia okazała sie byc pusta! Masakra. Nie wiem co dalej z tym zrobić. Gmina ma nas w nosie...

 

Poza tym idzie lato.....

Pozdrawiam wszystkich inwestorów!!!

V.

 

Jak to sie u Ciebie slimaczy przeciez idzie az miło :wink: ja walcze pare tyg. z ociepleniem poddasza i robie sam bez niczyjej pomocy wiec wełna szklana juz mi sie śni po nocach :roll: :lol: kłade dopiero 2 warstwe i pozniej regipsy (wczesniej oczywiscie stelarze) ale jutro beda nam montowac drzwi i juz nie moge sie doczekac!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomkrzysiek duże postępy, chciałabym już być na tym etapie. Na razie wożę w samochodzie kalosze jadąc na budowę :D

A to moja chatka na kurzej łapce :wink:

http://www.voila.pl/288/pfbgg/?1

okna są w kolorze takim jak drzwi - złoty dąb, ale na czas budowy zabezpieczone są białą folią. Jutro wchodzą hydraulicy :D

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomkrzysiek duże postępy, chciałabym już być na tym etapie. Na razie wożę w samochodzie kalosze jadąc na budowę :D

A to moja chatka na kurzej łapce :wink:

http://www.voila.pl/288/pfbgg/?1

okna są w kolorze takim jak drzwi - złoty dąb, ale na czas budowy zabezpieczone są białą folią. Jutro wchodzą hydraulicy :D

Pozdrawiam serdecznie.

 

Czesc,

Ty w kaloszkach na budowę :lol: , to dla pocieszenia przesyłam zdjecia ktore robiłem z domu po ostatnich ulewach .... :o nie wiedziałem jak mam dojśc do auta... :D

 

http://images43.fotosik.pl/141/8b29bad62e204b55m.jpg

 

http://images48.fotosik.pl/141/e90a1f9fc40b6d7bm.jpg

 

Widze że u miałas myślących murarzy i od razu zrobili wystającą poza mur płytę balkonu nad wykuszem , ja musiałem dorabiac z drewna bo moi niestety nie zrobili... :cry: a opierzenie musi przeciez wystawac poza stryropian.

Ładna ta twoja chatka , chyba każdy Apsik jest piękny u mnie na osiedlu jest jeszcze jeden i zawsze zapomne pstryknac zdjęcie (ma tez juz dachówke ale bordową) i stan surowy otwarty.

Pozdrawiam i życze powodzenia w budowie , jesli możesz zamiesc jeszcze kilka linków do zdjęc...? zawsze fajnie pooglądac realizacje u innych tego projektu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam też tak doradzono byśmy zrezygnowali z porotherma a wzieli maxa. Max jest lepszym materiałem jeśli chodzi o mocowanie kołków na zewnątrz styropianowych jak i wewnątrz do mocowania szafek, półek.

a ja po prsotu przeczytalam artykul w muratorze o materialach na sciany zewnetrzne i max byl mniej kruchy mniej nasiakliwy bardziej akumulowal cieplo wiec wybor dla mnie byl prosty bo ciut lepsze parametry izolacyjnosci cieplnej porothermu mozna zrekompensowac 1 cm styropiany

moj aps jest z maxa tzn poki co stoi parter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...