Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

Witam forumowiczów,

właśnie rozpoczynam prace budowlane mojego Apsika. Jestem na etapie stawiania stanu zero. I już pojawiło się pierwsze pytanie - czy ktoś z Was zrezygnował z wieńca spaltającego płytę fundamentową, bo moi majstrowie twierdzą że wieniec w tym miejscu jest zbędny? Dodam jeszcze że nie mam podpiwniczenia i stawiam standardowo z bloczków betonowych.

 

Pozdrawiam

U mnie kierbud swierdził ze przy braku piwnicy nie jest potrzebny wieniec na scianie fundamentowej i tak zrobilismy , budynek na razie stoi :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tomkrzysiek czemu nie zdecydowałeś się na wełnę? Ponoć Porotherm oddycha, jak i wełna.

Natomiast styropian już nie.

Dużo taniej taka opcja ocieplenia domu Cię wyniosła?

Ile m2 wyszło ocieplenia?

Pozdr.

Nie wybrałem wełny bo mnie na to nie stac .Nie pamiętam juz jaka była różnica ale na tyle duża że dałem spokój z wełna , za robocizne tez fachmani biorą wiecej za wełnę...A z tym oddychaniem scian to są różne opinie , farbe wewnątrz też powinno sie oddychajacą malowac i bez Unigruntu na zewnątrz tynk oddychający też , myślę że to nie do końca prawda z tą wełną za aż taka róznica w tym przepuszczaniu pary ,bo sama wełna to tylko połowa sukcesu...okaże sie po jakiś paru latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex,

dzięki za odpowiedź i dobre rady, jeszczcze tylko podpowiedz czy 1,5m ściany fundamentowej jest to wysokość razem z ławami czy tylko samych bloczków betonowych. Bo wg projektu wysokość stanu zero razem z ławami to 1,7m, ztym że samych bloczków ok.1,2m

Pozdr

to wymiar sciany samych bloczkow. lawy sie nie liczy. jesli jest 1,2m to nie musisz wienczyc a jesli do tego posadzke zrobisz jak pisalem to nawet trzesienie ziemi nie zaszkodzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomkrzysiek Odnośnie finansów to w sumie masz rację, różnie z tym bywa.

Pamiętasz może ile m2 ściany ocieplenia wyszło na gotowo..?

Dzięki i pozdr.

Metrów wyszło ok. 180 ale rozliczanie z ekipą było troszke inne bo za male okna nie odliczałem (były też obrabiane) a to spowodowało większą ilosc m2 do zapłaty przy tej samej ilości zużytego styropka... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
to okno dachowe w łazience na piętrze...... :(

a gdyby tak zrobić lukarnę?

Dorotko lukarne mozna zrobic bez problemu ale trzeba przeprojektowac konstrukcje dachu. musialabyc skontaktowac sie z biurem projektowym czy wyraza na to zgode i twoj inspektor jesli posiada stosowne uprawnienia moglby to zrobic. ale pamietaj kazda zmiana to dodatkowe koszty a jesli dotycza konstrukcji to juz sa znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.

Szczerze mówiąc, to naiwnie mam nadzieję, że może ktos własnie ma te 35 centymetrowe. Takie wlasnie zakupili pod naszą nieobecność nasi murarze (poczciwi zresztą panowie). Mieli kupić takie kolumny jak w projekcie, a że nie było 34 cm, to kupili o centymetr większe. Na dzień dzisiejszy wyglądaja bardzo monumentalnie (nie mamy jeszcze balkonu). Powiedzcie, że nie będzie tak źle!

Tomkrzysiek, Dex

Jakie kolumny są w Waszych domach. Obserwuję Wasze zdjęcia, więc mogłabym porównać.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.

Szczerze mówiąc, to naiwnie mam nadzieję, że może ktos własnie ma te 35 centymetrowe. Takie wlasnie zakupili pod naszą nieobecność nasi murarze (poczciwi zresztą panowie). Mieli kupić takie kolumny jak w projekcie, a że nie było 34 cm, to kupili o centymetr większe. Na dzień dzisiejszy wyglądaja bardzo monumentalnie (nie mamy jeszcze balkonu). Powiedzcie, że nie będzie tak źle!

Tomkrzysiek, Dex

Jakie kolumny są w Waszych domach. Obserwuję Wasze zdjęcia, więc mogłabym porównać.

Pozdrawiam!

bedzie bardzo dobrze. ja tak wlasnie mam 35 cm i wyglada to super. kolumny o mniejszej srednicy wygladalyby pod tak duzym i masywnym balkonem bardzo nieproporcjonalnie. jak juz bedziesz miala wylany balkon zobaczysz jak jest duzy i te 35cm jest na w sam raz. w tym tygodniu jak sciagniemy szalunki z filarow zrobie zdjecia i zamieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budowniczowie. Możecie mi powiedzieć ile porothermu 25 zeszło wam na budynek. Oczywiście dotyczy to tych, którzy z takiego materiału budowali. Nasz APS rośnie :D :D , a materiału ciągle brakuje (klocków, betonu itp), ile zeszło wam betonu na stropy, drewna na więźbę ? :o :o

Witaj,

Proponuję przeczytac 4 stronę tego wątku... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, czytałem to już kilka razy. Pytam, gdyż przekroczyłem tą ilość i są dwie możliwości: albo materiały u mnie giną albo opisy są z pomyłkami. Z pewnością trzeba dodać te materiały na zmiany (szerszy garaż o 0,6 m i wyrównanie budynku do prostokąta). Tylko coś wiele tego wszystkiego. Zadałem ponownie to pytanie bo sam wiem, że faktury dochodzą po jakimś czasie i dopiero pojawia się aktualny stan materiałów.

Czy innym wyszły podobne wyniki ilościowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leonak11 musisz wiedziec ze to co wyliczy kierownik a co bedzie w rzeczywistosci czasem sie rozni. powiem ci na podstawie tego co bylo u mnie tyle ze ja buduje z solbetu i wedlug projektu zostalo wyliczone 1480 bloczkow a poszlo prawie 1650 i wcale duzo odpadow nie bylo bo suporeks mozna dokladnie docinac i wykorzystywac uciete kawalki tam gdzie mozna. tym bardziej jak piszesz ze dokonales powiekszen wiec calkiem to mozliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...