Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

My jesteśmy na etapie stawiania ścian i w związku z tym mam pytanie (coby potem nie burzyć :) ): Czy ktoś z Was likwidował ścianę pomiędzy salonem a gabinetem, jak to rozwiązaliście bo to jest chyba ściana nośna?

i jeszcze jedno pytanie do tych co już postawili i może wykończają ten dom:

Chcielibyśmy powiększyć w ten sposób salon (nic w wymiarach domu ze względu na wymiary działki) nie zmienialiśmy), zastanawiam się tylko czy takie "sztuczne" powiększenie salonu do kształtu litery L mogę jakoś praktycznie wykorzystać, gdzie np. TV albo kanapa? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata i Zbyszek

Wasz domek wyglada przeslicznie nie moge sie doczekac kiedy ja bede miala taki sliczny srodek poki co mam wiezbe...

mam pytanie czy wy dokladaliscie w sypaialniach na gorze okna dachowe? czy bez nich nie jest ciut ciemno? czy ok? wolalbym ich nie dawac zeby pokoje sie nie nagrzewaly latem ale troche sie martiwe ze bedzie w nich okropnie ciemno:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie bedziecie miec reku? jakiej firmy to bedzie urzadzeni napsiz cos wiecej o planowanej wentylacji

 

reku bedzie stalo nad stropem poddasza. prawdopodobnie wejdziemy w ten system http://jan-gaz.com.pl/ ale jeszcze sie rozgladamy. teraz tak jak to bedzie wygladac:

salon - 2 anemostaty nawiewowe i jeden wyciagowy w czopuchu kominka

kuchnia- 1 wyciagowy (oprocz niego wyciag nad kuchenka poza rekuperacja)

gabinet - 1 nawiewowy

lazienki po jednym wyciagowym

pokoje na pietrze - po jednym nawiewowym

wiatrolap - 1 nawiewowy

pom. nad garazem - 2 wyciagowe

garaz i kotlownia - wentylacja grawitacyjna

pytales tez o okna dachowe w pokojach na poddaszu - my dajemy w obu pokojach takie jak w lazience

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex,

mam pytanie jakie rozwiązanie zastosowałeś przy rekuperacji odnośnie wkładów kominowych (czy masz w nich otwory wentylacyjne)?

 

Pozdrawiam

Macin

 

Otwory wentylacyjne do wentylacji grawitacyjnej w kotlowni i garazu zostaly tak jak w projekcie - taki jest wymog wg norm inaczej kominiarze nie podpisza odbioru. w reszcie pomieszczen beda zastosowane rury harmonijkowe aluminiowe w kanalach w scianach i przepustach przez wience. na poddaszu beda wejscia na suficie. zaleta reku jest to ze nie musisz budowac dodatkowo czlonu wentylacyjnego przy kominie z kominka i lazienek. to zalatwi instalacja wyciagowa - nawiewona rekuperacji. za zaoszczedzone pieniadze z mniejszego komina kupie rury wentylacyjne na caly system a sama stacja reku to ok 4 tys. pln (350m szesc.) na etapie budowy domu murarze zostawili w scianach i wiencach odpowiednie otwory do przewodow rekuperacujnych takze mnie tylko czeka ich ulozenie.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co juz koncza domek: kiedy robiliscie instalacje gazowa: przed tynkami czy po? woalalbym zrobic teraz tzn przed tynkami ale nie wiem czy to jest zgodne z prawem tzn w pomieszczeniach mieszkalnych chyba moze byc pod tynkiem ale co z garazem?

 

Instalacja gazowa nie może byc zatynkowana ani nigdzie zakryta takie są przepisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata i Zbyszek

Wasz domek wyglada przeslicznie nie moge sie doczekac kiedy ja bede miala taki sliczny srodek poki co mam wiezbe...

mam pytanie czy wy dokladaliscie w sypaialniach na gorze okna dachowe? czy bez nich nie jest ciut ciemno? czy ok? wolalbym ich nie dawac zeby pokoje sie nie nagrzewaly latem ale troche sie martiwe ze bedzie w nich okropnie ciemno:(

W sypialniach na górze nie mamy okien dachowych i myślę, że to był dobry wybór. Okna mamy takiej jak w projekcie i naprawdę światła jest wystarczająco dużo, a w słoneczne dni to nawet za dużo. Uważam, że dodatkowe okna na górze to zbyteczny wydatek!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sypialniach na górze nie mamy okien dachowych i myślę, że to był dobry wybór. Okna mamy takiej jak w projekcie i naprawdę światła jest wystarczająco dużo, a w słoneczne dni to nawet za dużo. Uważam, że dodatkowe okna na górze to zbyteczny wydatek!!

 

:) ale za to jakie piekne gwiezdziste niebo podazajace za wschodem slonca niosace blyszczace korale utkane z gwiaz w letniej glebokiej czerni widziane oczyma kochankow, lezacych, wtulonych w siebie w romantycznym uscisku. velux - odkryj to, co niewidzialne. heheh chyba mnie ponioslo hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nieźle.... :) a Wy już leżycie pod veluxami ??? jak tam postępy?

jeszcze nie lezymy nasz tartak ma taki przerob ze termin wiezby przesuneli nam o 2 tygodnie. ma byc juz w poniedzialek lub wtorek ( a mowia ze kryzys jest). moja ekipa ciagle wydzwania czy juz hehe.na razie mamy zrobione scianki dzialowe wylane schody i kominy na gotowo. mamy zamiar zrobic dach na gotowo w calosci do konca pazdziernika i przygotowec sie do zimy reszte na wiosne.

Dex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata i Zbyszek

Wasz domek wyglada przeslicznie nie moge sie doczekac kiedy ja bede miala taki sliczny srodek poki co mam wiezbe...

mam pytanie czy wy dokladaliscie w sypaialniach na gorze okna dachowe? czy bez nich nie jest ciut ciemno? czy ok? wolalbym ich nie dawac zeby pokoje sie nie nagrzewaly latem ale troche sie martiwe ze bedzie w nich okropnie ciemno:(

W sypialniach na górze nie mamy okien dachowych i myślę, że to był dobry wybór. Okna mamy takiej jak w projekcie i naprawdę światła jest wystarczająco dużo, a w słoneczne dni to nawet za dużo. Uważam, że dodatkowe okna na górze to zbyteczny wydatek!!

W pełni popieram nam tez wystarczy swiatła w zupelnosci bez dodoatkowych okien w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tyś to kosztowało Cię samo drzewo na dach ??? :-?

 

tak 10tys w tym jest oczywiscie nadbitka 80m kw. suszona w suszarni. no i standartowo jak w projekcie krokwie murlaty platwie jetki itd. drzewo zamawialem w renomowanym tartaku specjalizujacym sie w konstrukcjach dachowych. widzialem drzewo z innych tartakow tansze ale pozostawialo wiele do zyczenia - sekate sine. w moim to 700pln za kubik z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...