Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

10 tyś to kosztowało Cię samo drzewo na dach ??? :-?

 

tak 10tys w tym jest oczywiscie nadbitka 80m kw. suszona w suszarni. no i standartowo jak w projekcie krokwie murlaty platwie jetki itd. drzewo zamawialem w renomowanym tartaku specjalizujacym sie w konstrukcjach dachowych. widzialem drzewo z innych tartakow tansze ale pozostawialo wiele do zyczenia - sekate sine. w moim to 700pln za kubik z transportem.

jezeli to kogos pocieszy ja zaplacilam 11 tys tez starannie wybieralam tartak tyle tylko ze mnie konstryuktor pogrubil wiezbe - podobno to co bylo w projekcie to musiala byc pomylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie wiem co to za drzewo kupowaliście na ten dach chyba Dębowe. Ja kupiłem drzewo z wycinki górskiej kilkunastometrowe Jodły o średnicy 60-80 cm, pociołem to w tartaku i wyszło ok 12 m3 drzewa za około 6500 zł.

 

jodla nie jest az takim dobrym materialem na konstrukcje dachowe, sosna napewno. czy doliczyles wyprodukowanie nadbitki, oszlifowanie jej i wysuszenie? tutaj wiecej: http://www.drew-pasz.pl/?Tarcica

Dex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj jakiegokolwiek cieśli to powie Ci co jest lepsze jodła czy sosna?
.

i rzeczywiscie jodla ale tylko dlatego ze lepiej ciesli sie ja robi niz sosne. pytalem kilku fachmanow naprawde dobrych bo zanim wybieralem drewno chcialem jak najwiecej o roznych gatunkach wiedziec. modrzew wiadomo pod ochrona a ze szkolek drogi jak mercedes no ale jest najlepszy. potem sosna jesli chodzi o sprezystosc i wytrzymalosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko Zbyszku

mam jeszcze jedno pytanie czy zmniejszaliscie wysokosc luku w oknie lukowym? bo podobno nie da sie zrobic takiego okna jak jest w projekcie bez poprzeczki poziomej :| a u was widze ze nie ma żadnej poprzeczki jak to zrobiliscie ?

Nic nie zmienialiśmy, wszystko jest tak jak było w projekcie. Mierzyłam przed chwilką i wysokość skrzydła w najwyższym miejscu to 215 cm. nie mieliśmy żadnego problemu z oknami wszędzie gdzie chodziliśmy z projektem,tam chcieli podjęć się produkcji takich okien. Nikt nie wspominał o żadnych belkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile płaciliscie za instalacje w "naszym domku"? chodzi mi o wod-kan co i gaz

jestem umowiona z wykonawca na rozmowe i wycene i powiem szczerze nie mam pojecia jaka cena bedzie przyzwoita a jaka powinna mnie zszokowac

z gory dzieki za wszelkie info

To niestety najdroższy etap wszystko zalezy od opcji (podłogówka ,jaki piec, grzejniki , jaki materiał -miedz czy plastik itd.) najlepiej wez do wyceny kilku fachowców u mnie roznica w cenie wyszla ok. 8 tys. z tym ze rózne rozwiazania mialem proponowane , ja wybralem system troche drozszy z rozdzielaczami C.O. (najmniej zawodny) i wszystko dziala bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich goraco!

ja rowniez wczesna wiosna dolacze do grona osob budujacych domek APS 161. mam nadzieje ze wszystko pojdzie w miare dobrze. mam do was pytanko, czy ktos z was buduje sie w okolicach krakowa lub opatowa (kolo kielc)? widziec projekt domku na papierze to nie to samo co zobaczyc go na "zywca" wiec jesli ktos moglby mi pokazac swoj domek bylabym ogromnie wdzieczna! prosze o wpis na forum a wtedy jakos sie skontaktujemy. swoja droga, boje sie tej budowy i jednoczesnie nie moge sie jej doczekac... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letka

ktora z sypialni? U mnie sypialnie są dwie pod sposami i uważam, że są wystarczająco duże! (nie podnosiłam ścianki kolankowej). Wstawiłam łóżko 200x180 i miejsca zostało na np. sporą komodę czy toaletkę. Jeśli masz na myśli to pomieszczenie nad wejściem (ja tam ma łazienkę) z balkonem to jak na sypialnie dla dorosłych to szału nie ma, ale chyba szafy tam nie wciśniesz, Chyba że łóżko będzie 200x140. Czemu pytasz, nie masz garderoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...