Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

wooow! szybka, no rewelacyjnie domek wyglada w srodku, az oko sie cieszy patrzac na te fotki, moje gratulacje!

ja ostatnio bylam ogladac domek basi g pod bochnia i tez jestem oczarowana, prawde mowiac to teraz mi sie po nocach sni!na zywo wyglada SUPER! oj,kiedy ja bede miala tyle zrobione co wy kobitki-zejdzie mi jeszcze ladnych kilka miesiecy...

jak macie jeszcze jakies foty to wrzucajcie!

 

szybka, ogladalam fotki i jesli sie nie myle to zlikwidowalas scianke laczaca gabinet i pokoj dzienny, zrobilo sie znacznie wiecej miejsca! moglabys wrzucic jeszcze jakies foty pokazujace ta przestrzen, podoba mi sie ten pomysl! usuniecie tej scianki uzgadnialas z architektem?

my mamy w planach zlikwidowanie scianki laczacej kuchnie z pokojem dziennym a w jej miejsce zrobimy barek, jak znajde fote to potem wrzuce i pokaze o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wooow! szybka, no rewelacyjnie domek wyglada w srodku, az oko sie cieszy patrzac na te fotki, moje gratulacje!

ja ostatnio bylam ogladac domek basi g pod bochnia i tez jestem oczarowana, prawde mowiac to teraz mi sie po nocach sni!na zywo wyglada SUPER! oj,kiedy ja bede miala tyle zrobione co wy kobitki-zejdzie mi jeszcze ladnych kilka miesiecy...

jak macie jeszcze jakies foty to wrzucajcie!

 

szybka, ogladalam fotki i jesli sie nie myle to zlikwidowalas scianke laczaca gabinet i pokoj dzienny, zrobilo sie znacznie wiecej miejsca! moglabys wrzucic jeszcze jakies foty pokazujace ta przestrzen, podoba mi sie ten pomysl! usuniecie tej scianki uzgadnialas z architektem?

my mamy w planach zlikwidowanie scianki laczacej kuchnie z pokojem dziennym a w jej miejsce zrobimy barek, jak znajde fote to potem wrzuce i pokaze o co mi chodzi.

 

Magdusiad

Pomiedzy tym malutkim pokojem a salonem należy zrobić podciąg, ale nie pamiętam czy uzgadniałam to z architektem czy kierbudem.... Przestrzeń sie stworzyła i jest fajnie. Sam salon jest dość mały a jeszcze ewentualne zamknięcie kuchni dodatkowo go pomniejsza. Ale to jest rzecz gustu i potrzeb. Dom wybudujesz, a miesiące lecą jak strzała. Wkurza tylko bezmyślność budowlańców.

Wyślę fotki jak będę miała aktualne.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej szybka super zdjęcia. Orientacyjny koszt podłogówki to..? :)

 

Archie nie jestem w stanie podać dokładnego kosztu podłogówki. Za całąi nstalację wod-kan z piecem i robocizną zapłaciłam ok. 19 tyś. (piec 8 tyś, robota 4500 zł, reszta to alupex, grzejniki na górę, folia, rtl-e i inne pierdoły). na dole moja podłogówka podzielona jest na 4 wyspy ( kuchnia, salon, "mały pokój z częscią schodową i wiatrołap z wc. Każda oczywiście do osobnej regulacji i wyłączania. Ogrzewanie podłogowe jest również z łazience na górze i pomieszczeniu z wanną . Jak widzisz jest to indywidualna sprawa, a koszty mogą różnić się zasadniczo. Tak czy siak jest to fajna sprawa ta podłogówka. Cieplutko, aż za bardzo, komfort stąpania po ciepłej podłodze.... Na dole nie mam ani jednego grzejnika, bo i po co. Kominek ma rozprowadzenie tylko grawitacyjne do 4 pomieszczeń na piętrze. Powinno starczyć.....

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi dotyczące sypialni nad wejściem. Chcę koniecznie mieć tam małą szafę, w której zmieści się służbowe ubranie. Garderobę polanuję nad garażem, ale wolę mieć kilka ciuszków "pod ręką".

 

Jestem na etapie adaptacji projektu i myślę nad zrównaniem dachu. Kilka osób miało takie pomysły ale chyba nikt tak nie zrobił. Zastanawiam się też czy możliwe by było zrobienie wjazdu do garażu o 50 cm wyżej, tak żeby brama garażowa była na jednej wysokości z drzwiami wejściowymi. Moim zdaniem to lepiej wygląda. Tylko nie wiem czy sufit w garażu nie będzie za nisko.

 

Czy ktoś mi podpowie czy moje kombinacje mają sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie adaptacji projektu i myślę nad zrównaniem dachu. Kilka osób miało takie pomysły ale chyba nikt tak nie zrobił. Zastanawiam się też czy możliwe by było zrobienie wjazdu do garażu o 50 cm wyżej, tak żeby brama garażowa była na jednej wysokości z drzwiami wejściowymi. Moim zdaniem to lepiej wygląda. Tylko nie wiem czy sufit w garażu nie będzie za nisko.

 

Czy ktoś mi podpowie czy moje kombinacje mają sens...

 

sufit w garazu zdecydowanie bedzie za nisko a jego z kolei nie mozna podniesc bo wejscie do pomieszczenia nad garazem jest z polpietra

no chyba ze chcesz wchodzic nad garaz np przez lazienke albo sypialnie...

wiec chyba nie bardzo jest sens podnosic ta brame garazowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest OK. Zmieściła się nam w niej szafa, komódka, łóżko 140x200 i dwie szafeczki nocne. Piszę o sypialni nad wejściem do budynku.

 

a czy mozesz wrzucic zdjecia jak wyglada taka urzadzona sypialnia?

 

Zapraszam do naszej galerii - dorzuciłam parę zdjęć, w tym sypialni:)

http://picasaweb.google.pl/juswys/BudowaAPS161?authkey=Gv1sRgCOre1eOz5cH_EQ&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wooooow !!!!!!!!

juswys twoj domek wyglada oszalamiajaco! no no, jednak otynkowanie z zewnatrz i wewnatrz oraz wykonczenie podlogi w calym domu od razu nadaje chatce wygladu! a wy jak widze na fotkach to juz macie prawie umeblowane pomieszczenia- super!

no nie moglam sie napatrzec, chyba ze trzy razy przegladalam te zdjecia

 

mam pytanko:

1) poszerzalas chyba wejscie do pomieszczenia nad garazem, czy tą zmiane uwzglednialas w projekcie czy zmienilas to w trakcie budowy?

2) jakim sposobem robiliscie tynki zewn i wewn- tzn chodzi mi recznie czy maszynowo i jak ksztaltowaly sie wam ceny tynkow zewn i wewn?

 

i jeszcze pytanko do wszystkich kto juz ma otynkowany w calosci domek: w jaki sposob wy tynkowaliscie, ile placiliscie za tynkowanie z materialem? a moze ktos widzial na zywo tynki reczne i maszynowe i czy jest jakas roznica...

bede ogromnie wdzieczna za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juswys

domek wyglada naprawde fajowo brakuje mi tylko zdjecia czesci wypoczynkowej salonu (kominka) no i nie bardzo moge sie polapac w ustawieniu lazienki na gorze (zrezygnowalas z prysznica gdzie stoi umywalka obok wanny czy po stronie bidetu?)

 

Dzień dobry:) Część wypoczynkowa jeszcze nie istnieje:( Dlatego nie ma jej na zdjęciach. Kominka mieć nie będziemy, bo naszym zdaniem w salonie byłoby za ciasno. Niestety zrobiliśmy komin w złym miejscu i nie możemy kominka wpuścić w ścianę. Zamiast kominka będzie elegancka koza - już jest zamówiona, podobnie jak narożnik. Jak tylko pojawią się u nas w domu, zrobię zdjęcia i zamieszczę w galerii.

Łazienka na górze - po lewej stronie od wejścia jest umywalka (zamiast prysznica i wc). Wc i bidet daliśmy na prawej ścianie od wejścia, prysznic zrobiliśmy na dole w ubikacji. Wanna stoi w rogu - kąt między ścianą sąsiadującą z pralnią, a ścianą na wprost od wejścia.

 

Pozdrawiam:)

 

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wooooow !!!!!!!!

juswys twoj domek wyglada oszalamiajaco! no no, jednak otynkowanie z zewnatrz i wewnatrz oraz wykonczenie podlogi w calym domu od razu nadaje chatce wygladu! a wy jak widze na fotkach to juz macie prawie umeblowane pomieszczenia- super!

no nie moglam sie napatrzec, chyba ze trzy razy przegladalam te zdjecia

 

mam pytanko:

1) poszerzalas chyba wejscie do pomieszczenia nad garazem, czy tą zmiane uwzglednialas w projekcie czy zmienilas to w trakcie budowy?

2) jakim sposobem robiliscie tynki zewn i wewn- tzn chodzi mi recznie czy maszynowo i jak ksztaltowaly sie wam ceny tynkow zewn i wewn?

 

i jeszcze pytanko do wszystkich kto juz ma otynkowany w calosci domek: w jaki sposob wy tynkowaliscie, ile placiliscie za tynkowanie z materialem? a moze ktos widzial na zywo tynki reczne i maszynowe i czy jest jakas roznica...

bede ogromnie wdzieczna za odpowiedzi

 

Dzień dobry:)

 

Poszerzenie uwzględnialismy w projekcie. Chodziło o doświetlenie klatki schodowej i chyba to się udało.

Zarówno tynki wewnętrzne, jak i zewnętrzne robione były ręcznie. My płaciliśmy 16 PLN/m2 za wewnętrzne i 35 PLN/m2 za zewnętrzne (razem z ociepleniem). Dodatkowo płatne było ułożenie płytki klinkierowej - chyba dopłaciliśmy jakieś 20 PLN za metr. Oczywiście są to ceny samej robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących APS 161

Mam pytanie do osób, które podnosiły ścianę kolankową: czy po jej podniesieniu, podnosiliście również kalenicę, czy tylko zmniejszyliście kąt nachylenia dachu?

I

mam jeszcze prośbę: mógłby mi ktoś podać wysokośc ścianek kolankowych (po podniesieniu o pustaka) nad garażem i pokojem po drugiej stronie facjaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podnosilam scianke kolankowa nie zmieniajac kata nachylenia dachu tzn kalenica tez sie podniosla (bryla budynku nie stracila swojego uroku - wydluzylam krokwie)

dokladnych wysokosci scianek nei moge podac w tej chwili - musialabym skoczyc na budowe a to kawalek ale ja podnioslam o calego maxa + cegle pelna dodatkowo mam grubsze murlaty niz w projekcie wiec wyszlo dosc wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juswys Wasz domek jest przepieknie urządzony, mieliscie naprawde wspaniałe pomysły ,gratuluję !!!!

Szczególnie podoba mi sie wejscie na półpiętro i łazienka na górze i wogóle wszystko mi się podoba u Was :D .

My jeszcze ciąge sie wykanczamy.... i postaram sie popstrykac troche fotek jak znów nie zapomne zabrac aparatu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...