Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

juswys Twoje meble kuchenne są może z ikei? Bardzo ładnie się prezentują na zdjęciu. Mam tam upatrzone bardzo podobne.

pozdrawiam

 

Fronty są z Ikei, korpusy dorobiła firma zajmująca się kuchniami. Nie podobały nam się białe korpusy z Ikei, stąd takie rozwiązanie.

 

Pozdrawiam serdecznie:)

 

JusWys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

apropos mebli kuchennych: ile za nie placiliscie? ja zobilam wycene bez agd u 1 wykonawcy z lakierowanej plyty mdf i powiedzial 17 tys!!!! dla mnie to cena z kosmosu :(

 

Nas meble kuchanne zrobione sposobem "mieszanym" - czyli fronty z Ikei i korpusy robione na zamówienie kosztowała ok. 9000. Oczywiście bez sprzętu AGD.

 

Pozdrawiam.

JusWys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos mebli kuchennych: ile za nie placiliscie? ja zobilam wycene bez agd u 1 wykonawcy z lakierowanej plyty mdf i powiedzial 17 tys!!!! dla mnie to cena z kosmosu :(

 

Ja zapłaciłam 16 tys bez sprzętu. Mam wystarczającą ilość szafek. Na jakość też nie narzekam, wiem ze to dużo, ale jak robiłam rekonesans po innych firmach, to ceny ossylowały w tych właśnie graniacach. Za lakierowane fronty tyle wołają niestety... I ten mój niby barek to potężny mebel z okleina z każdej strony, a to też musi kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie:

czy ocieplaliscie/ macie w planach ocieplenie sciany miedzy domem a garazem? ja planuje dac 3 cm welny od strony garazu ale nie wiem czy to dobry pomysl z drugiej strony boje sie ze bedzie bardzo ciagnelo z nieogrzewanego garazu...

A dlaczego masz miec garaż nieocieplany? zainstaluj tam jakikolwiek grzejnik i już. Nie musi to być najwyższych lotów (po co przepłacać w garażu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie:

czy ocieplaliscie/ macie w planach ocieplenie sciany miedzy domem a garazem? ja planuje dac 3 cm welny od strony garazu ale nie wiem czy to dobry pomysl z drugiej strony boje sie ze bedzie bardzo ciagnelo z nieogrzewanego garazu...

 

My nie ocieplalismy scainy garazu od wewnatrz , drzwi do sieni i pozniej z sieni na korytarzyk w zupełnosci wystarczaja , w garazu jest 1 grzejnik 90 cm i jest ustawiony na min. (zeby tylko był letni) i to wystarczy w łazience na dole jest bardzo cieplo .

Ocieplilismy jedynie sufit w garażu styropkiem 8cm zeby podłoga w pomieszczeniu nad nim nie była zimna i jak na razie w zupełnosci wystarcza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&R mam dla ciebie i dla nas wszystkich dobra nowine, tu jest adres strony na ktorej dowiesz sie jak wklejac fotki na forum:

http://forum.muratordom.pl/jak-wkleic-zdjecia,t138412.htm

oraz sporo "dluzsza instrukcja" wklejania zdjec, adres:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63615

 

mam nadzieje ze rozszyfrujesz to, i kiedys, jak bede juz miala sie czym pochwalic, to mi pomozesz :lol:

no i oczywiscie z niecierpliwoscia czekamy na zdjecia twojego domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zime zaplanowalem podokrecac wszystkie nakrekii w wiezbie (drzewo schnie i luzy sie robia) rozprowadzenie pionow wentylacyjnych z rekuperacji, podloge na strychu (ta na jetkach juz pod kalenica) i wiosna ocieplenie poddasza. potem okna i dalej reszte ale chyba wyrobimy sie finansowo z reszta dopiero na 2011r no i przesuneli nam termin podlaczenia pradu o kolejne pol roku bo brak zgody wlascicieli posesji przez ktore miala by isc linia - co za kraj - podobnie jak z tymi autostradami. ten wspollokator odstrasza innych chcacych zamieszkac na dziko ;) ptaki szukaja sobie schronienia wiec juz wszystko pozabijane deskami. tutaj mozesz zobaczyc cala budowe od wkopania pierwszej lopaty : http://picasaweb.google.pl/Darek.dr.floyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zime zaplanowalem podokrecac wszystkie nakrekii w wiezbie (drzewo schnie i luzy sie robia) rozprowadzenie pionow wentylacyjnych z rekuperacji, podloge na strychu (ta na jetkach juz pod kalenica) i wiosna ocieplenie poddasza. potem okna i dalej reszte

jak bedziesz mial wentylacje? wg projektu dolaczonego do projektu domu? z reku na strychu? mnie inna firma zrobila projekt z reku w kotlowni i nie wiem ktora wersja lepsza: z kotlowni nie bedzie slychac halasu w sypialniach ale za to potrzeba wiekszego sprezu no i nie wiem czy to w 100% bezpeiczne w koncu bedzie tam piec gazowy. Aktualnei wydaje mi sie ze nad garazem bedzie najlepiej dla reku..

Najpierw planujesz ocieplic poddasze a potem robic tynki? nie boisz sie ze schnace tynki beda zawilgacaly welne no i ze beda wolniej schly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja rekuperacyjna bedzie stac na strychu nad czescia pomieszczenia nad garazem. Rekuperatory z zasady powinny byc jak najwyzej gdyz ulatwia to doplyw powietrza z czerpni i wyrzut do wyrzutni. poza tym rozprowadzenie pionow w scianach nie stanowi wtedy najmniejszego problemu a wszelkie trojniki rozgalezniki umieszczone sa nad poddaszem. tak zrobionego systemu wtedy w ogole nie widac. w kotlowni bedzie problem z czerpnia i wyrzutnia powietrza - zbyt blisko siebie. jesli wykorzystasz czlon wentylacujny komina musisz dostawic dodatkowy bo w kotlowni i garazu zgdodnie z przepisami musi byc wentylacja grawitacyjna no i gaz - niedaj boze cos by sie stalo i gaz masz we wszystkich pomieszczeniach. co do ocieplenia poddasza welna i regipsy na niej musza juz byc kiedy zacznie sie tynkowanie. sprawe ewentualnej wentylacji i odprowadzenia wilgoci z welny zalatwia folia paroprzepuszczalna i poroizolacyjna. mysle tez ze tylkowanie zaplanujemy tak na lato wtedy dzwi i okna mozna zostawic pootwierane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje postepow w wykanczaniu domku:)

nasuwajace sie pytanka:

- umywlaka u gory to 60 czy 80?

- w pralni te biale "drzwiczki" to byc moze zsyp brudnej bielizny z gornej lazienki?

- jak nazywa sie ten kolor drzwi - baaardzo mi sie podoba (kolory scian tez baaaardzo przyjemne)

- gdzie dales grzejnik w sypialni nad wejsciem?

- co to jest te drewniane słupy w sypialni nad wejsciem (u mnie za cholere czegos takiego nie ma- powinno byc?)

dzieki za zdjecia i mam nadzieje odpoweidz :)

pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem Waszych domków. Ja jestem dopiero na początku drogi, ale mam nadzieję, że z całą papierologią zdążę do wiosny.

Mam pytanko, w jaki sposób macie posadowione swoje APS-y161 - chodzi mi o strony świata. Jeśli wejście jest od strony północnej to czy lepiej sprawdzi się salon doświetlony od wschodu i południa czy od zachodu i południa. Od wschodu mam ładniejsze widoki, ale obawiam się , że wschodnim słoncem będę się tylko cieszyć w wolne od pracy poranki.

Wiem, że najważniejsze decyzje dopiero przede mną , a ja już mam dylematy na poczatku. Czy pomożecie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...