Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gratuluje postepow w wykanczaniu domku:)

nasuwajace sie pytanka:

- umywlaka u gory to 60 czy 80?

- w pralni te biale "drzwiczki" to byc moze zsyp brudnej bielizny z gornej lazienki?

- jak nazywa sie ten kolor drzwi - baaardzo mi sie podoba (kolory scian tez baaaardzo przyjemne)

- gdzie dales grzejnik w sypialni nad wejsciem?

- co to jest te drewniane słupy w sypialni nad wejsciem (u mnie za cholere czegos takiego nie ma- powinno byc?)

dzieki za zdjecia i mam nadzieje odpoweidz :)

pozdrowienia :)

Czesc,

Wiec odpowiadam :D :

-umywalka do góry i na dole to 60 cm Koło Rekord

-w pralni to nie zsyp bielizny :lol: tylko szafka od rozdzielacza grzejników na pietro

-drzwi za skarby nie pamietam jaka maja nazwe koloru ale zdejcie dosc wiernie go odwzorowało

-słupy mamy w malej sypialni poniewaz jeden zaraz przy drzwiach musial byc (ciesla nam troche przekonstuawał więźbę) a drugi jest dla zachowania symetrii (tka nam sie podoba..)

-grzejnik w tym mały pokoiku jest przy oknie na scianie z prawej strony

 

Podłogi sa tak zakurzone ze ledwo kolor widac brrrr , sprzatania to bedzie duuuuzo niestety. :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem Waszych domków. Ja jestem dopiero na początku drogi, ale mam nadzieję, że z całą papierologią zdążę do wiosny.

Mam pytanko, w jaki sposób macie posadowione swoje APS-y161 - chodzi mi o strony świata. Jeśli wejście jest od strony północnej to czy lepiej sprawdzi się salon doświetlony od wschodu i południa czy od zachodu i południa. Od wschodu mam ładniejsze widoki, ale obawiam się , że wschodnim słoncem będę się tylko cieszyć w wolne od pracy poranki.

Wiem, że najważniejsze decyzje dopiero przede mną , a ja już mam dylematy na poczatku. Czy pomożecie w tej kwestii?

 

 

czesc Beasza. u nas chatka bedzie stala tak, ze wejscie bedziemy mieli od polnocy, wykusz od zachodu, salon i wyjscie na taras od poludnia a sciane garazowa od wschodu. wydaje mi sie ze polozenie salonu i jadalni, a dokladniej okien w tych pomieszczeniach, da mi wystarczajaco duzo swiatla na parterze. szkoda mi tylko ze nasza sypialnia bedzie od polnocy (bo to bedzie ten pokoj nad wejsciem), no ale nie mielismy jak inaczej ustawic domku bo dzialka raczej malych jest gabarytow i bylby problem z wjazdem do garazu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo.

 

Dex Ty to jesteś szczęściarz, masz w salonie i pd-zach, i pd-wsch - super.

 

Ja mam tylko dwie możliwości, albo wykusz od wschodu i taras od południa, lub lustrzane odbicie z wykuszem od zachodu. Ładniej byłoby z wykuszem od wschodu, bardziej jasno od zachodu - muszę podjąć decyzję szybko, bo osoba, która będzie robić adaptację już czeka

Mam tylko nadzieję, że zadaszenie tarasu, nie spowoduje, że nawet od południa tego światła nie będzie dużo.

 

Magdusiad- u mnie też wejście i sypialnia od północy, innej możliwości nie ma. Damy radę :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ze damy rade, spojrz ile domkow powstalo na naszym forum a kazdy to piekniejszy... my zaczynamy w marcu! a ty na kiedy planujesz poczatek robot?

 

Również chcielibyśmy zacząć w marcu, najpóźniej w kwietniu. Napewno będziemy poszerzać dom o pół metra z jednej i z drugiej strony (taki mamy plan :)), zastanawiam się cały czas nad likwidacją balkonu nad wykuszem - podoba mi się rozwiązanie Juswys - daszek nad wykuszem.

W grę wchodzi jeszcze częściowe podpiwniczenie - mam spadek terenu, niewielki ale jest - jeśli uda sie go wykorzystać - to będzie mała piwniczka - ale nic na siłę i za wszelką cenę.

Jak ja się boję tego przedsięwzięcia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja buduje bez zony i tez daje rade ;p. hehe to nie zebym jej nie mial - jest daleko bo ktos musi na to zarabiac ;) przynajmniej nie przeszkadza ale cenie jej uwagi i realizuje jej pomysly - w koncu kiedys zamieszkamy a ja nie chce slyszec ze cos nie tak bo jej nie posluchalem. chociaz z drugiej strony jak dotad zawsze jej uwagi wychodzily nam na dobre :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja buduje bez zony i tez daje rade ;p. hehe to nie zebym jej nie mial - jest daleko bo ktos musi na to zarabiac ;) przynajmniej nie przeszkadza ale cenie jej uwagi i realizuje jej pomysly - w koncu kiedys zamieszkamy a ja nie chce slyszec ze cos nie tak bo jej nie posluchalem. chociaz z drugiej strony jak dotad zawsze jej uwagi wychodzily nam na dobre :)

Dex nie to zebym umniejszala twoj talent organizacyjno - budowlany ale bez meza buduje sie ciezko!! kazdy majster zaczyna od: to moze maz to sobie zobaczy albo jak maz bedzie... itd nie chca sluchac ze ja tu rzadze tylko chca rozmawiac z gosciem ktory jeszcze nie widzal budowy tylko dlatego ze jest facetem ech

Dobra koniec narzekania w koncu sama sie na to decydowalam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, zalezy jak ekipa widzi inwestorow i tak: u mnie bylo ze jak byly jakies watpliwosci to majster mowil pytaj sie szefowej (mojej zony) jak byl jakis problem z dopieszczeniem czegos to miedzy soba mowili " trzeba zrobic to dobrze bo szefowa bedzie zla". hehe ja tu koniec z koncem zeby wszystko dograc a i tak liczyli sie tylko ze zdanim szefowej i z nia chcieli ustalac wszystko. no ale to nie bylo mozliwe bo zona w niemczech wiec ja dostalem pelnomocnictwa i decydowalem. jednak gdy zona przyjezdzala na "inspekcje" to czuli mores a ze mna na luzie hehe. to dlatego ze przy negocjacjach odnosnie kosztow robocizny twardo stawiala warunki i mocno targowala cene i moze troche ich przestraszyla hehe.

mam nadzieje ze prezent bedzie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beasza, z tego co mi mowil maz, to ta ekipa bedzie nam robila prace od fundamentow po dach, chyba ze w miedzy czasie cos nam nie bedzie pasowalo to nasz majster ma kontakty do innych ekip i moze nam kogos zalatwic. ale ci ludzie sa sprawdzeni przez nasza znajoma-u niej wlasnie skonczyli dach i ona jest z nich zadowolona. Jestem wiec dobrej mysli. w piatek wysylam majstrowi projekt zeby wycenil robocizne i zobaczymy jak to wyjdzie :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika 17, będziemy budować całkiem blisko Was - Pisarzowice. Pozwolenie w trakcie załatwiana. Casting na ekipę do budowania naszego domu jeszcze przed nami. Napisz proszę , za jaką cenę Wasza ekipa budowlana postawi dom. Zupelnie nie mam rozeznania co do cen w naszych rejonach, nie chciałabym zrobić pierwszej wtopy. Z czego będziecie budować?

 

Magdusiad jeśli możesz, napisz proszę jak Twój potencjalny majster wycenił robociznę APS 161. Będę wdzięczna za info.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć! a ja pytam czy ktoś z Was ma piec c.o. na ekogroszek i do tego gaz? gdzie w takim razie macie ten gazowy piecyk?????

My mamy piec na wągiel :lol: ale bez podajnika i gazowy razem w kotłowni , jesli masz piec gazowy kondensacyjny to nie ma problemu (zaciaga powietrze z zewnątrz przez podwójną rurę spalinową) jesli natomiast z otwartą komorą spalania, to bedzie trzeba go zainstalowac w osobnym pomieszczeniu ze wzgeldu na zapylenie w kotłowni ,te piece zaciągaja powietrze bezposrednio z pomieszczenia w którym sie znajdują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...