Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

Beasza, chyba w sobote przygotuje mojemu majstrowi ksera projektu i wysle mu poczta. A on pewnie przygotuje mi kosztorys robocizny albo po swietach albo po sylwestrze, bo teraz wyjechal i przyjedzie dopiero na swieta. ale jak tylko mi podesle kosztorys to ci powiem oczywiscie. Bardzo sie ciesze ze ktos bedzie budowal domek w wersji lustrzanej w tym samym czasie co my, mozna bedzie sobie troche podpowiadac czy porownac :lol: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Beasza koszty robocizny fundament 4-5 tys,wymurowanie kondygnacji

+ ściany nośne5-6tys,szałowanie zbrojenie stropu oraz zalanie betonem 50 zł m2, wykonanie wieńca i podmurówek 3,5 tys zamurowanie więżby 1,5 tys i pokrycie dachu dachówką 55 zł m2 komin 500 zł szt zamontowanie okien dachowych 100zł szt, okucie komina 100zł szt,. To firma z Dankowic.

Budujemy z maxów.Czytaliśmy w MURATORZE porównaniei różnych materiałów i max wypada calkiem nieźle.

Płaciliśmy za maxa 2,6 za szt-w listopadzie.Kupiliśmy na razie3100szt.

Czy zmieniacie coś w projekcie?

My powiększamy garaż i pom. za garażem, podnosimy scianę kolankową, no i wyrównujemy ścianę w kuchni ze scianą wiatrołapu.Acha no i budujemy w odbiciu lustrzanym.Pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest nas trójka budujących odbicie lustrzane w tym samym czasie.. Już się cieszę na współpracę :)

 

Monika17 - też planujemy budowę z maxa. Planujemy poszerzyć dom od strony salonu i od strony garażu - po około 50 cm z każdej strony. Oprócz tego, napewno podniesienie scianki kolankowej , ale nie więcej niż o jeden pustak. Zależy nam na częściowym podpiwniczeniu (ale co z tego wyjdzie to jeszcze się okaże - narazie trwa dyskusja). Zastanawiam się, nad likwidacją balkonu nad wykuszem i zastąpieniem go daszkiem (jak u Juswys). I jeszcze jedno, kierownik budowy namawia nas na strop wyllewany.

Dzięki wielkie za podanie kosztów - będę miała rozeznanie przed rozmową z naszym potencjalnym wykonawcą. Czy ta ekipa jest sprawdzona? Z polecenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEASZA ja niestety nie poszerzam domu od strony salonu i dlugo sie nad tym zastanawialiśmy.ostatecznie uznalismy ze zostawiamy bez zmian.nie wiem czy slusznie-to sie okaże.wydaje mi sie , ze wolalabym poszerzyc w kier. tarasu, ale to wymaga wiekszych przeróbek.ogladalismy aps w stanie surowym u Edyty w Zorach i salon wydawal nam sie ok.nie wiem jak wyjdzie po umeblowaniu.Mialam wrazenie ze sciana od wykuszy do tarasu troszke moglaby byc dluzsza.

Jesli chodzi o ekipę to " częsciowo" z polecenia-zaczeli budowe u znajomychi i sa do tej pory zadowoleni, ale jeszcze nie skończyli, no i poza tym jak obdzwanialam inne firmy to bylo drożej.

Słyszalas moze o wzroscie cen mat.bud po nowym roku?znajomy twierdzi,ze na maxie juz zarobilismy, bo w tej cenie juz nie kupimy nigdzie(2,6).Namawia nas też na zakup dachowki, bo podobno drozeje....

inni twierdza ze w styczniu jest najtaniej i sama nie wiem kogo sluchac..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Czyli jest nas trójka budujących odbicie lustrzane w tym samym czasie.. "

 

ja też mam lustrzane odbicie i z tego co pamiętam Dex też (osobiście zwiedziłam).

 

 

Miałam na myśli zaczynających budowę na wiosnę :)

Ty, Dex i wielu pozostałych forumowiczów , to w porównaniu do mnie, weterani w budowie. Ja raczkuję w tym temacie i wszystkie rady, uwagi i spostrzeżenia z tego forum są dla mnie bardzo cenne.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika17 nic nie słyszałam o podwyżkach i żyję nadzieją, że ceny nie poszybują w górę. Zresztą nie mam innego wyjścia. Musimy zacząć od kredytu, potem sprzedaż mieszkania i jakoś pójdzie. Musimy poczekać na kredyt - dopiero wtedy możemy coś kupować. Na kreskę chyba nigdzie nie dają :)

Jestem dobrej myśli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam strop porotherm podobno cichszy i cieplejszy od lanego ale jakbym miala drugi raz wybierac to nie wiem czy nie wzielabym lanego - duzo tanszy. Za to plusem porothermu bylo to ze latwiej bylo ukryc belke w salonie nad wykuszem (no ale to juz kwestia konstruktora moze inny konstruktor niz moj poradzilby sobie z ukryciem jej w lanym stropie)

Pozdrawiam i zycze samych dobrych wyborow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnoż lany tańszy, poza tym ma lepszą izolację akustyczną i jest swoboda stawiania ścianek działowych. Monika17 chcę wierzyć, że to dobry wybór, mam nadzieję, że mój kierownik wie co mówi i doradza. Przed nami teraz same trudne decyzje, czy dobre okaże się w przyszłości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strop zeranski tez jest ok. my taki dalismy plyty wyniosly nas 7400pln. nad wykuszem dalem belke dwuteowa w ktora wsunietye sa plyty takze nie bedzie jej widac - gdzies wlasnie tu na forum podpatrzylem. pozatym PUBR wycial w plytach odpowiednie otwory na kominy i uskoki do wsuniecia w dwuteownik. plyty zostaly wykonane na zamowienie zgodznie z przeslana dokumentacja. z PUBR miedzyrzecz naprawde super wspolpraca. wszystko zalatwione przez telefon kasa zaplacona po polozeniu plyt i o dziwo zadnej wpadki wszystko pasowalo jak ulal. na stropie przewidujemy 5 cm wygluszenia.ocieplenie raczej jest nie potrzebne bo i tak glowne pomieszczenia z hallem sa bez drzwi oczywiscie prace nie przerwane w takiej technologi - wience i dalej szlo w gore. dzwig postawil suporeksy na stropie tak ze robotnicy mieli z glowy wciaganie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę wszystkim spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, by były wypełnione niezapomnianą atmosferą, ciepłem rodzinnym...

Życzę także Wam i sobie aby nasze plany budowlano-remontowe przebiegały w przyszłym roku bez nerwów i stresu a efekt tych prac pozytywnie zaskoczył nas samych... dużo wytrwałości i siły, pieniążków pod dostatkiem aby banki za nami nie latały :lol: zdrowia i przede wszystkim zawsze uśmiechu na twarzy. Wierzę w was, wierzę w siebie-BĘDZIE DOBRZE !!!

 

WESOŁYCH ŚWIĄT I WYJĄTKOWO SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2010 ROKU !!!

Magda i Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZDRAWIAM WSZYSTKICH BARDZO GORĄCO!!!

WESOŁYCH ŚWIĄT I SPEŁNIENIA MARZEŃ W NOWYM ROKU!!!

 

 

___II_____.@@@@@@@

___II_____.@@@@@@@

___II_____.@@@@@@@

___II_@@@@@@@@@@@@@

___II____@_____________@

___II__.@___ ,,,, ___ ,,,, ___@

___II_.@____(o.)__ (o.)_____@

___II_.@________#________@

___II_.@ ____@_____@____@

___II__.@_____@@@ ____.@

___II___@@__________ @@

_@II@_@______________@_@@

_@II_.@_______@______@@__@

_@II.@__________________@__ @

___II@_________@________@ @

___II@___________________@@

___II@ ________@________@

___II_@________________.@

___II__.@______________@

_..-+*°*+-.._ ~~_..-+*°*+-..__..-+*°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...