Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich budujących APS 161. Jestem na etapie zamawiania projektu i analizy szczegółow. W związku z tym mam pytanie do weteranów budowy: jak jest rozwiązana sprawa wentylacji w kuchni?Czy potrzebny jest trzeci komin aby podłączyć okap? A może jest ktoś kto buduje lub wybudował apsika w promieniu 100 km od Opola :) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , czy ktos z Was moze podzielic się opinią na temat wyboru producenta od rekuperatora? Zastanawiamy się miedzy Bartoszem a ASK , opinie jak zawsze różne..

ja wybralam ASK

poki co mam szkice/ projekt mozntowac mi beda instalacje w marcu. Bartosza nie porownywalam ale porownywalam kilka centralek roznych produzcentow i brink z ask wypadl najlepiej.... zobaczymy jak bedzie dzialal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących APS 161. Jestem na etapie zamawiania projektu i analizy szczegółow. W związku z tym mam pytanie do weteranów budowy: jak jest rozwiązana sprawa wentylacji w kuchni?Czy potrzebny jest trzeci komin aby podłączyć okap? A może jest ktoś kto buduje lub wybudował apsika w promieniu 100 km od Opola :) ?

ja chyba mam apsika "ciut" dalej niz 100 km od opola niestety

co do wentylacji w kuchni to wcale nie jest rozwiazana sprawa okapu tam gdzie jest zaprojektowana kuchenka wiec ja przenioslam kuchenke na sciane z wentylacja - tam gdzie niby spizarka miala byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanie do osób które już wybudowały swojego Aps'a. Jaką szerokość mają Wasze ściany fundamentowe (38 cm jak w projekcie) czy 25. Z niektórych zdjęć zamieszczanych na forum wynika że 25cm... jak to się przekłada na szerokość ławy łundamentowej - również została zmniejszona?

Z góry dziekuje za odpowiedz- jestem na etapie wyliczania materiału na fundamenty i te informacje będą mi bardzo pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany fundamentowe w projekcie sa troche przesadzone. Z drugiej jednak strony ich grubosc zalezy to od tego jakiej grubosci beda sciany samego budynku (konstrukcyjne bez ocieplenia). Jesli zastosujesz np poroterm lub suporex 24cm grubosci, to bloczki fundamentowe moga byc grubosci 25 cm. Jesli natomiast przewidujesz sciane jednowarstwowa 40cm ytong to sciana fundamentowa tez musi byc takiej grubosci. Lawa fundamentowa musi zostac zachowana taka jak w projekcie. Jesli sciana fundamentowa bedzie 25cm to nalezy ja tak zbudowac aby jej zewnetrzny obmiar byl zgodny z projektem. Wtedy budynek nie straci swoich wymiarow niemniej jednak sciany fundamentowe po zewnetrznych stronach budynku beda troche przesuniete od osi law fundamentowych ale po to sa one tak szerokie zeby bylo mozna to zrobic i w niczym to nie przeszkadza.Sciany fundamentowe wewnatrz budynku zachowane sa w osiach i tu nic sie nie zmienia. U mnie tak zrobili i jest ok. Tutaj masz caly etap mojej budowy i przyjrzyj sie jak wygladaja fundamenty i sciany fundamentowe

http://picasaweb.google.pl/Darek.dr.floyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , czy ktos z Was moze podzielic się opinią na temat wyboru producenta od rekuperatora? Zastanawiamy się miedzy Bartoszem a ASK , opinie jak zawsze różne..

 

Witam,

 

My powiedzieliśmy zdecydowane NIE Bartoszowi. Nie ze względu na sam rekuperator, ale na obsługę! Panowie reprezentujący firmę Bartosz w Warszawie (siedziba na Bartyckiej) mili i kompetentni wydawali się tylko podczas rozmów wstępnych. Po podpisaniu umowy i wpłaceniu połowy pieniędzy sielanka się skończyła. Nie będę wchodziła w szczegóły, ale skończyło się zerwaniem umowy. Dodam, że interwencje w centrali nic nie dały. WIĘC ZDECYDOWANIE ODRADZAMY WSZYSTKIM INWESTOROM FIRMĘ BARTOSZ. W historii naszej budowy zajęła drugie miejsce w konkursie na najmniej kompetentną i przyjazną klientowi. Wyprzedził ich tylko Drew-holtz.

 

Pozdrawiam noworocznie i życzę jak najmniej rozczarowań i nerwów podczas budowy w nowym roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEASZA ja niestety nie poszerzam domu od strony salonu i dlugo sie nad tym zastanawialiśmy.ostatecznie uznalismy ze zostawiamy bez zmian.nie wiem czy slusznie-to sie okaże.wydaje mi sie , ze wolalabym poszerzyc w kier. tarasu, ale to wymaga wiekszych przeróbek.ogladalismy aps w stanie surowym u Edyty w Zorach i salon wydawal nam sie ok.nie wiem jak wyjdzie po umeblowaniu.

 

Osoby chcące obejrzeć zdjęcia umeblowanego salonu - zapraszam do naszej galerii:) My salonu nie poszerzyliśmy i dlatego zamiast kominka mamy kozę:

 

http://picasaweb.google.pl/juswys/BudowaAPS161?authkey=Gv1sRgCOre1eOz5cH_EQ&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juswys, salon robi wrażenie, zresztą jak cała reszta domu. Wszystko dopracowane i co najważniejsze ze smakiem - takie moje klimaty w Waszym domku. Rzeczywiście salon nie wygląda na mały, ale napewno na przytulny i przyznam szczerze nie wyobrażałam sobie tej kozy, a wygląda naprawdę dobrze. Bardzo mi się podoba :)

 

Czy mogłabyś napisać jaki kolor elewacji wybrałaś i z jakiej firmy? Chciałabym taki u siebie.

 

Pozdrawiam gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juswys, pieknie urządzony domek :D :wink: ,

a koza jakiej firmy i za ile jesli można wiedziec (tez sie nad takim kominkiem zastanawiam...) i kota macie takiego samego jak nasz hmmm.... :lol:

 

Cieszymy się, że koza się podoba:) Model, który my kupiliśmy to PIEC ASTRO 4 CBWB DOVRE. My zapłaciliśmy razem z montażem 6000 PLN. Tanie to nie jest, ale w jak się porówna z kosztami kominka, to się baaardzo opłaca.

 

No i ta atmosfera, którą tworzy rozpalony piecyk w śnieżne wieczory - bezcenna;)

 

A koty mamy dwa: jeden jest bury, a drugi taki jak z reklamy Whiskasa. Ten ze zdjęcia to ten reklamowy - Wasz też taki jest?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...