Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

juswys przepięknie!! Wprowadzaliście jakieś zmiany w projekcie (chodzi mi głownie o poszerzenie lub wydłużenia domu i podniesienie ścianki kolankowej na poddaszu)??

 

Dziękujemy:)

 

Dom poszerzaliśmy od strony garażu o 80 cm. Część z kuchnią i salonem pozostała bez zmian. Długość domu pozostała również bez zmian.

Ściankę kolankową podnieśliśmy o 25 cm.

 

Pozdrowienia:)

 

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Juswys, salon robi wrażenie, zresztą jak cała reszta domu. Wszystko dopracowane i co najważniejsze ze smakiem - takie moje klimaty w Waszym domku. Rzeczywiście salon nie wygląda na mały, ale napewno na przytulny i przyznam szczerze nie wyobrażałam sobie tej kozy, a wygląda naprawdę dobrze. Bardzo mi się podoba :)

 

Czy mogłabyś napisać jaki kolor elewacji wybrałaś i z jakiej firmy? Chciałabym taki u siebie.

 

Pozdrawiam gorąco

 

Dziękujemy bardzo:) Cieszymy się, że domek się podoba, bo to w końcu nasze największe przedsięwzięcie życiowe, które będziemy spłacać do emerytury:(

 

Elewawcja jest firmy Dryvit - tynk akrylowy Sandpebble - kolor 423

 

 

Pozdrawiam serdecznie:)

 

Justyna Wysocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juswys.dziekuje za opinie , moze u nas bedize lepsza ekipa ...jeszcze myslimy intensywnie , decyzja bedzie w tym tygodniu

a wybraliscie jakiegos innego producenta ?

 

Nie mieliśmy wyjścia. Jak zrezygnowaliśmy z firmy Link-Air, po ich krórejś z kolei wpadce, to nie mogliśmy znaleźć nikogo kto chciałby nam zainstalować Bartosza. I producent też nie pomógł, mimo, że prosiliśmy:( Więc ja bym naprawdę się w Bartosza nie pchała - aż boję się pomyśleć jak wygląda ich serwis gwarancyjny!:( Ale jeżeli już podjęliście decyzję, że to będzie Bartosz, to broń Boże nie płaćcie zaliczki 7tys, tak jak to zrobiliśmy my:( To był strzał w stopę:(

My ostatecznie zainstalowaliśmy rekuperator Dospela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juswys, pieknie urządzony domek :D :wink: ,

a koza jakiej firmy i za ile jesli można wiedziec (tez sie nad takim kominkiem zastanawiam...) i kota macie takiego samego jak nasz hmmm.... :lol:

 

Cieszymy się, że koza się podoba:) Model, który my kupiliśmy to PIEC ASTRO 4 CBWB DOVRE. My zapłaciliśmy razem z montażem 6000 PLN. Tanie to nie jest, ale w jak się porówna z kosztami kominka, to się baaardzo opłaca.

 

No i ta atmosfera, którą tworzy rozpalony piecyk w śnieżne wieczory - bezcenna;)

 

A koty mamy dwa: jeden jest bury, a drugi taki jak z reklamy Whiskasa. Ten ze zdjęcia to ten reklamowy - Wasz też taki jest?:)

 

Nasza kotka jest podobna od góry bo od dołu jest bardziej zółtawa... :lol: od reklamowej :D ale broi okrutnie (nie wiem co z niej wyrosnie...)

 

Toche droga ta kozunia ale chyba jest to dobry pomysł bo salon to za szeroki nie jest i kominek moze go troche przytłoczyc swoja wielkoscia... :roll:

Moze jak zostanie cos kasy to tez zaintalujemy koze ,tylko to juz chyba na nastepna zime bo do wprowadzki jeszcze troche zostało pracy , moze na swieta (miała byc na te poprzednie :lol: )

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko

domek wykonczylas po prostu supcio. Najbardzije podoba mis ie naroznik od razu czlowiek ma ochote na niego wskoczyc i pomieszkac w domku hihi (jaka to firma?) czy mi sie wydaje czy parapety maja inny kolor niz okna? no i jak to sie stalo ze nigdzie nie widac zabudowanych rur od wentylacji?? (mam namysli poddasze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo do wprowadzki jeszcze troche zostało pracy , moze na swieta (miała byc na te poprzednie :lol: )

Pozdrowionka!

powiedz co tak duzo czasu ci zajeło? Bo kurcze juz jakis czas temu wydalwalo sie ze domek prawie masz gotowy? a ja bym chciala sie wprowadzic we wrzesniu (poki co mam instalacje elektryczna) i tak mysle czy to mozliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co, domki wasze sa super! ale ja musze zejsc na ziemie, wiec pytam tych co maja juz dach skonczony:

1. ile kosztowalo was samo drzewo na dach?

2. ile kosztowala blachodachowka na dach i ile m2 jej kupowaliscie (w sumie)

2a. czy ktos kladl dachowke? jesli tak to jaka wyszla cena za dachowke i rowniez ile jej kupowaliscie

3. ile wyniosla was robocizna za dach a ile wyniosl sam dach?

 

bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co, domki wasze sa super! ale ja musze zejsc na ziemie, wiec pytam tych co maja juz dach skonczony:

1. ile kosztowalo was samo drzewo na dach?

2. ile kosztowala blachodachowka na dach i ile m2 jej kupowaliscie (w sumie)

2a. czy ktos kladl dachowke? jesli tak to jaka wyszla cena za dachowke i rowniez ile jej kupowaliscie

3. ile wyniosla was robocizna za dach a ile wyniosl sam dach?

 

bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi

za drewno impregnowane cisnieniowo ok 11 tys (jesli bedziesz miec blachodachowke to pojdzie mniej drewna konstrukcja nie musi byc taka mocna)

cena za dachowke to jest baaaaardzo rozna w zaleznosci od dachowki ja za robena placilam ok 11 tys tyle tylko ze wszelkie dodatki sa bardzo drogie- lawy kominiarskie, sniegolapy, kominki, blacha itd... przy zakupie dobrze jest zaniesc projket tam gdzie bedziesz kupowac to oni dokladnie licza ile jakiego rodzaju dachowek potrzebujesz ile lewych ile prawych ile gasiorow itd

robocizna wiezba + krycie 14 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko

domek wykonczylas po prostu supcio. Najbardzije podoba mis ie naroznik od razu czlowiek ma ochote na niego wskoczyc i pomieszkac w domku hihi (jaka to firma?) czy mi sie wydaje czy parapety maja inny kolor niz okna? no i jak to sie stalo ze nigdzie nie widac zabudowanych rur od wentylacji?? (mam namysli poddasze)

 

Dziękuję bardzo:) Narożnik jest firmy Bizzarto. Uszyłam do niego dodatkowe poduszki w kolorze zasłon - żeby mi się ładnie skomponowało:)

 

Okna są plastikowe w kolorze złoty dąb, a parapaty są drewniane- jesionowe. Na początku, jak jeszcze nie było podłóg, żałowałam, że zamówiłam niepobejcowane parapety. Ale po położeniu podłogi (deska barlinecka - jesion) uznałam, że tak też może być:)

 

Życzę powodzenia i samych trafnych wyborów:)

 

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do basiekg

Basiu, mowisz ze zrobiona masz juz elektryke w domku, mozesz mi powiedziec ile dalas za eykonanie jej a ile poszlo ci na materialy do calej elekrtyki? bo my zalozyzismy sobie pewna kwote na wykonanie elektryki + materialy i nie wiem czy nam starczy.

6900 materialy + robocizna nie placilam osobno materialow bo elektryk sam kupowal co mu bylo trzeba

to jest razem z siecia komp i antenowa no i kableki pod alarm tez sa podciagniete w tej cenie jest skrzyneczka ta w domu oczywiscie, za przylacze zaplacilam 2300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...